MANHAT RC 18.01.2015 buluşması

Nesimi Sakmak

Tecrübeli Uye
İlgi Alanı
Hepsi
Herkese merhabalar.

Daha önceki yazılarımda sizlere Manisa'da yapılmakta olan tesisimizden bahsetmiştim. Bir kısım fotoğraf ve videolarda yayınlanmıştı. Tesisimizin yapımını il özel idaresi üstlenmişti. Geçtiğimiz dönemde Manisa büyükşehir olunca özel idare kavramı kalmadı. Ancak sağolsunlar bu güne kadar yaptıkları bile bizim için fazlasıyla yeterlidir. Aşağıda paylaşacağım fotolarda ve akşama hazırlayabilirsem yayınlayacağım videoda tesisin son durumunu görebilirsiniz. Hafta başı itibariyle tesisin kullanımı MANHAT topluluğuna verilmiştir. İlk planlardan eksik kalan kısımların yapımını da belediye üstlenmiştir. Şu an kullanmaya başladık ama tesisin resmi açılışı Nisan ayı gibi planlanıyor. Bundan böyle fırsat buldukça buluşmalardan fotolar ve videolar yayınlamaya çalışacağım.

Dünkü buluşmamızdan bir kaç görselle başlayalım. Ben iki modelle katıldım ama erken ayrılmak zorunda kaldığım için FPV Firstar'ı deneyemedim. Uçuş yaptığım ZMR 250 quadın videolarını da ilk fırsatta yayınlamaya çalışacağım. Yalnız quad kullanmak zormuş onu da görmüş oldum.

18.01.2015 MANHAT Tesisleri Buluşması

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Abi Manisa'nin neresinde tesisiniz. Komşu illerden misafir kabul ediyormusunuz :)

tamerkaymakci' Alıntı:
Abi Manisa'nin neresinde tesisiniz. Komşu illerden misafir kabul ediyormusunuz :)

Tamer fotodakilerin yarısı İzmirli. Tekeli köyü yakınındayız. Her zaman bekleriz. Aslında dün İzmir'den jet modelleri de gelecekti ama arkadaşların iş durumları nedeniyle gelemediler.

Resimlerden gördüğüm kadarı ile beton pist, hangar ve idari bina var... Daha ne olsun :thumbup: :bravo:

Manisa haklı çok şanslı gerçekten %p Umarım bu tür tesisler tüm şehirlerimizde yaygınlaşır :) Paylaşım için teşekkür eder, devamını bekleriz Nesimi Bey :halay: :bravo:

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Resimlerden gördüğüm kadarı ile beton pist, hangar ve idari bina var... Daha ne olsun :thumbup: :bravo:

Manisa haklı çok şanslı gerçekten %p Umarım bu tür tesisler tüm şehirlerimizde yaygınlaşır :) Paylaşım için teşekkür eder, devamını bekleriz Nesimi Bey :halay: :bravo:

Mehmet Bey pis iki tane var. İkisi de beton. Hava çekimlerinde göreceksiniz. Tabii ki bu pist ortak kullanımlı bir pist. Yamaç paraşütçülerle birlikte kullanacağız. O hangar paraşütçülerin. İdari bina ortak kullanım için. İçerisinde mutfak, banyo dahil herşey mevcut. İnternet bile var. Daha ne olsun. Kafeterya tarzı bir yapı daha olacak.

İnterneti bile olan bir bina , harika bir hangar , temiz bir beton pist , daha ne olsun...Umarım yaygınlaşır , diğer belediyelere örnek bir tesis olur...Boş bırakma oraları Nesimi hocam..... :halay:

Çok güzel bir haber. Bana sanki tamda bir FunFly buluşması yapılabilecek bir ortam gibi geldi. :laugh:

Bu gidişle Manisa modelcilik yönünden Adana'ya rakip olacak gibi. :RCKolik:

Keşke bizde o rakiplerden olabilseydik. :'(

Nesimi Sakmak' Alıntı:
Mehmet Bey pis iki tane var. İkisi de beton. Hava çekimlerinde göreceksiniz. Tabii ki bu pist ortak kullanımlı bir pist. Yamaç paraşütçülerle birlikte kullanacağız. O hangar paraşütçülerin. İdari bina ortak kullanım için. İçerisinde mutfak, banyo dahil herşey mevcut. İnternet bile var. Daha ne olsun. Kafeterya tarzı bir yapı daha olacak.
Biz sahada elektrik bulamıyoruz, siz de maşallah internet bile var :laugh: :D :agreed:

Manisa da doğup büyümüş bir insan olarak bu gördüğüme inanamadım, ne kadar güzel olmuş böyle :bravo: inşallah bütün şehirlere yaygınlaşır, bunun gibi güzel zihniyetleri görmeyi çok isteriz, manisa nın neresinde tam olarak?

Kağan Kazancı' Alıntı:
Manisa da doğup büyümüş bir insan olarak bu gördüğüme inanamadım, ne kadar güzel olmuş böyle :bravo: inşallah bütün şehirlere yaygınlaşır, bunun gibi güzel zihniyetleri görmeyi çok isteriz, manisa nın neresinde tam olarak?

Kağan Saruhanlı yolu üzerinde. Tekeli köyü yakınında. Manisa'ya yaklaşık 15 dakikalık mesafede.

Dünkü uçuşlardan videolar gelmeye başladı. Hemen belirteyim Dennis biraz agresif uçar. Bir kaç gün önceden FPV kameraları bozulmuştu. Kamera yetişmediği için modele webcam takmış. Bu uçuşlar webcam üzerinden ama gözlükteki görüntüyü gördüm yok böyle bir şey dedim. Önün görebilmek ne mümkün. Zaten gece modu gibi bir şeydi. Buna rağmen Dennis güzel uçmuş. Buradan da tebrik edeyim tekrar.

Mini Quad Phantom FX61'e karşı

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Nesimi Sakmak' Alıntı:
...... Buna rağmen Dennis güzel uçmuş. Buradan da tebrik edeyim tekrar.

Mini Quad Phantom FX61'e karşı
Gerçekten Dennis ellerine sağlık :thumbup: Videonun Introsu ve özellikle ilk sahneleri gerçekten çok hoş %p Onun harici takip sahneleri olsun, genel uçuşlar olsun gerçekten çok başarılı :halay:

Nesimi Sakmak' Alıntı:
Kağan Saruhanlı yolu üzerinde. Tekeli köyü yakınında. Manisa'ya yaklaşık 15 dakikalık mesafede.

Çok sevindim abi ya anlatamam.. ilk manisaya geldiğimde alıp modelleri geleceğim %p

Çok güzel bir tesis olmuş. Hemen merak edip baktım, koordinatları 38.701390, 27.453657 olan yer sanırım.

Kırımsız uçuşlar ;)