Video Memo Prodüksiyon Gururla sunar :)

Mehmet Kucuksari

Administrator
İlgi Alanı
Heli
Hobiye başladığım özellikle ilk yıllar uçmak kadar video çekip derlemek büyük bir zevkti. O zamanlar forumu da @Türker Akgün kardeşimle yeni kurmuştuk.

Hem foruma içerik üretmek hem de yıllar sonra o güzel günleri hatırlamak amacıyla kendimizce nacizane video düzenlemeleri yaptıK.Şimdi geri dönüp bakınca iyiki de yapmışıZ diyorum. Şimdi istesek ne buna ortam müsait ne de bunlara ayrıcak zamanımız var.;)

Zaman zaman bu konu başlığı altında benim ve özellikle @Türker Akgün kardeşim için anısı olan bazı video derlemelerini paylaşacağım. Bu vesileyle eski üyelerimiz o günleri yeniden hatırlamış olacak, yeni üyelerimiz de zamanında neler yapmışız bunları görecekler.

Şimdiden bol keyifli zamanlar arkadaşlar.:saygilar:

İlk videomuz bundan tam 9 sene önce Serdar Salta abimizin Kocaeli Solaklarda yaptığı bir gösteri uçuş derlemesi.

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Vay @Mehmet Kucuksari yav! Kendim dahil, ne kadar değişmişiz bu kadar zamanda? Bütün kavaklar yerinde, demir çelik fabrikası da yok ve ortalık alabildiğine çayır. Şimdi ne çayır kaldı, ne kavaklar, ne de içimizde o heves? Artık aynı yerde elektrikli mantar uçurmak bile zor. Kaldı ki onu bile uçurasım yok! ☹️

Hobiye başladığım özellikle ilk yıllar uçmak kadar video çekip derlemek büyük bir zevkti. O zamanlar forumu da @Türker Akgün kardeşimle yeni kurmuştuk.

Hem foruma içerik üretmek hem de yıllar sonra o güzel günleri hatırlamak amacıyla kendimizce nacizane video düzenlemeleri yaptıK.Şimdi geri dönüp bakınca iyiki de yapmışıZ diyorum. Şimdi istesek ne buna ortam müsait ne de bunlara ayrıcak zamanımız var.;)

Zaman zaman bu konu başlığı altında benim ve özellikle @Türker Akgün kardeşim için anısı olan bazı video derlemelerini paylaşacağım. Bu vesileyle eski üyelerimiz o günleri yeniden hatırlamış olacak, yeni üyelerimiz de zamanında neler yapmışız bunları görecekler.

Şimdiden bol keyifli zamanlar arkadaşlar.:saygilar:

İlk videomuz bundan tam 9 sene önce Serdar Salta abimizin Kocaeli Solaklarda yaptığı bir gösteri uçuş derlemesi.

Helal olsun vallahi.Tek kelime ile hayranlıkla ve gururla izledim

• Beğen
Tepkiler: Mehmet Kucuksari
Heliciler, bir modelci arkadaşlarının düğününe katılırsa sizce hediye olarak ne alır dersiniz ? :lollol::D

Düğün sevgili @Rasim Öztürk kardeşimizin düğünü. Bundan tam 5 sene önce. Dolar o zamanlar çok ucuz. ;D Şimdi olsa bırakın komple bir modeli, palini zor alırız herhalde. :p

Çok teşekkür ederim Mehmet abi, hem bu nostalji için hem de tekrardan katılımlarınız, yalnız bırakmadığınız için. :)

Şimdi yeni başlayan arkadaşlar çok anımsamayabilir o zamanları, kısa bir özet geçelim, nereden nereye gelmişiz, hobide veya ülke ekonomisinde alım gücünde ne durumdayız daha iyi anlaşılsın.

Bu tarihlerde dolar 3,65tl, euro 4,30tl, sterlin de 4,80tl civarlarında... ( ) 2018 yılı ile başlayan ve 2021 sonbaharında çılgın seviyelere çıkan kur hareketliliği henüz başlamamış ama arifesinde zamanlar... Bu tarihlerden önce hele hele 2014-15-16 döneminde ise har vurup harman savuruyoruz. Sürekli model değiştiriyoruz, yeni fbl üniteler, kumandalar, sürekli yeni projeler peşindeyiz ve kutu açılımları, montaj videoları, buluşmalarda modelleri dizmeceler... Günümüzden bakınca hayal gibi...

O zamanlar damat daha ekonominin başında değil, gümrükten dilediğimiz gibi ürün geçirebiliyoruz düşük göstertip... Fastlad diye bir site var, ingiltere-türkiye arası alışveriş canlı. İngiltere o zamanlar EU içinde... Banggood, hobbyking, amerikadaki siteler vs derken inanılmaz bir hareketlilik var. Hey gidi... Neredeeenn nereyeeee :D

Neyse şimdi oxy3 e de gelecek olursak, hem öncesinde çok konusunu açtım mesajını yazdım yurtdışı forumlardan da takip ettim... Hem de beklemiyordum böyle bir hediye ile geleceğinizi, mutlu olmuştum. Tüm bunlardan dolayı büyük bir özenle topladım, hiç aceleye getirmeden, Videolarını çekerek, aheste aheste... Montaj ve ayar sürecinin keyfini tam anlamıyla yaşamak istedim kısaca. Ve yaşadım da... Tabi sonrasında çiçek gibi uçmasını ve "at çantaya götür her yere" modelim olmasını isterdim fakat ciddi kuyruk salınım sorunları ile karşılaştım. Vbar Controlün de avantajlarıyla sahada pili bile sökmeden çok sayıda ayar, parametre değiştirdik, yetmedi kuyruk servosu değişimi dahil denemelerim oldu fakat çözüm olmadı. Haliyle bir kenarda kaldı fakat bu yaz istiyorum tekrardan vidasına kadar söküp bir deneme daha yapmayı... Öncelikle zaman içinde bataryası tamamen ölmüş olan kumandamı canlandırmam lazım :D

Bakalım elde kalanlarla ve kısıtlı imkanlarla denemelerim olacak. Sonuçta evlilik bir sorumluluk, çocuk bunun ötesinde bir sorumluluk. Yukarıda yazdığım dönemlerde, har vurup harman savururken bunların hiçbiri yoktu. Ama yine de hayatın ne getireceği belli olmaz. Bakarsınız bir şans yaratıp taşı toprağı altın olan cennet ülkemizden, pardon bu freak showdan bir çıkış imkanı bulabilirsek tekrardan hobide canlanmak isterim :) Selamlar sevgiler :saygilar: