Merhabalar, RC model uçaklara heves verdim!!

Berkay ŞAHİN

Yeni Uye
İlgi Alanı
Uçak
Merhabalar,

Maket uçak,maket araba,maket ev vb. şeylerle uğraşmayı seviyorum.İnternette ve youtube'da araştırmalar sonucu elektirikli uçaklara merak saldım ve bende bir tane yapabileceğime karar verdim.İntenette bu forum sitesini buldum ve bana yardımcı olabileceğini düşündüm.Sizlere sormak istediğim bir çok genel sorularım olacak.

İlk olarak internette izlediğim videolardan en önemli olan şeyin ''receiver and transmitter'' olduğunu kendi kafamda kurdum,ondan sonra 2.şey olarak ise iyi bir motor ve bataryasının olması gerektiğini düşündüm,3. olarak ise uçağın uçması için iyi bir aerodinamik yapısının olması gerektiğini düşündüm.

İnternette bir kaç ''receiver and transmitter'' araştırması yaptım ve bir kaç şey buldum ve hangisinin daha uygun olacağını size sormak istiyorum:

Fiyat olarak birbine çok uzaklar,bu yüzden bu konuyu sizlere danışmak istedim.
2.olarak ise yapmak istediğim ne çok büyük ne çok ufak olsun istiyorum.Önerebileceğiniz motorlar nelerdir ?
3.olarak ise telefona bağlayabileceğim ve uçağa monta edebileceğim ufak micro camera önerisi istiyorum.

Sorularımda hata varsa lütfen bağışlayın,neyin ne olduğunu tam bilmiyorum,bu benim için sadece bir hobi.Sorularımı yanıtlarsanız sevinirim.

Adınız / Soyadınız
BERKAY ŞAHİN
Nereden Katılıyorsunuz
İSTANBUL
İlgilendiğiniz Model
Uçak
Var ise Modelcilik Tecrübeniz
Sadece Hobi
  • Beğen
Tepkiler: Mehmet Kucuksari
:RCKolik:'e hoş geldiniz. :saygilar:
Sorularınızın cevaplarını ilgili konularda ararsanız daha kolay ulaşırsınız.
Bulamazsanız, yine ilgili konular altında sorularınızı sorasanız yanıt alırsınız.:)

Aramıza hoşgeldiniz. Keyifli ve güzel bir forum dileriz.

bu benim için sadece bir hobi.Sorularımı yanıtlarsanız sevinirim.
Merak etme hepimiz için bu iş sadece bir HOBI, meslek değil :)

Neyse madem bu işe merak sardın ve yapmak istiyorsun. O zaman forumda biraz vakit geçir ve sonra ilgili yerlere konu açarak sorularını abilerinle paylaşırsın %p

• Beğen
Tepkiler: Üye silindi 8682