Mikado Vbar Control -- Jonas Wackershauser ile 2dk'da Heli Ayarı

Rasim Öztürk

RcFanatik
İlgi Alanı
Heli
Bunun için ihtiyacınız olanlar; Vbar Control kumanda, Vbar (Neo) ünite, Logo helikopter...

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Ihtiyac listesi deyince ben de aman aman bir sey isteyeceksin zannetmiştim :lol:

Bunlarsa sadece sorun degil. Hemen bakkaldan alıp geleyim :lollol:

Sent from my iPhone using Tapatalk

Rasim kardeşim valla helal olsun. emeğine sağlık.
tabi Mehmet abinin forum hakkında ki desteklerini de unutmamak lazım :D

Vayyyyy güzelmiş tembel işi, tam benlik. :halay: Teşekkürler Rasim. :thumbup:

Yalnız modelin bence sınıf olarak aynı sınıf olması yeterli, Logo kit olmazsa olmaz değil bana göre. Ünite ve V-Bar'ın kitle organik bir bağını bulamadım. :laugh:

Türker Akgün' Alıntı:
Vayyyyy güzelmiş tembel işi, tam benlik. :halay: Teşekkürler Rasim. :thumbup:
Yalnız modelin bence sınıf olarak aynı sınıf olması yeterli, Logo kit olmazsa olmaz değil bana göre. Ünite ve V-Bar'ın kitle organik bir bağını bulamadım. :laugh:

Logo modellerinin default ayarları var Türker abi. Eğer modeli tam olarak manuale göre topladıysanız, bir iki basit ayar dışında bişey yapmanıza gerek yok diyor. Açı ayarları ile oynatmıyor mesela... Swash level işi var trimler falan ortada 0° falan, kuyruk servo tipi seç limitleri ayarla var, hangi governoru istersen onu seçiyorsun bitiyor.

Diğer helilerin ayarlarında rotor ne yönde dönüyor, hücum kenarına mı bağlı link, collective ve cyclic değerleri neler 0° 8° muhabbetleri falan var ek olarak.

Çok devasa bir fark mı dersen belki değil ama organik bağ yok diyemeyiz.

Kumandanın device manual ve setup manual olmak üzere iki dökümanı var. Setup manual 6-7. sayfalarda anlatıyor.

Yaklaşık 40dk lık 5 parçadan oluşan video çektim ilk ayar esnasında :laugh:

Tabii hepsi ayar değil, yaklaşık yarısı gevezelik. Kalanın da bir kısmı ayar/anlatım, bir kısmı kumandanın diğer bazı alt menülerini gezinmece... Konu konu ayırsam güzel olurdu da ben de böyle dağınık biriyim işte ;D

Rasim Öztürk' Alıntı:
Yaklaşık 40dk lık 5 parçadan oluşan video çektim ilk ayar esnasında :laugh:

Tabii hepsi ayar değil, yaklaşık yarısı gevezelik. Kalanın da bir kısmı ayar/anlatım, bir kısmı kumandanın diğer bazı alt menülerini gezinmece... Konu konu ayırsam güzel olurdu da ben de böyle dağınık biriyim işte ;D
Esas olan emek verip cekip bizlerle paylasman Rasim :bravo: Keske hepimiz bu kadar paylasimci olabilsek :) Her ne kadar dun Saha da inceleme firsatim olduysa da videolari merakla bekliyorum :halay:

Chris Reibert da doğru yolu bulanlardan :)

Bu adamın vasfı ney her modelle ilgili konusu var takim pilotumu reklammı yapıyor ne yapıyor :D

Artık bunları incelememiz gerekecek...

Mordo Ortasi' Alıntı:
Artık bunları incelememiz gerekecek...
Videoya bakinca yeni hobi icin coktan arastirmalara basladigin anlasiliyor abi :laugh: