Mini B-25 Mitchell

Nesimi Sakmak

Tecrübeli Uye
İlgi Alanı
Hepsi
Herkese selamlar.

Uçuş yapamıyorum bari yaptığım yeni uçaklarla ilgili bir konu açayım dedim. Bu modeli bir kaç hafta önce bitirdim. Ancak hafta sonlarım da artık dolu olduğu için uçuşa gidemiyorum. Yakın zamanda maiden beklemeyin demeye getiriyorum bir yerde. :D:D:D

Modelle ilgili her şey şu linkte mevcut. Yapım videosu da dahil.

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Ben birde vatandaşın yaptığı uçağın fotosunu ekleyim.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Ben de çok istedim böyle metal boyalı olsun, janjanlı olsun, uçarken görelim sevinelim diye ama maalesef olmadı. Benim kullandığım fotoblok suya dayanıklı olmadığı için boyandığında biraz sıkıntılı oluyor. İki modelde bunu denedim ama sonuç başarısız olduğu için artık boya işiyle uğraşmıyorum.

Benim modelde ne kullandım:

Malzeme her zamanki gibi 5 mm fotoblok, maket kartonu ve aklıma gelmeyen bilimum isimler.
Motor HK 2206-2100 KV
ESC Hobbyking Xrotor 20A
Servolar bildiğin en ucuz 9 gr servolar işte Buna dijital metal dişli takacak değiliz ya.
Proplar 5045 3 palli
ESC bağlantıları kolay olsun diye PDB. Galiba ben paraya kıyıp OSD li olanlardan takmıştım buna. OSD olsun üç kuruş fazla olsun.
Video verici 200 mw 5,8 Ghz sıradan bir verici
Kamera; kameram fena değil ama 600 TVL bir kamera.
Pil 1300 mah 4s

Yapım sıralamasında bir yere kadar videoya göre ilerledim ama bir yerden sonra kafama göre bazı parçaları hazırlayıp son olarak birleştirdim. Bu model de şimdilik grafik namına birşey yok. İlerde olur mu uçuşuna bakıp karar vereceğim.

Bu modeli yapmaya karar verdiğimden beri bomba kapaklarını açılabilir yapmayı düşünüyordum ama işin içinde FPV ve bağlantılar için PDB kullanmaya karar verince işler biraz karıştı. Gövde içinde yeterli yer kalmayınca bomboş duran bomba bölümünü kullanmak zorunda kaldım. Böylelikle o hayal de suya düştü. Zaten bomba kapaklarını açıp iki tane bomba sallayınca ne olacaksa. Bu fantaziyi belki Sümer abilerin hazırladığı uçakta görürüz. :saygilar::saygilar::saygilar:

Neyse gelelim fotolara. Yapım aşamasında çok fazla foto çekmemişim. Eldekilerin hepsi bunlar.

Yeni konularda görüşmek üzere...

Moderatör tarafında düzenlendi:
Uçuş yapamıyorum bari yaptığım yeni uçaklarla ilgili bir konu açayım dedim. Bu modeli bir kaç hafta önce bitirdim. Ancak hafta sonlarım da artık dolu olduğu için uçuşa gidemiyorum. Yakın zamanda maiden beklemeyin demeye getiriyorum bir yerde.
Nesimi hocam ellerinize sağlık :bravo: Sizleri gördükçe ben de seçeyim 1 tane flitetest'dan bir model, yapayım diyorum ama acaip üşeniyorum :lollol:

Neyse sayende bu açlığımızı da kısmı de olsa gidermiş oluyoruz :thumbup:

Ne zaman olursa maiden videosunu da mutlaka bekliyoruz :halay: O zaman kadar ben şu videoyu konuya ilave edeyim :saygilar:

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Eline sağlık Nesimi bey! Gayet güsel olmuş! Bununla bomba atsan ne olacak? Bomba bölümüne mesir macunu doldurup, FPV ile milletin üstüne isabet ettirmeye mi çalışacaksın? :lollol:

Hakikaten yaaaaa Mehmet abi bu aralar bir bakım birşey yok mu, forumu ele geçirdi bu uçakçılar rüzgarı kesmek lazım. :p:lollol:

Rüzgarı kesseniz ne olacak? Planör bile rüzgarsız havada uçabiliyor. Boşuna heveslenme. :lollol: Hatta bende bile paylaşak bir kaç foto var.

Şımartıyorsun Sümer abim, estağfurullah ,bence forum bir araya gelse senin özgün kokpit simülasyon çalışmanın ve dahası her gün ayrı bir elektronik proje ,tasarım ve imalat hızına asla yetişemeyiz.Bir de @Özgür Evren Varol hocamın hızına ve bilgisine diyecek bir söz de bulamıyorum.
Şimdi bunca süper adamın yanında , bizim proje ,olsa olsa oyuncak olur doğal olarak.:)....

Şımartıyorsun Sümer abim, estağfurullah ,bence forum bir araya gelse senin özgün kokpit simülasyon çalışmanın ve dahası her gün ayrı bir elektronik proje ,tasarım ve imalat hızına asla yetişemeyiz.Bir de @Özgür Evren Varol hocamın hızına ve bilgisine diyecek bir söz de bulamıyorum.
Şimdi bunca süper adamın yanında , bizim proje ,olsa olsa oyuncak olur doğal olarak.:)....
Benim yaptıklarım oturup kafa patlatıp, merak edip, okunup öğrenilerek halloluyor. Arada beceri gerekmiyor. Uğraşınca oluyor. Ama seninki maharet istiyor. Ben bir spinner boyayamamış adamım yahu!

Denedin mi ki? Bence beceri olayını yanlış değerlendiriyorsun. Azim ve ilgi gerekli ve yeterli bileşenlerdir. "Bu işe yeteneğim yok" lafı bahaneden başka bir şey değil. (Lafım sana değil tabii ki, hatta belirli bir kimseye hiç değil, genelleme yapıyorum)

Denedin mi ki? Bence beceri olayını yanlış değerlendiriyorsun. Azim ve ilgi gerekli ve yeterli bileşenlerdir. "Bu işe yeteneğim yok" lafı bahaneden başka bir şey değil. (Lafım sana değil tabii ki, hatta belirli bir kimseye hiç değil, genelleme yapıyorum)
Neyi denedim mi? Spinner boyamayı mı? Evet denedim. Hezarfen'e gidince bakarsın iğrençliğe. :p