Görseller Mini Kocaeli Buluşması // 05.10.2020

Mehmet Kucuksari

Administrator
İlgi Alanı
Heli
Dün yazdan kalma muhteşem bir havada şahane bir buluşma gerçekleştirdik.Bir de şehirdışından misafirlerimiz olunca
zamanın nasıl geçtiğini anlamadık.

Öncelikle misafirlerimizi paylaşalım : Sümer abimiz, Emre, Ahmet ve Mesut kardeşlerimiz. Haa bir de unutmadan Türker kardeşimde
uzuuun bir aradan sonra bizlerleydi.

Günün kısa bir özetini verelim :
1- Öncelikle kırımımız yok çok şükür
2- Sümer abimiz kocaelinde bulunan modeli ile uçuşlarını gerçekleştirdi.
3- Ömer abimiz ve Murat kardeşimiz her zamanki modelleri ile uçtular.
4- Mesut nereden ise tüm modelleri ile uçtu. Bu arada videolardan da görüleceği üzere pilotaj olarak kendini epey bir geliştirmiş maşallah.
Piro Tic Toc bile yapmaya başlamış
5- Ahmet kardeşimiz Trex 600 nitro ile uçtu
6- Emre kardeşimiz de sadece nitro modelini getirmiş. O da Ahmet ile sahanın ilaçlanmasına yardımcı oldu
7- Türker kardeşim nerede ise 2 sene önce kırılan LOGO 690 modeli yeniden sahalara indi. Sağolsun Emre kardeşim modelin ayarlarına el attı
ve modelimiz artık TEK pil olarak LOW RPM uçar hale geldi. Bundan sonra kendisine "UÇAN BALON" adını veriyoruz. Detayları videolardan görebilirsiniz
8- Son olarak olmazsa olmazımız mangal partimizi de yapmayı ihmal etmedik.

Videolar yarına hazır olacak.
Bugünlük resimleri paylaşıyorum.

Sahadan kesitler
Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Sümer abimizin günün ilk uçuşu sırasında acil inişi

Sümer abimizin diğer uçuşu

Ömer abimizin uçuşu

Son düzenleme:
LOGO 690 Gün sonu Canopy uçuşu

Re-maiden ilk uçuşu

Günün 2.uçuşu

Son düzenleme:
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Yine çok keyifli ve sıcacık bir buluşmaydı.Katılan tüm arkadaşlarımızın ve abilerimizin ellerine,ayaklarına sağlık.:thumbup::thumbup::halay:
Günün olayı da Türker'i sahalara tekrar döndürme hamlesenin son adımı olan Logo'nun tekrar gökyüzüyle buluşması oldu.Artık Türkler'in başka bahanesi kalmadı sanırım.:laugh::laugh::halay::halay:

Ne yalan söyleyeyim , çok kıskandım , uzun zamandır özlediğimiz , arzu ettiğimiz , hem de en baba üstadların teşrif ettiği harika bir buluşma olmuş :halay:
Jandarma baskını sürpriz olmuş , şaşırdım doğrusu ?
Görüntüleri sabırla bekliyorum , benim içinse , kısmet başka bahara artık :embarras:
Katılan herkesin ayaklarına ve emeklerine sağlık :thumbup::saygilar:

En sonunda @Sumer Yamaner beyi burada ağırlama fırsatı bulduk, çok mutlu olduk. ? Geldiği için ayaklarına sağlık. Keşke daha sık bir arada olabilsek. Eskişehir tayfası ise, helici falan ama iyi arkadaşlar. ? Tekrar görmek isteriz. Günü ise iki sorti uçuş ve gerisi bol muhabbet ile tamamladım.
Öte yandan, dün 16-17 senedir ilk defa, tesadüfen oradan geçiyor olsa da, Jandarma ziyaretimize geldi. Ziyaretleri şikayet üzerine olmadığı için fazla sorun olmadı. Ancak, görünen o ki artık eskisi gibi de olmayacak. ?

Güzel buluşma olmuş, emeklerinize sağlık abilerim :saygilar:

Fotolardan solaklar gibi gördüm, Arslanbey in son durumu ne acaba? Pandemik sebeplerle mi kapalı?
Bir de jandarma ziyareti, eskisi gibi olmaması nedendir? Pilot lisans dediler, çıkarıldı. Model kayıt dediler, yapıldı. Daha ne gibi bir prosedüre tabi tutulacağız :)

Nitro dumanları, very low rpm 690 uçuşları ve daha fazlası için videoları beklemedeyim ☺