Model Araçlar Fuarı-Friedrichshafen/Almanya

D.Baran

Uye
Kanalın sürekli müdavimi olan dostlar hatırlayacaklardır,bir ay kadar önce Almanyanın yaşadığım bölgesinde Model Araçlar Fuarı kurulacağından bahsetmiştim.İşte üç gün sürecek Fuarın ilk günüydü dün.
Dün iş günü olmasına rağmen çok yoğun ziyaretçi vardı (Dün 50 000 den fazla kişi ziyaret etmiş).Bugün ve yarın bunun kat kat fazlası olacak.
Beş geniş salona yayılmış fuarda tam anlamıyla herşey var;el işçiliğiyle yapılmış, insanda hayranlık uyandıran ürünlerden tutun her tür ve boyutta uçak,helikopterler,özenle hazırlanmış,insana gerçek hissi veren düzenlemer,model gemiler,yatlar,deniz altı araçları,her model arabalar,kamyonlar,tarım araçları,trenler,multicopter türevleri.....
Aynı zamanda forumlar,seminerler ; çocuklar için düzenlenen el işi çalışmaları; ayrıca heryerde bulunamayan her türlü yedek parça ve tabı fuara özgü indirimli satışlar...Kisaca çok güzel bir organizasyon.
Satışlar dedim de,bende phantom 3 Pro için bu günleri bekliyordum ve P3 Pro'ma inanılmaz bir fiyat ile kavuştum.Alınıp bir kez kullanıldıktan sonra (Cihaz hafızasında bu bilgiler kayıtlı,11 dk uçmuş ve pili bir kez doldurulmuş) iade edilmiş phantom 3 Pro ya 600 euro ödedim.Sıfırı 1400 Euro. Ilk gördüğüm zamanki şaşkınlığım halen aklımda ama gerçekten inanılmaz bir fiyat ve büyük bir şans.Cebimde bunun için ayırdığım 1300 euro nun 700'ü ve Professional ile geri döndüm,beklememe değdi kısaca.
Beğeneceğinizi umarak çektiğim video ve fotoları youtube'a yükledim.Herkese iyi seyirler iyi hafta sonları.

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Nekadar yoğun bir çalışma var değil mi inşaat alanında? Gerçekten harika.

Sadece bunlar değil bütün videoları birleştirip yüklüyorum biraz zaman alacak.Afedersiniz biraz sabırsızım.

Yeni modeliniz hayırılı olsun. Bol ve kırımsız uçuşlar dileği ile.

Paylaşımınız için teşekkürler.

Ben tşk ederim Ali Bey ama asıl video kısmını yüklemekteyim sonra bakın yine.

abi süper olmuş emeğine sağlık. Türkiye' de olacak olsa 1 dk. beklemez giderdim.

Elinize, emeğinize sağlık Baran Bey. :bravo: Sayenizde bizde gezmiş görmüş kadar olduk. :thumbup: :halay:

Gerçekten insan nereye bakacağını bile bilemez böyle bir fuarda, inanılmaz modeller var. :eek:

Güzel paylaşımınız için tekrar teşekkürler ve yeni modeliniz de hayırlı olsun. :RCKolik:

Türker Akgün' Alıntı:
Elinize, emeğinize sağlık Baran Bey. :bravo: Sayenizde bizde gezmiş görmüş kadar olduk. :thumbup: :halay:

Gerçekten insan nereye bakacağını bile bilemez böyle bir fuarda, inanılmaz modeller var. :eek:

Güzel paylaşımınız için tekrar teşekkürler ve yeni modeliniz de hayırlı olsun. :RCKolik:

Tşk ederim Türker Bey,gerçekten dediğiniz gibi oldu nereye bakacağımı şaşırdım,6-7 saat dolaştım ve bayağı bir yoruldum da.Bu yüzden bugün evdeyim biraz dinlenip kafamda program yapıyorum,yarın için biletim zaten hazır,eminim yarınki gezintim daha iyi daha sakin olacak.Çocuklarla gideceğim ama iyi olacak.

Bu arada ben konuyu burada açtım ama herkesçe görülebilecek daha kolay bulunabilecek uygun bir bölüme taşınabilir.Çünkü şimdi yeni gönderilen iletilere baktımda bu yok.Sanırım Mehmet Bey bu tür düzenlemeleri yapıyor.

Baran bey, paylaşımınız için çok teşekkürler! Modelinizi gerçekten çok uyguna almışsınız, kırımsız uçuşlar. Böyle fuarlar keşke ülkemizde de olsa, biz de hem yenilikleri görüp, hem de indirimlerden faydalansak! Sizi kıskanmadım desem yeridir. Bu arada, malum artık tüm modeller en azından ARF. Bu fuarda, eskiden olduğu gibi, modelini kendi inşa etmek isteyenler için, özellikle uçak kitleri varmıydı?

ÇOK GÜZEL FUAR. İNSAN OTURUP HERALDE VAKİTSİZCE İZLER.

AMA NE YAZIKKİ ÜLKEMİZDE OLSA BÖYLE BİR FUAR HERALDE KATILIM YETERSİZ OLUR.

Omer Erkan' Alıntı:
Baran bey, paylaşımınız için çok teşekkürler! Modelinizi gerçekten çok uyguna almışsınız, kırımsız uçuşlar. Böyle fuarlar keşke ülkemizde de olsa, biz de hem yenilikleri görüp, hem de indirimlerden faydalansak! Sizi kıskanmadım desem yeridir. Bu arada, malum artık tüm modeller en azından ARF. Bu fuarda, eskiden olduğu gibi, modelini kendi inşa etmek isteyenler için, özellikle uçak kitleri varmıydı?

Tşk ederim Ömer Bey,evet bahsettiğiniz hazır kitler,frameler , carbon-fiber yada başka hafif malzemeler gerken herşey vardı.

Müthiş bir fuar Almanya da böyle acayip fuarlar oluyor. Adamlar sahiden hobi sektöründe bir numaralar. Bence ABD'deyi bile sollamışlar bu fuar olayında model trenci abilerimiz her yıl Nisan ayında olan model tren ağırlıklı ama yine herşeyden biraz olan Dortmund'da bir fuara gidiyorlar. Onların çektikleri foto ve videolarıda izlerken dibim düşüyor. Sahiden müthiş Baran Bey çekimlerinizde harika. Ayrıca silde show sırasındaki müzik seçimleride çok güzeldi. :thumbup: Siz fuar oldukça gidip çekin lütfen. Belki ileride bir fırsat yaratırsam bende bir fuarı ziyaret etmek istiyorum. Belki forumca organize olur gideriz. Katmerli süper olur. Biraz Euro saçıp döneriz. ;D

Baran Bey

İstek parça gibi olacak ama Vario standı ve eğer varsa Dieter Schlüter RC helicopter'in babasının geri dönüş yaptığı Comeback Schluter diye isimlendirilen web sitesine sahip firmanın standı varsa onlarıda ziyaret edip fotoğraflarsanız özellikle beni çok mutlu edersiniz. Vario 2015 ve 2016'da neler yapmış çok merak ediyorum. Vario birde inşaat araçları greyder, loder, eskavatör gibi araçlarda yapıyor. Tabiki onlarda multicopter sektörüne de girdi. Neyse fırsatınız olursa.

Paylaşım için çok teşekkürler :)

Böyle bir fuara inşallah bizler de katılma fırsatı bulabiliriz günün birinde :) Modeliniz için de hayırlı olsun, çok uyguna gelmiş gerçekten.

Almanyada model heli fuarı olacak, beni koyacaklar mikado standına, sabahtan akşama takılırım orda :laugh: Logo700xxtreme bir kez uçmuş, yarı fiyatına bulsam zaten hiç kaçırmam :D

Öncelikle paylaşım ve emeginiz ıcın teşekkürler Baran bey. Sayenizde uzaktan da olsa böyle şahane fuarı gormus olduk :) Diger videoları da merakla bekliyoruz :halay:

Bu arada yeni modeliniz de hayırlı olsun. Gercekten cok guzel bir fırsatı şahane bir sekilde değerlendirmissiniz :)

Şimdi bu fuarı görünce insan ister istemez onlar nerede biz neredeyiz ve hala hangi saçma sapan şeylerle meşguluz demekten alamıyor insan :( :(

Sent from my iPhone using Tapatalk

Baran abi paylaşım için teşekkürler[emoji106]

Çok güzel bir ortam yakalamışsınız.
Keşke buralarda da olsa[emoji17]
Yeni modeliniz de hayırlı olsun

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi