MODEL FANCY BOX (UÇUŞ SANDIĞI)

Celalettin Yazkan

RcFanatik
İlgi Alanı
Uçak
Merhaba arkadaşlar

Çooook uzun yıllardan beri sahip olmak istediğim bir ekipmandı.Kısmet bugüne imiş.

Geçenlerde başka bir konuda power panel i paylaşmıştım.

27.5 tl + kargoya topmodelden almıştım.Şimdi bu tek başına bir işe yaramayacaktı buna bir uçuş sandığı gerekiyordu.Onu da kendim yapmayı planlıyordum fakat vakitsizlik nedeniyle hazır almaya karar verdim.İnternetten şöyle bir araştırdım bulabildiklerimde çok pahalı idi.En sonunda THKMODELUÇAK da bulduğum kutunun fiyatı iyiydi ama stoklarda yoktu.İşte burada Cengiz Okkalı kardeşim devreye girdi şöyle bir Türkiye genelini taradı ve bana sağolsun Antalya mağazalarında 1 adet bulunduğu müjdesini vermekle kalmayıp benim adıma siparişi de geçerek kutunun bana gelmesini sağladı.Buradan kendisine ayrıca teşekkür ediyorum.

Gelelim yapım aşamasına.Kutudan bütün malzemeler eksiksiz olarak çıktı ve kesim kalitesi çok iyi çıktı.Çekmece kısmı biraz uğraştırdı.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Yardımcım da yerini aldı işlemlere başlayabiliriz artık. :)

Kutuyu boşaltmaya başladık.

Malzeme kontrolunu benim elemana bıraktım. :laugh:

Montajda deniz tutkalı kullanmaya karar verdim.İçinden bol miktarda çivi çıkıyor ama ben daha kalıcı bir montaj olması için deniz tutkalı ile destekledim.

Çekmece biraz uğraştırdı.Geçişli olmaması ve çok ince olması nedeniyle biraz uğraştım.

Sıra power paneli yerine koymaya geldi.

Uçağı koyacağımız yerlerin lastiklerini de taktık.

Bir tek cıvata boyları çok uzun o hoşuma gitmedi daha sonra kısaltıp öyle takacağım.

Ufak tefek el aletleri buji aparatı için yerimizde hazır.

Denemek için EP uçak koydum :embarras: 46 lık bir uçak.Henüz nitro uçağım olmadığı için bununla denedim.

Sahaya giderken bunun gibi boyamayı düşünüyorum birebir aynı olmaz da en azından boyamış olurum.

Belki kendisi yapmak isteyen arkadaşlar olabilir bu da planı fikir vermesi açısından.

Planın büyük ölçekli resmi

Celalettin abi güle güle kullan, sahada çok işine yarayacağını söylemeye bile gerek yok. :bravo:

Ayrıca güzel paylaşım için teşekkürler, benimki gibi evde durmasında bol bol sahalara çıksın inşallah. :laugh:

Bu arada Cengiz kardeşimize Celalettin abimize vermiş olduğu destek için de teşekkür ederiz. :RCKolik:

Celalettin Bey, güle güle keyifle kullanın.

Celalettin abi , güle güle kullan , çok güzel olmuş...Ellerine ,emekler,ne sağlık... :thumbup: Cengiz arkadaşımıza da çok teşekkürler , bu nazik davranışı için... :saygilar:

Rica ederim arkadaslar celalettin abim bişy istemiş cok mu :) Abi bu arada. Baya hızlısın hangi ara yaptın :) güzel olmus abi iyi günlerde kullan :RCKolik:

:saygilar: güle güle kullanın,çok işinize yarıyacaktır eminim, amma ben kediyi çok beğendim, :thumbup:

Abi kesinlikle herkesin yapması gerekli, çok güzel görünüyor, ellerine sağlık.. :bravo: :bravo:

cengiz okkalı' Alıntı:
Rica ederim arkadaslar celalettin abim bişy istemiş cok mu :) Abi bu arada. Baya hızlısın hangi ara yaptın :) güzel olmus abi iyi günlerde kullan :RCKolik:
Cengiz tekrar teşekkurler ,dün bir boşluk buldum toplam 45 dakikada bitti.İlk fırsatta da boyarim sahadaki yerini alır.

Celalettin Yazkan' Alıntı:
Cengiz tekrar teşekkurler ,dün bir boşluk buldum toplam 45 dakikada bitti.İlk fırsatta da boyarim sahadaki yerini alır.

%p

Celalettin Kaptan ellerine sağlık. Güle güle kullan. Patlarlı motora başladığımda ilk edindiğim saha ekipmanlarından biriydi. Sadece vernikle senelerce kullandım. Uçaklar büyüdükçe üstteki taşıma ayakları gereksizleşiyor hatta uçağa zarar verebildikleri için riskli de oluyor.
Benim en sevmediğim yanı en ufak bir hatalı konumda açılıp düşen çekmecesiydi. Ona içeriden, çıkmayı önleyecek bir mandal ya da bir kilit sistemi düşünülmeli bana kalırsa.

Celalettin abi güle güle kullan, birde boya attınmı tam olur :)

Sümer Yamaner' Alıntı:
Celalettin Kaptan ellerine sağlık. Güle güle kullan. Patlarlı motora başladığımda ilk edindiğim saha ekipmanlarından biriydi. Sadece vernikle senelerce kullandım. Uçaklar büyüdükçe üstteki taşıma ayakları gereksizleşiyor hatta uçağa zarar verebildikleri için riskli de oluyor.
Benim en sevmediğim yanı en ufak bir hatalı konumda açılıp düşen çekmecesiydi. Ona içeriden, çıkmayı önleyecek bir mandal ya da bir kilit sistemi düşünülmeli bana kalırsa.
evet abi hem yapımda uğraştırıyor hem dediğiniz gibi onu tutan bir şey yok çözümü basit aklıma gelmemişti eve gidince onu da hallederim elimde eskiden kalma epey sprey boya var hem yer açılsın hemde boyalar iyice pert olmadan bir işe yarasın boyayı da belki bugün hallederim.

adnan kaptan' Alıntı:
:saygilar: güle güle kullanın,çok işinize yarıyacaktır eminim, amma ben kediyi çok beğendim, :thumbup:
Adnan bey bundan önceki rahmetli kedim tam uçmayı öğrecekti garibimin ömrü vefa etmedi :(
Onu çok özlüyorum :(

Ekli dosyalar

• ImageUploadedByTapatalk1425900481.878171.jpg
    ImageUploadedByTapatalk1425900481.878171.jpg
    104 KB · Görülme: 27
  • ImageUploadedByTapatalk1425900497.221660.jpg
    ImageUploadedByTapatalk1425900497.221660.jpg
    107.5 KB · Görülme: 26

Eline sağlık abi çok güzel olmuş.:thumbup: Kedi için ayrıca üzüldüm. :(