Modelin ismini arıyorum

İlgi Alanı
Uçak
Merhaba sevgili modelci dostlar.

Temmuz aylarında aksaraydaki hocamdan bir akrobasi uçağı aldım ikinci el olarak.

Ancak uçağın ismini cismini o dahil kimse bilmiyor. Bi abim ile yak modeline benzettik ama siz de bakarsanız sevinirim.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

• Beğen
Tepkiler: Mustafa Koç
Motoru baş aşağı takarız. En basit, cowlingsiz trainerler dışında motorun kafası yukarı bakmaz.
Bu uçak muhtemelen adı olmayan hibrid bir şey. YAK54 ve SU31 havası var biraz.
Abi ters takınca da ateşleme takıp çıkarmak sorun yaratıyor o yüzden birde baktım boyut kurtarıyor pistonun bir kaç uçuştan sağlam çıkarsam cowling ı de takıcam böyle sığıyor çünkü.

Motoru baş aşağı takarız. En basit, cowlingsiz trainerler dışında motorun kafası yukarı bakmaz.
Bu uçak muhtemelen adı olmayan hibrid bir şey. YAK54 ve SU31 havası var biraz.
Hocam bunun nedeniyle ilgili bilgi verebilirmisiniz benimde canlı gördüğüm modellerde hep baş yukarıydı

Hocam bunun nedeniyle ilgili bilgi verebilirmisiniz benimde canlı gördüğüm modellerde hep baş yukarıydı
Cowling varsa o kafa cowlingi delip dışarı çıkar :lollol:
Eski ve takıntılı modelciler asla baş aşağı monte etmezler. Motor iyi çalışmazmış, buji ıslanırmış mış mış. Scale modelde böyle bir montaj olmaz. Ya baş aşağı ya da yan veya oblik olur. Temel sebep motor çekiş eksenini doğru konumda tutabilmektir.

Abi ters takınca da ateşleme takıp çıkarmak sorun yaratıyor o yüzden birde baktım boyut kurtarıyor pistonun bir kaç uçuştan sağlam çıkarsam cowling ı de takıcam böyle sığıyor çünkü.
Motorun çekiş ekseni doğru yerdeyse ve cowling bu hali ile oturuyorsa motorun bu model için küçük kalacağını söylemek hata olmaz.

Cowling varsa o kafa cowlingi delip dışarı çıkar :lollol:
Eski ve takıntılı modelciler asla baş aşağı monte etmezler. Motor iyi çalışmazmış, buji ıslanırmış mış mış. Scale modelde böyle bir montaj olmaz. Ya baş aşağı ya da yan veya oblik olur. Temel sebep motor çekiş eksenini doğru konumda tutabilmektir.
Eksen meselesini dikkate alarak montaj yaptım abi. Egzoz orjinal değilmiş uzundu kasaya takılmadan çevirdim baktım eksenden kayıyor hep. Mustafa abi sağolsun 46ax egzozu verdi . Baktım eksen egzoz uyumlu taşma yapmıyor boyle rahat diye böyle taktım.

• Beğen
Tepkiler: Mustafa Koç
Motorun çekiş ekseni doğru yerdeyse ve cowling bu hali ile oturuyorsa motorun bu model için küçük kalacağını söylemek hata olmaz.
Motor yatağı üzerinde geldi delikler 55ax deliklerinden daha büyük uzunlar ara mesafeleri. 55ax ile alt limit uçuyor motor nereye dönük olursa olsun motor sığıyor