Motor kendiliginden duruyor.sonra tir tir ses geliyo dönmüyor.

Serkan5332000

Yeni Uye
Merhabalar. Bi kac konuyu okudum.throtull curve ayarlari lineel.pil daha yeni zippy 2200 mah.bi süre calisiyo daha sonra kendiliginden duruyo..sonra gaz verdigimde tir tir gibi ses geliyo parti parti hafif dönme oluyo.baglantilardada sikinti yok isinmada yok..50 A esc kullaniyorum.cikamadim isin icinden...

Kesin bağlantılardadır,motorun soketleri bazen soğuk lehim oluyor,makaronlarını söküp bi kontrol ederseniz belki bulunur bişeyler.

Bağlantı olabilir, motor senkrondan çıkıyor olabilir. Enerjiyi kesip yeniden verince düzeliyorsa, sonra yeniden yapıyorsa senkron sıkıntısıdır. Escnin timing ayarı varsa daha düşük bir ayar deneyin.

Bu tarz konularda bi video olsa daha güzel olur, tir tir diye bi ses nasıldır ben hayal edemedim mesela :)

Emre Kaman' Alıntı:
Bağlantı olabilir, motor senkrondan çıkıyor olabilir. Enerjiyi kesip yeniden verince düzeliyorsa, sonra yeniden yapıyorsa senkron sıkıntısıdır. Escnin timing ayarı varsa daha düşük bir ayar deneyin.

Bu tarz konularda bi video olsa daha güzel olur, tir tir diye bi ses nasıldır ben hayal edemedim mesela :)
Tır tır söyle oluyor benim hayallerimde Esc programlamaya geçiyor buda demek oluyor ya pil ölü yada pil Esc bağlantısında sorun var. Tekrar belirteyim benim hayallerimde.

SM-G900F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

O zaman tekrar sökicem demekki..bide her zaman yapmıyo arada oluyo bu sorun..o yüzden video cekmek sıkıntı oluyo..tır tır seside anlatılcak gibi degil video cekmek lazım :)
esc ise emax blheli 50A..
https://youtu.be/4zA1Z6aweD8. Videonun sonunda tır tır sesi var.aynısı oluyor.. :)

Sotun çözüldü.Motoru tekrar söktüm.kabloların pilastiğini cıkardım sarı kablo yarım kopmuş..tekrar lehimledim..canavar gibi oldu nasıl arttı performansı anlatamam..ilk kırımım bu sebepten oldu sanırım..teşekkürler herkeze..

Hadi gözün aydın o zaman :bravo:

Sent from my iPhone using Tapatalk

Gözünüz aydın ve geçmiş olsun kırım büyük değildir umarım.

SM-A710F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Tsklr.. Kırımda ana mil eğilmiş.baş kısmındaki yatay kücük mil eğilmiş..Bugun yeniledim bi döndürdüm gene 8 çiziyo farkettimki küçük milin takıldığı baş kısmı üstünde G yazan kısımda eğilmiş.. Elinde sağlam çıkma olan varsa alabilirim..

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol