Motor

Derin Durak

Yeni Uye
İlgi Alanı
Multikopter
Merhaba,
Bende Tarot FY690S Frame'i ve 13x5.5 Karbon Fiber pervanelerim var ve payload olacak. Sizce hangi motoru ve bataryayı kullanmalıyım? 6s düşünüyordum fakat fazla olur demişlerdi bana. Aklımdaki motorlar: SunnySky V3508 380kv, SunnySky X4108S 380kv. Bir de 380kv az olur dedilerdi bana da emin olamadım. Yardım edebilirseniz çok mutlu olurum :)

Kontrol Kartınız
Pixhawk
Model Sınıfı
Hexacopter
Motor, Pervane ve ESC
T Series 13x5.5
Kumanda Alıcı ve Verici
FlySky
Extra Ekipman
GPS
Derin, sordugun sorular ve eksik olan verilerden, bu kadar buyuk bir hexa’yi ucurmak icin yeterli bilgi ve deneyime sahip olmadigini anliyorum. Oncelikle daha kucuk bir quad ile baslayip, hem ucus, hem de teknik kisimla ilgili biraz kendini gelistirmeni tavsiye ederim.

Derin, sordugun sorular ve eksik olan verilerden, bu kadar buyuk bir hexa’yi ucurmak icin yeterli bilgi ve deneyime sahip olmadigini anliyorum. Oncelikle daha kucuk bir quad ile baslayip, hem ucus, hem de teknik kisimla ilgili biraz kendini gelistirmeni tavsiye ederim.

Yarışmadır abisi.. Baksana "PAYLOAD" varmış.;)

• Beğen
Tepkiler: Emre Kaman
Merhaba, daha önce çok quad yaptım fakat hexa pek bilmediğim için soruyorum bir de hangi bilgiye ihtiyacınız varsa söyleyeyim :)

700 veya 800 kV motor öneriliyor:

Merhaba, daha önce çok quad yaptım fakat hexa pek bilmediğim için soruyorum bir de hangi bilgiye ihtiyacınız varsa söyleyeyim :)

Bilgiye benim ihtiyacim yok, senin istedigin bilgiye ulasabilmen icin oncelikle verme ihtiyacin olan veriler var. Ornegin;

- Su olmazsa olmaz “payload” dahil, tahmin edilen ucus agirligi
- Hexanin ucus suresi beklentisi

gibi...

Neyse, isin ozu, daha once yaptigin cok quad’lardan ogrenemedigin cok sey var gibi anliyorum halen ve senin iyiligin icin bu boyutta bir multiye henuz hazir olmadigini soyluyorum. Kendi bilecegin is, kendine veya bir baskasina zarar vermemeni umuyorum.