Motorda güç kaybı

İlgi Alanı
Uçak
Merhaba bugün bir kaç kere rc uçağımı uçurmaya çalıştım ilk denememde1 tur uçurabildim daha sonraki denemelerde hep çakıldı son ker fırlatacağımda işe motorda güç kaybı oldu yani yüzde yüz güç verdikten sonra birkaç saniye içinde güç azalıyor. Uçamayacak kadar çekiş sağlıyor sizce sorun nedir?

Bundan olabilir mi acaba? Konnektör de veya lehimlemelerde sıkıntı olabilir mi??

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Merhaba bugün bir kaç kere rc uçağımı uçurmaya çalıştım ilk denememde1 tur uçurabildim daha sonraki denemelerde hep çakıldı son ker fırlatacağımda işe motorda güç kaybı oldu yani yüzde yüz güç verdikten sonra birkaç saniye içinde güç azalıyor. Uçamayacak kadar çekiş sağlıyor sizce sorun nedir?
Bende de aynı sorun var sayılır, benim tahminim ESC'nin kalitesiz olup pilden gelen yüksek akımı yeteri kadar uzun süre aktaramaması olduğu yönünde. Daha dayanıklı ve kaliteli ESC arıyorum ben de. Üniversitenin hangarındaki quadcopterlerden söksem çok iyi olurdu aslında. :D

Motorunuz marka ve modeli nedir? Kullandığınız ESC nedir? Piliniz nedir, kaç S, kaç mAh, kaç C?

Bir de hep aynı pille mi uçtunuz? Pillerin voltaj değeri nasıldı?