Motorum yamuk dönüyor yardım eder misiniz ?

İlgi Alanı
Hepsi
Video atamadım problemim şu 3s pil ile 1400kv 10T 2212 motoru test etmek amaçlı deniyeyim dedim ve bu yamuk gidişatı ( oval çizerek pervaneyi döndürüyordu) gördüm acaba sıkıntı nedir ?

Video atamadım problemim şu 3s pil ile 1400kv 10T 2212 motoru test etmek amaçlı deniyeyim dedim ve bu yamuk gidişatı ( oval çizerek pervaneyi döndürüyordu) gördüm acaba sıkıntı nedir ?
Bir video görmeden ne olduğunu söylemek zor ama motorun mili yamulmuş olabilir. Videoyu youtube yükleyip linki bizimle paylaşabilirisin

Pervane ve pervane adaptörünü söküp deneme yapar mısınız? Motor milinde bir balans söz konusu mu o şekilde anlaşılabilir. Milde sorun yoksa pervane adaptöründe balans sorunu olabilir.

Hocam video biraz uzun olmuş sanki tam kavrayamadım ama sanki pervane adaptörü yerine düzgün oturmamış söküp tekrar takın
:lol: hocam haklısınız . Pervane hızlı dönünce belli olmuyor diye yavaş döndürmüştüm. Pervane başığındaki delikten çivi geçirip sıkabildiğim kadarını sıktım aslında ?

Pervane ve pervane adaptörünü söküp deneme yapar mısınız? Motor milinde bir balans söz konusu mu o şekilde anlaşılabilir. Milde sorun yoksa pervane adaptöründe balans sorunu olabilir.
Hocam sanırım sıkıntı oradan kaynaklı pervane boşlukta kalıyor ben sıkınca sabit kalır diye düşünmüştüm

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Hocam sanırım sıkıntı oradan kaynaklı pervane boşlukta kalıyor ben sıkınca sabit kalır diye düşünmüştüm

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol
3d yazıcı imkanı varsa o ölçüde parça basabilirsiniz. Ben az boşluk olduğu zamanlarda adaptör mili etrafına bant sarıp boşluğu alıyorum ama sizin boşluk fazla gibi.
Pervane tam merkezde değil bu tamam ama sanki videoda adaptör milinde de bir yamukluk var gibi gözüküyor. Pervanesiz durum nasıl?

3d yazıcı imkanı varsa o ölçüde parça basabilirsiniz. Ben az boşluk olduğu zamanlarda adaptör mili etrafına bant sarıp boşluğu alıyorum ama sizin boşluk fazla gibi.
Pervane tam merkezde değil bu tamam ama sanki videoda adaptör milinde de bir yamukluk var gibi gözüküyor. Pervanesiz durum nasıl?
Hocam mili çıkardım düz zeminde yuvarladım hatta ağır çekimde gidişatını çektim . Milde sıkıntı yokmuş sanırım yeni bir pervane adaptörü ve o küçük şeyden lazım teşekkürler yardımınız için

• Beğen
Tepkiler: Kadir Kurt
Hocam mili çıkardım düz zeminde yuvarladım hatta ağır çekimde gidişatını çektim . Milde sıkıntı yokmuş sanırım yeni bir pervane adaptörü ve o küçük şeyden lazım teşekkürler yardımınız için
Genelde o küçük şeyler pervanenin yanında geliyor sizinkinin yanında gelmediyse farklı bir marka pervane alın hem elinizde yedek pervane olur hemde o küçük şeylerden olur

Parçanın adı yüzük, bilezik, vss, bant, keçe, vss olmaz pervane ile mil arasında 1 mikron boşluk bile olsa balans yapar,
Hem istenilen verim, tur sayısını alamazsınız, hemde motor mili in bağlı olduğu rulman, yada burç unu bozarsınız, ve oluşan balans ilede piliniz hızlı biter.

Pervane deliği adaptöre sıkı geçmeli. Eğer sıkı geçtiği halde hala düz dönmüyorsa adaptör hatalı. Videoda ( 0.25 hız oynatımla görünüyor) motor milin düzgün.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Salgılı dönme ve balans birbirine hep karıştırılır. Balans ağırlığın dengesizliğidir, düzgün dönmemesi ise salgı-yalpa olarak isimlendirilmelidir. Salgı ve yalpa sorunu olan dönen parçanın balansı alınabilir. Fakat salgı ve yalpa giderilmeden balans almak uygun değildir.