Multikopter'den Model uçak Bırakma Testi

Ercan ÇINAR

Tecrübeli Uye
Web sitesi
www.ercancinar.com
İlgi Alanı
Multikopter
Arkadaşlar Selamlar,

Multikopterimiz birazda faydalı bir işe yarasın dedik, Üniversitelerin katıldığı bir yarışma gereği belirli bir yükseklikten bir model uçak bırakılacak ve yere iniş süresi boyunca bazı telemetrik bilgileri yer istasyonuna iletecek v.s.

Yarışma detaylarına sayfasından ulaşabilirsiniz.

Bu yarışma ile benim tek ilgim, Üniversite öğrencilerinin yaptığı modeli 120 mt yüksekliğe kadar çıkartıp bırakmak. :)

Yarışma zamanına kadar muhtemelen birkaç test uçuşu daha yapacağız, onları ve daha sonra Amerika yapılacak yarışmanın da videolarını buraya koyma fırsatı bulabiliriz belki

Düzenek
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Konsept

Video

1. deneme anı 02:29.uncu sn de görebilirsiniz.
2. deneme anı 05:29.uncu sn de görebilirsiniz.

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

29 Haziran 2016 İKİCİ TEST GERÇEKLEŞTİ

Arkadaşlar Selam,

Pazar günü 2. test uçuşları yapıldı, daha yapılan ilk denemede mükemmel denilecek bir sonuç alındı, action cam'im bozulduğu için eski bir kamera ile kötü bir görüntü aldık ama ilerleyen günlerde eklerim. Bu hafta sonu son bir test daha yapıp 8 haziranda ekibi Texas'a yolculayacağız. :thumbup:

Rezerve

Sent from my SM-G900FQ using Tapatalk

"İzlemede kalıyoruz ;)" Proje özellikle paylaştığın video detayları gerçekten harika, zevkle izledim :bravo: :thumbup: İnşallah Amerika'da bizleri sizin ekip temsil eder %p

Fakat o kadar dar bir alandan bir uçağın hasar görmeden uçabilmesi gerçekten zor görünüyor ?? Taşıyıcı haznenin ebatları için herhalde bir sınırlama var değil mi ??

Süper bu görüntü olayına bitiyorum. Belki de ileride dronecu olup çıkarım :D İzleme de kalıyorum ve merakla bekliyorum. Ayrıca da başarılar diliyorum :)

Evet taşıyıcı konteyner için sınırlamalar var. Arkadaşlar konteyner den çıkınca kanatları açılan bir tasarım yapmışlar. Servo yok, motor yok, pasif uçucu bir arkadaş, valla kendilerine kolaylıklar diliyorum. Ama ekibe güveniyorum. Birkaç deneme sonrası başarılı sonuçlar alacaklarına eminim.

Sent from my SM-G900FQ using Tapatalk

ilginç bir proje Başarılar Dilerim
havadan bırakılan planörde Kamera yokmu %p

Projede başarılar diliyoruz ve merakla gelişmeleri takip ediyoruz. :bravo:

Oldukça heyecan verici bir çalışma. :thumbup:

Daha ikinci denemede başarılı bir çıkış bence gayet güzel. :yuppi:

merakla takip edeceğimiz bir konu olmuş gerçekten. Beklemedeyim :D

Motor olmadan uçağa kumanda edilir de servosuz bir uçağa nasıl kumanda edecekler bu artık bir uçuş değil de olsa olsa serbest düşüş olur.
Daha önce depron bir kargo ucagindan bir küçük uçak bırakıp ucurmuslardi cep telefonundan halledemedim daha önce forumda da paylasilmisti belki o uçak modeli size referans olabilir.Başarılar.[emoji106]

HTC Desire 820 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Celalettin Bey,

Forumda ARA seçeneğinden biraz kurcaladım ama benzer bir uygulama göremedim, siz ras gelip paylaşırsanız sevinirim.

Muhtemelen bu hafta sonu birkaç yeni tasarımı daha havada bırakıp deneyeceğiz, gelişmeleri seve seve paylaşırım.

Aslında planör2e mini kamera takılabilir belki, ben arkadaşlara önereyim :)

Selamlar,

Yarışma sonuçlandı Türkiye'den katılan Yıldız teknik Lagari takımı 10.ncu olarak önce Miami de yorgunluklarını giderdiler, ardından memlekete döndüler.

Daha sonra elde edebilirsem, yarış alanına dair fotograf ve video da eklemeye çalışırım. Aşağıda yapılan son teste ilişkin kısa bir videoyu görebilirsiniz.

Son test oldukça başarılı gerçekleşmişti.

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Ercan ÇINAR' Alıntı:
Yarışma sonuçlandı Türkiye'den katılan Yıldız teknik Lagari takımı 10.ncu olarak önce Miami de yorgunluklarını giderdiler, ardından memlekete döndüler.

Daha sonra elde edebilirsem, yarış alanına dair fotograf ve video da eklemeye çalışırım. Aşağıda yapılan son teste ilişkin kısa bir videoyu görebilirsiniz.
Gerçekten tebrik ederiz. İnşallah çok daha güzel sonuçları ilerleyen günlerde almak nasip olur :bravo: :thumbup: :hoppa: :hoppa:

:bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: tebrikler :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: