Multiprotocol TX Modülü

Emre Gumus

Yeni Uye
İlgi Alanı
Multikopter
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Selamlar arkadaşlar, Aliexpress de Fs-i6x kumanda araştırıken görseldeki Multiprotocol modülü ile karşılaştım. Bu modülü kullanmış olan var mı ? Ne işe yaradığını anlatabilir misiniz?
Benim anladığım kadarıyla hazır satılan dronelara bağlantı sağlamak için kullanılıyormuş. Bu modül Türkiyede satılan Corby ürünlerine veya Syma x5sw gibi modellere de bağlanabilir mi ?
Bu modül hakkında Türkçe kaynak bulamadım aydınlatırsanız sevinirim . İyi forumlar.

Aliexpress'de bu ikiliyi bulamadım. Ancak, yanındaki modül ayrıca satılıyor ve şu açıklama var;

"Supported brand: Cheerson, Syma, Wltoys, Eachine E010 (Most of these brand's quadcopters, helicopters and airplanes are compatible but not every model."

Yani, adı geçen markalardaki araçları desteklediğini, ama tüm modellerini desteklemediğini söylüyor. Ayrıca;
"
This Multiprotocol TX Module only supports remote control of AETR remote control channel order." diyor. Yani, yalnızca eleron, elevatör, gaz ve rudder kanallarını desteklediğini söylüyor.

Banggood'da da bu dökümanı buldum acaba kullanılan protokol Corby dronelara uyum sağlar mı ?
Aliexpress'de bu ikiliyi bulamadım. Ancak, yanındaki modül ayrıca satılıyor ve şu açıklama var;

"Supported brand: Cheerson, Syma, Wltoys, Eachine E010 (Most of these brand's quadcopters, helicopters and airplanes are compatible but not every model."

Yani, adı geçen markalardaki araçları desteklediğini, ama tüm modellerini desteklemediğini söylüyor. Ayrıca;
"
This Multiprotocol TX Module only supports remote control of AETR remote control channel order." diyor. Yani, yalnızca eleron, elevatör, gaz ve rudder kanallarını desteklediğini söylüyor.

Ekli dosyalar

• 20170629020647TOY-MTX_Instructions (2).pdf
    70.4 KB · Görülme: 2
Neden oyuncak corby dronları kontrol etmek istiyorsunuz o oyuncağı telefon veya kendi kumandası ile kontrol edebilirsiniz ve bildiğim kadarıyla corby wifi protokolü ile kontrol ediliyor

Drone toplamaya yetecek veya yüksek fiyatlı drone alacak kadar param yok. Pc de simülatör ile öğrenmek için Fs-i6x kumanda aldım. Eğer ucuz dronelar ile kumandayı kullanabilirsem düşük maliyetli bi uçuş deneyimine sahip olacağım. Telefon üzerinden kontrol etmek bana kontrolleri kavramak bakımından pek bir şey katamayacağı için bu yolu denemeyi düşündüm.
Neden oyuncak corby dronları kontrol etmek istiyorsunuz o oyuncağı telefon veya kendi kumandası ile kontrol edebilirsiniz ve bildiğim kadarıyla corby wifi protokolü ile kontrol ediliyor