Muscat Tayyare Fabrikası'ndan haberler

M. Ozan ÖZALTUNOĞLU

Çalışkan Uye
İlgi Alanı
Uçak
:lollol::lol: Allah iyiliğini versin abi :) Geçen hafta sonu seni çok andım, neden dersen:
Hatırlanmak güzel şey; çok incesin abi eyvallah:saygilar: Sturzkampfflugzeug denen meret yakar gönlümü malum:) Darısı onu uçurabileceğim günlere:heartxf:
bugün tatil oldu kraliçenin cenazesi için de anca fırsat çıktı..
Bu Angilikler "God bless quieen" deyip durur ya, sanırım kast ettikleri böyle bişey olsa gerek:rolleyes: Sağ olsun sana da bir iyiliği dokunmuş bir şekilde%p Ya da şöyle fıkra gibi bir soru sorulabilir bu durumda: Bir İngiliz kraliçesi, bir Türk'e nasıl iyilik yapabilir? Cevap: İşte böyle:)

Uçakları taşıdığın kolilerin dönüşümü harika bir fikir olmuş:bravo:
Bir de aklıma takılmışken: Çöl ikliminden tam tersine yaptığın bu geçiş, modellere-malzemelere bir zarar vermesin:eek: Mutlaka aklındadır, bir tedbir alman gerekti mi?

İlgi Alanı
Uçak
Sturzkampfflugzeug denen meret yakar gönlümü malum:) Darısı onu uçurabileceğim günlere:heartxf:

Umuyorum ki o gün geldiği zaman paçalıkları da olur :)

Bu Angilikler "God bless quieen" deyip durur ya, sanırım kast ettikleri böyle bişey olsa gerek:rolleyes: Sağ olsun sana da bir iyiliği dokunmuş bir şekilde%p Ya da şöyle fıkra gibi bir soru sorulabilir bu durumda: Bir İngiliz kraliçesi, bir Türk'e nasıl iyilik yapabilir? Cevap: İşte böyle:)

;D;D Valla açıkçası bir gün tatile bozulmadım desem yeridir, koskoca kraliçe, üstelik gelmiş geçmiş en uzun süre tahtta kalmış insan.. Biz Ummandayken rahmetli Sultan Qaboos öldüğünde 3 gün tatil ilan etmişlerdi. Üstelik sultan 50 yıl başta kalmıştı sadece, kraliçe için en az 4 tercihen 5 gün tatil vermeleri lazımdı insanların yas tutabilmesi için... Saygıları bu kadarmış kraliçelerine yapacak bişey yok.. Veya Kral zaten beklemekten helak oldu, kaç günlük ömrü var şurda tatillerle helak etmeyelim demiş de olabilirler, bilmiyorum, henüz çok yeniyim ülkede 🤣

Bir de aklıma takılmışken: Çöl ikliminden tam tersine yaptığın bu geçiş, modellere-malzemelere bir zarar vermesin:eek: Mutlaka aklındadır, bir tedbir alman gerekti mi?

Sanırım bu iklimsel değişikliğin getirdiği en büyük risk, soğuktan parmakları tutmayan pilot nedeniyle çakılan uçaklar olabilir 🤣:laugh:

Demişken hemen hatırlayalım (lafım kendime!)
Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Ha bi de şu vardı...

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

M. Ozan ÖZALTUNOĞLU

Çalışkan Uye
İlgi Alanı
Uçak
Abi izlemiştim 2. videonu ama baya zaman sonra şimdi izlediğimde yine çok güldüm: 2. video, 2:50 civarı diyalog şöyle:
Evren: " Kar kızağımız olsa işte o zaman çok güzel olacaktı ..."
Kibritçi Kız: " Bence eldivenimiz olsa daha güzel olabilirdi Evren!"
Aklın, mantığın bu saptaması üzerine Evren: "Evet, kesinlikle katılıyorum..."
Çok güzel ya:):saygilar:

İlgi Alanı
Uçak
Abi izlemiştim 2. videonu ama baya zaman sonra şimdi izlediğimde yine çok güldüm: 2. video, 2:50 civarı diyalog şöyle:
Evren: " Kar kızağımız olsa işte o zaman çok güzel olacaktı ..."
Kibritçi Kız: " Bence eldivenimiz olsa daha güzel olabilirdi Evren!"
Aklın, mantığın bu saptaması üzerine Evren: "Evet, kesinlikle katılıyorum..."
Çok güzel ya:):saygilar:

Bu video 15 yil onceymis.. Alıntı yaptığın diyalog son 15 yılın (ve biraz da öncesinin) genel özeti sayılır 🤣🤣
Evren deli deli şeyler yapıp keşke daha da delisini yapabilsek ne kadar güzel olurdu derken, kibritçi kız akıl ve mantık saptamalarıyla delilikleri kontrollü bir seviyede tutuyor 🤣🤣

:saygilar:

Ömer Erkan

RcFanatik
İlgi Alanı
Multikopter
Bu video 15 yil onceymis.. Alıntı yaptığın diyalog son 15 yılın (ve biraz da öncesinin) genel özeti sayılır 🤣🤣
Evren deli deli şeyler yapıp keşke daha da delisini yapabilsek ne kadar güzel olurdu derken, kibritçi kız akıl ve mantık saptamalarıyla delilikleri kontrollü bir seviyede tutuyor 🤣🤣

:saygilar:
Üzerindeki mont da bana Gökhan Özdemir'i hatırlattı. Kulakları çınlasın. Aynı şirkette çalışıyorduk, aynı montu hala giyerim de...

İlgi Alanı
Uçak
Garajı atolye yapma yolunda ilerlerken ilk fotolar gelsin..

Dışarıdan içeriye doğru bakış, sol taraf “depo” niteliginde kalacak, sağ tarafı da kullanım ve hareket alanı olarak düzenleme niyetindeyim:

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Diger ucta ev sahibinin kullandigi bir tezgah vardi zaten, amcamın aletlerini ve esyalarini guzelce alttaki rafa yerlestirip korumaya alip tezgah ustunu makina tezgahi olarak torna freze ve testereyi yerlestirerek kullanmayi dusunuyorum:

Sagda ise kucuk ucak sandığı yana yatırılmış halde duruyor, bunun ustunu de insaat tezgahı haline getirmeyi planlıyorum, ufukta görünen balsa inşaatlar var 😍😍

Modeller de her zaman olduğu gibi tavandan asma yöntemiyle yavaş yavaş yerlerini buluyorlar :)

Buckeye şimdilik rafta ama o da tavana asılacak.

Ömer Erkan

RcFanatik
İlgi Alanı
Multikopter
Garajın halini görünce üzerime karabasanlar çöktü. Yardımcı falan, kimse var mı bu işleri halledecek?

İlgi Alanı
Uçak
Üzerindeki mont da bana Gökhan Özdemir'i hatırlattı. Kulakları çınlasın. Aynı şirkette çalışıyorduk, aynı montu hala giyerim de...

Aynen :) kulakları çınlasın, o vermişti bana da, “lastikçilik” işinden gelmeydi diye hatırlıyorum :)

Garajın halini görünce üzerime karabasanlar çöktü. Yardımcı falan, kimse var mı bu işleri halledecek?

Yardımcı falan yok, hepsi kendi alım terim :) koca sandıklar koliler iki haftadır bir o yana bir buyana taşınıp duruyorlar :)
Ama uçakları asarken kibritçi kız yardıma koşuyor ama sağolsun :D

M. Ozan ÖZALTUNOĞLU

Çalışkan Uye
İlgi Alanı
Uçak
İlgi Alanı
Uçak
Atolyenin çalışır hale gelmesine çok az kaldı :)

Tezgahtaki uçak Chris Foss tasarımı Acrowot Mk2. Hem pilotaj sertifikasyonları için hem de elimdeki Laser 70 motorların rodajı/testi için nitrolu bir model ararken ikinci el satış listesinde buldum bunu, üzerinde hazırda bir Laser 70 vardı zaten, o yüzden cuk oturdu bir nevi ihtiyacıma.

Tipik ikinci el uçak kontrol prosedürlerini uyguluyorum modele, bir yandan da motor calistirma ekipmanlarını toparlıyorum. Son 7 yıldır glow motorlu model kullanmadığım için kendimi epey bir “yeni başlayan” gibi hissettim açıkçası :) Model haftaya uçmaya hazır hale gelir, hava durumu da musait olursa uçuşlara başlarım diye umuyorum..

Modelin üzerinde durduğu masa/tezgah üzerine bir alçıpan levha alacağım önümüzdeki günlerde. O alçıpanın ne işe yaradığını ve neyin habercisi olduğunu söylememe gerek yok sanırım :coolxf:

:saygilar::RCKolik: