Wallingford Tayyare Fabrikası’ndan haberler

Garajı atolye yapma yolunda ilerlerken ilk fotolar gelsin..

Dışarıdan içeriye doğru bakış, sol taraf “depo” niteliginde kalacak, sağ tarafı da kullanım ve hareket alanı olarak düzenleme niyetindeyim:

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Diger ucta ev sahibinin kullandigi bir tezgah vardi zaten, amcamın aletlerini ve esyalarini guzelce alttaki rafa yerlestirip korumaya alip tezgah ustunu makina tezgahi olarak torna freze ve testereyi yerlestirerek kullanmayi dusunuyorum:

Sagda ise kucuk ucak sandığı yana yatırılmış halde duruyor, bunun ustunu de insaat tezgahı haline getirmeyi planlıyorum, ufukta görünen balsa inşaatlar var 😍😍

Modeller de her zaman olduğu gibi tavandan asma yöntemiyle yavaş yavaş yerlerini buluyorlar :)

Buckeye şimdilik rafta ama o da tavana asılacak.

Garajın halini görünce üzerime karabasanlar çöktü. Yardımcı falan, kimse var mı bu işleri halledecek?

Üzerindeki mont da bana Gökhan Özdemir'i hatırlattı. Kulakları çınlasın. Aynı şirkette çalışıyorduk, aynı montu hala giyerim de...

Aynen :) kulakları çınlasın, o vermişti bana da, “lastikçilik” işinden gelmeydi diye hatırlıyorum :)

Garajın halini görünce üzerime karabasanlar çöktü. Yardımcı falan, kimse var mı bu işleri halledecek?

Yardımcı falan yok, hepsi kendi alım terim :) koca sandıklar koliler iki haftadır bir o yana bir buyana taşınıp duruyorlar :)
Ama uçakları asarken kibritçi kız yardıma koşuyor ama sağolsun :D

Atolyenin çalışır hale gelmesine çok az kaldı :)

Tezgahtaki uçak Chris Foss tasarımı Acrowot Mk2. Hem pilotaj sertifikasyonları için hem de elimdeki Laser 70 motorların rodajı/testi için nitrolu bir model ararken ikinci el satış listesinde buldum bunu, üzerinde hazırda bir Laser 70 vardı zaten, o yüzden cuk oturdu bir nevi ihtiyacıma.

Tipik ikinci el uçak kontrol prosedürlerini uyguluyorum modele, bir yandan da motor calistirma ekipmanlarını toparlıyorum. Son 7 yıldır glow motorlu model kullanmadığım için kendimi epey bir “yeni başlayan” gibi hissettim açıkçası :) Model haftaya uçmaya hazır hale gelir, hava durumu da musait olursa uçuşlara başlarım diye umuyorum..

Modelin üzerinde durduğu masa/tezgah üzerine bir alçıpan levha alacağım önümüzdeki günlerde. O alçıpanın ne işe yaradığını ve neyin habercisi olduğunu söylememe gerek yok sanırım :coolxf:

:saygilar::RCKolik: