Naza m lite yardım

İlgi Alanı
Multikopter
Merhaba. Birinden s500 monteli ve naza m lite kurulu drone aldım. Esc biri arızalıydı sipariş ettim geldi taktım sıkıntı yok. Gps kalibrasyonu yaptım. Bugün uçurmak için ilk deneme yapmak istedim ama bir türlü kalkmadı atti. Gps. Vs tüm modlarda denedim kalkış olmadı. Son gaz verdim gene yok. Dronu ve kumandayı kapattım tekrar açtım denedim bu sefer motorlar çok zayıf döndü ve bazıları dönüyor duruyor bazıları dönmüyor. Tekrar dönüyor vs. Acaba kalibrasyon hatasımı var. Kumandada biraz eski jr9303. x8r alıcılı. Bilgili arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

ESC'lerin radyonun gaz kanalına 0 gaz kapalı ve %100 tam gaz tanıtımı yapılması gerekebilir, yapmış mıydın?

Bu sorunun hemen hemen aynısı defalarca cevaplandı.

Öğle tatilimde yolda YÜRÜRKEN yaptığımı anlatıyorum :
Arama yazan yere Kalibrasyon yazdım. Çıkan sonuçlarda şöyle bir göz gezdirdim ve şöyle bir cevaba rastladım:

Son düzenleme:
Öğle tatilimde yolda YÜRÜRKEN yaptığımızı anlatıyorum :
Arama yazan yere Kalibrasyon yazdım. Çıkan sonuçlarda şöyle bir göz gezdirdim ve şöyle bir cevaba rastladım:

cevabınız için teşekkürler. benimkisi biraz acele ve zamanın darlığından dolayı oldu. normalde ilk önce araştırır öyle bakarım herşeye. ilginiz için çok teşekkür ederim. biraz daha kurcalayıp gerekli kalibre ve esc motor ayarları yapıp deneyeceğim. aslında kumanda da biraz eski onunla ilgili bir kaç video var ama kaynaklar ingilice olduğu için pek anlayamıyorum konuşmalardan. kumandayı değiştirmek istiyorum frsky yada flysky uygun kumandalardan bakmak istiyorum. şuanki kumandanın üzerinde x8r alıcı verici var onunlarında menzili çok iyi diye biliyorum yaklaşık 1km üzerinde bu alıcı ve vericiyi yeni alacağımız farklı bir kumandada kullanma şansım olurmu onuda bilmiyorum.