Naza-m V2 ESC bağlantısı hk.

İlgi Alanı
Uçak
Merhaba arkadaşlar, Naza V2 kuruyorum ama kafama takılan sorun şu oldu; Hobywing flyfun 40a esc kullanıyorum, bu esc leri naza-m e bağlarken artı, eksi ve sinyal soketindeki artı ucu ayrımalı mıyım? u konuda tereddütte kaldım, tam emin olamadığım konu; OPTO esc demi ayırıyorduk yoksa OPTO olmayan esc de mi ayırıyorduk..

Mehmet bey Naza'yı hiç bilmem, ancak genel kural şu şekildedir;

Eğer kullandığınız esc'lerin bec devresi lineer ise, hiçbir kabloyu sökmenize gerek yok. Eğer sbec veya switching bec gibi bir ibare var ise, sadece birinin kırmızı kablosu takılı olup, diğerleri takılmayacaktır. Opto ise, hepsinin kırmızı kablosu bağlı olacak ve ayrıca bir bec ile kontrol kartı beslenecektir.

Emre Kaman' Alıntı:
Mehmet bey Naza'yı hiç bilmem, ancak genel kural şu şekildedir;

Eğer kullandığınız esc'lerin bec devresi lineer ise, hiçbir kabloyu sökmenize gerek yok. Eğer sbec veya switching bec gibi bir ibare var ise, sadece birinin kırmızı kablosu takılı olup, diğerleri takılmayacaktır. Opto ise, hepsinin kırmızı kablosu bağlı olacak ve ayrıca bir bec ile kontrol kartı beslenecektir.

Teşekkür ederim Emre Bey, sadece bec yazıyor ve tamamını taktım kablonun...birazdan enerji vereceğim, sonucu yazarım :)

İnternette kısaca arattım, aynı esc için lineer diyen de var, sbec diyen de. Naza'nın kendi bec devresi de yok muydu acaba? İsterseniz iyice bir araştırın, veya bilenlerin cevabını bekleyin, dediğim gibi naza konusunda bilgim yok benim :)

Emre Bey, BEC miş :) çalıştı ve kablolarının tamamı takılı... ilginiz için ayrıca teşekkürler, APM konusunda tecrübenizden faydalanmak isterim ilerleyen zamanlarda... selamlar.