naze 32 havada sabit kalma sorunu

osman turan

Yeni Uye
İlgi Alanı
Multikopter
merhaba arkadaşlar ilk haftalarda yaptığım hatadan dolayı herkesten özür dilerim kusura bakmayın.
yeni toplamaya başladığım drone topaldım ve ucurdum . hareketlerinni baya düzeltiyor ama gazını sabitlediğin zaman saga sola gitmeye başlıyor. bunu nasıl düzeltirim ?
naze 32 rev6
skywalker 30a esc
flysky İ6
11.1 pil
lütfen kurulum videosu olan yada daha önceden toplayan varsa deneyimlerini benimle paylaşabilir mi?

Kontrol Kartınız
naze 32 rev 6
Model Sınıfı
?
Motor, Pervane ve ESC
skywalker
Kumanda Alıcı ve Verici
flysky i6
Extra Ekipman
magnometer,barometer,
kumanda komutlarıyla düzeltiyorum bir vakit gecitikten sonra sapıtıyor hep bi yöne takılıp gidiyor ilk kalkişta normal kalkıyor ama ben onu sormak istemistim yanlış yazmısşım

onu nasıl yapabilrim
daha yeni başaldım yetiştirmem gereken bir proje var vaktim cokaz kaldı

ben o simulatör ü biraz araştırdım ama anladğım kadarıyla o simulatör droneu kullanan kişinin kendini geliştirmesine yarıyor

ben o simulatör ü biraz araştırdım ama anladğım kadarıyla o simulatör droneu kullanan kişinin kendini geliştirmesine yarıyor

sorun rüzgardanda kaynaklı olabilir eğer gps yoksa cihazda cihaz sabit kalması gereken yeri bilmediğinden rüzgarın yönüne görede gidiyor olabilir.

• Beğen
Tepkiler: İzzet Camcıoğlu
Osman bey bir sürü farklı fikir size sunulmuş.
Benim bu mesajınızdan anladığım siz multikopterinizde sorun olduğunu düşünüyorsunuz. (Forumda drone kullanımı sevilmez cihazınızın ismiyle veya multicopter olarak kullanmanız daha iyi olacaktır) O yüzden sim kullanmak size mantıklı gelmemiş. Bence sisteminizin yaşadığı normal. Değişen rüzgar hava değişikliği motorlardan birinin fazla ısınmasına bağlı denge değişikliği olabilir. Bunu;
Kumanda komutlariyla... Ucan cihazlar ozellikle bunun icin gelistirilmis sistemleri yoksa (gps, sonar, lidar, kamera, hareket sensorleri vs) havada sabit kalamazlar.
Emre bey gayet net açıklamış. Bu sistemler olmadan uçan veya devreye almadan uçan tüm sistemlerde pilot verdiği komutlar ile dengeyi sağlamaya çalışır. Şimdi bu nokta da yaşanan sorunun sistem hatasından kaynaklı olup olmadığının tespiti için video paylaşmanız daha mantıklı olacaktır.

Pil yerinden oynayarak ağırlık merkezini değiştiriyor olabilir.
Kesinlikle çok mantıklı ancak benim tahminim pilde oynama olsaydı bu konu başlığı 'ilk büyük kazam' tarzında olması daha muhtemeldi.

daha stabil kullanabilmek için ne yapabilirim kartımın üstünde barometre var sadece magnometre kartın üstünde var ama kullanamıyorum.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol