Naze32 ve Flysky kumanda tanımıyor

Web sitesi
www.sikayetinisoyle.com
İlgi Alanı
Multikopter
Merhabalar lütfen yardımcı olun naze motorları görüyor uygulamasından motorları çalıştırdım fakat kumandayı bir türlü aktif edemedim. b/vcc dediği yere 5 volt güç verdim nazeden alıcıdaki (s + -) dediği yere giriş yaptım ama olmuyor
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bind işlemi yaptınız mı? ( )

Yaptım kumandayı açmadan alıcı yanıp sönüyor kumandayı açtıktan sonra kırmızı ışık sürekli yanıyor. Ve alıcıya kaç volt güç geldiğini gösteriyor.

Arm ettiniz mi?

Alıcı bağlantısının fotoğrafını yükleyebilir misiniz?

Alıcının hiçbirşeye takılmamış halinin resmini yükledim. İlk resimde okuduklarıma göre takmıştım yanlışlık olabilir. Naze32 ve flysky alıcı bağlantısı nasıl olmalı delireceğim hocam.

1. kanala aileron
2. kanala elevator
3. kanala throttle
4. kanala rudder

Benim F3 6dof ta bu şekilde.

Kumanda dan mode 2 seçin. Yani sol el gaz. Daha sonra arm işlemini sol kolu yani gaz kolunu sağ alt köşeye getirip bir kaç saniye bip sesini bekleyin. Bu şekilde arm edilir.

Bağlantılar için buu iki görselden yararlanabilirsiniz.

Serkan SARIGÜL' Alıntı:
Merhabalar lütfen yardımcı olun naze motorları görüyor uygulamasından motorları çalıştırdım fakat kumandayı bir türlü aktif edemedim. b/vcc dediği yere 5 volt güç verdim nazeden alıcıdaki (s + -) dediği yere giriş yaptım ama olmuyor
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Samed bey e ek olarak şunu da belirtelim, Oradaki bind ( eşleştirme kablosu / köprüleme jumper kablosu) sadece ilk defa kumanda ile alıcıyı eşleştirmek için kullanılır. Daha sonra bu bind kablosu kullanılmaz.

ayrıca samed bey'in de belirttiği üzere kullanacağınız her kanal için kumanda dan nazaya o kanalın bağlantısı yapılması

1. kanala aileron
2. kanala elevator
3. kanala throttle
4. kanala rudder

+ mod kanalı kullanılacaksa, onun için de örneğin kumanda 5. kanalını naze ye bağlamalısınız.

Size tavsiyem 3-5 tane detaylı naze setup videosunu sıkılmadan sonuna kadar izleyin.

Yine olmadı be kardeşlik sizin dediğiniz gibi yaptım kumandayı görmüyor yani alıcı görüyor onda bir sıkıntı yok arm dediğin şeyi de inceledim kumandayı naze görmüyor ki arm yapabileyim :( skype v.s bir bakın çıldırmak üzereyim Skype:s-sarigul

Anladığım kadarı ile naze ve ia6 alıcıyı kendi programsal olarak (cleanflight) tanıtmak gerekiyor onu da yaptığımı düşünüyorum ama sanırım beceremedim. ?

İnternetten biraz bakındim da Fs-ia6b alıcıda,
Kumandanızdan sirayla;
- system
-rx deyip
-ppm output
-receiver ppm output on
Olarak ayarlanması gerekiyor. Ama sizin aliciniz ppm desteklemiyor gorunuyor. Siz yinede bu menüyü biraz kurcalayin. Hatta aynı kumanda aynı alıcı olan bı arkadaş daha çok yardımcı olacaktır. Bende pek anlıyorum sayılmaz.

Daha sonra cleanflighttan receiver mode a gelin ve önce rx_parallel_pwm seçin. Ayarları kaydedip tekrar arm edip çalıştırmayı deneyin.

Alıcıyı bind etmissiniz. Bağlantıları da doğru yaptıysanız dediğim menüleri biraz kurcalayin. Hatta imkânınız varsa naze32-kumandaniz ile ilgili kurulum videolarını izleyin.

Hocam rx paralel pw seçince oldu :) hay Allah razı olsun bu sefer de sadece sol gaz kolu işlevsel. Kumandadan çeşitli varyasyonlu kol seçenekleri var onları da denedim yine bir ayar mı yapılması lazım

Naze32 kartından çıkan siyah kabloları(tek sıra halindeki) resimlerdeki gibi alıcıya bağladınız mı?

En az 4 kanal bağlamış olmanız gerekli.