Ne oldu bu V922'lere ?

Athelas

Yeni Uye
Ne gittigidiyorda ne sanalpazarda ne netpamarkette ne de sancak modelde V922 yok :(

Sancak model artık V922 getirmeyeceğiz daha sağlam bir ürün gelecek dedi,artık kimse satmıyor kimse stoğa almıyor var olanlar da elinden çıkarmaya çalışıyor gibi geldi.

Acaba modası mı geçti ne oldu ? Başka tutulan bir model mi var anlayamadım :rolleyes: Yanlış helikopter mi bekliyorum sizce içime kurt düştü ?

Var mı başka böyle 6 kanal yarı sim-yarı gerçek antrenman yapılabilecek çok zor kırılan heli ?

Üstatlardan cevap bekliyorum :halay:

Ne oldu bu V922'lere ?

Valla hiç 922 mikro helikopterim olmadı , ama bana hiçde kolay kırılmıyor gibi görünmüyor. Hangi foruma baksak onlarca sorun , yok pal fırladı , yok yamuldu , kuyruğu kırıldı , kuyruk motoru yandı vs gibi konular var. Bence satıcılarda bunaldı artık bu sıkıntılardan o yüzden ellerini çekmiş olabilirler.

Ne oldu bu V922'lere ?

bende vardı... sorunlar sorunlar... kalkışta bir yöne yatmalar bir türlü bitmek bilmedi. anakart değiştirdim yine aynı... ben de sonunda pes ettim. en ufak bileşenine kadar ayırdım. yedek ihtiyacın olursa haber ver yeter :)

bol yedekli bir v977 siparişi verdim. zaten Mevlüt abinin 977 yi kullandım birkaç sefer. Aralarında ciddi fark var. yanlış helikopter bekliyorsun ;) aynı fiyata v977 varken v922 ararsan hata etmiş olursun. fırçalı fırçasız falan muhabbetlerine girmeye gerek yok. havada duruşu daha sağlam geldi bana 977 nin, görüntüsü de daha bir kemikli, az daha büyük...

dün rüzgarlı havada muttalip çayırında bana mısın demedi :) belli bir irtifada rüzgar daha şiddetli olduğundan yine alıp götürüyor da, sonuçta 450 nin kuyruğunu zaman zaman titreten bir rüzgar vardı 977 nin yüksek irtifada direnememesi normal. yine de rüzgara karşı burnu verince iyi direniyor aerodinamik olarak, kanopi rüzgarı yarıyor biraz. Ama rüzgar yönüne kuyruğu dönünce tabii aynı etkiyi yaratamadığından alıp götürüyor.

dipnot v977 en uygun banggooddan bulabilirsin. yurtiçi temin, kapıda ödeme vs imkanlar yok.

Ne oldu bu V922'lere ?

Artık 6 kanala geçmek istiyorum ama foruma girerken de anlattım bir 977 aldım ilk uçuruşumda duvara çarpmasın diye gaz kestim çime düştü yaklaşık 50 cm yükseklikten,sonra bi baktım ana dişli vidası düşmüş ana dişli aşağı sarkıyor,dişliler arasında temas yok tabi paller dönmüyor geri gönderdim heliyi :-\

Şimdi diyorsunuz 922 alma 977 al,ne bahtsızım ahh...

Acaba bir 911 v2 alıp,biraz daha sonra mı geçsem 6 kanala :rolleyes:

Ne oldu bu V922'lere ?

Dün arazideyiz, v977 nerden baksan 3 metre mesafeden yere düştü. Zemin kısmen toprak kısmen çim (tam büyüyememiş çimler). Heliye hiçbir şey olmadı, sadece vertical stabilizer ucundan kırılmış olabilir, aynen uçmaya devam... iç mekanda değil de mikro da olsa geniş arazide daha keyifli ;) düşmeden düşmeye de fark olabiliyor veya şans faktörü...

tabi gaz kesmeden kasıt sol sticki bir anda aşağı çekmekse o tam anlamıyla gaz kesmek olmaz. Hold çekilip serbest düşmekse o biraz daha iyi...

Ne oldu bu V922'lere ?

Rasim Öztürk' Alıntı:
Dün arazideyiz, v977 nerden baksan 3 metre mesafeden yere düştü. Zemin kısmen toprak kısmen çim (tam büyüyememiş çimler). Heliye hiçbir şey olmadı, sadece vertical stabilizer ucundan kırılmış olabilir, aynen uçmaya devam... iç mekanda değil de mikro da olsa geniş arazide daha keyifli ;) düşmeden düşmeye de fark olabiliyor veya şans faktörü...

tabi gaz kesmeden kasıt sol sticki bir anda aşağı çekmekse o tam anlamıyla gaz kesmek olmaz. Hold çekilip serbest düşmekse o biraz daha iyi...

Sanırım benim şanssızlığıma gelmiş :-\ Belki de bir 4 kanal daha eskitip bu sırada da sim çalışmalı sonra 6 kanala geçmeliyim...

Ne oldu bu V922'lere ?

Erman Batuhan Kaya' Alıntı:
Sanırım benim şanssızlığıma gelmiş :-\ Belki de bir 4 kanal daha eskitip bu sırada da sim çalışmalı sonra 6 kanala geçmeliyim...

977 ile ilgili bahsetmiş olduğunuz problem, her micro daha doğrusu hemen hemen her hazır kitte karşılabileceğiniz problemlerden. Yani demek istediğim çoğu hazır kitte bir takım sıkıntılar olacak. Bunlar olmazsa olmaz.

977'i bilemiyorum ama 922 bana göre sağlam. İnanın neler yaptım neler :rolleyes: Bazı parçaları gerçekten çok kalitesiz hemen kırılıyor, bazılarıda inanılmaz sağlam. Bunların zamanla analizini yapıp ona göre yedek parça siarpişini geçiyorsunuz ve kesintisiz uçuşlara devam ediyorsunuz... 922'i alalı ve kullananı 2 ayı geçti ve daha dün kesin olarak şu kanıya vardım: ürün temel olarak sağlam. Bana güvenin :RCKolik:

Hangisini alayım diye düşünüyorsanız, gönlünüz hangisinden yanaysa onu alın. Ama ben olsam 977'i alırdım. Türker Bey'den duyduğum güzel bir söz var. v922 resmen simülatör gibi. Tabi bu söz simülatör çalışmadan uçun demek değil :laugh: muhakkak simülatör çalışın. En az 1 ay. O sırada da ürününüz gelmiş olur. Sonra açık hava ve yeşillik bir alanda yavaş yavaş uçuşlara başlayın. Boşverin yani 4 kanallıyı falan ;)

Sana yedek parçalarla ilgili olarakta bir note düşmek istiyorum. Siparişini geçtiğin her ürün aynı kalitede çıkmıyor. Aynı parçanın bir tanesi dayanıklı çıkarken, diğeri hemen elinde kalıyor. Bunu göz ardı ederek muhakkak parçasına göre sayısı değişir ama en kötü 2'şer tane sipariş geç. Ve ilk sipairşin muhakkak yedekli olsun ki herhangi birşeyde boşuna vakit kaybetme.

Ne oldu bu V922'lere ?

Düşünürseniz bir ton yedekle ve yeni sipariş verdiğim upragade iniş takımı ve yeni yedeklerle satabilirim..

Ne oldu bu V922'lere ?

Bulut' Alıntı:
977 ile ilgili bahsetmiş olduğunuz problem, her micro daha doğrusu hemen hemen her hazır kitte karşılabileceğiniz problemlerden. Yani demek istediğim çoğu hazır kitte bir takım sıkıntılar olacak. Bunlar olmazsa olmaz.

977'i bilemiyorum ama 922 bana göre sağlam. İnanın neler yaptım neler :rolleyes: Bazı parçaları gerçekten çok kalitesiz hemen kırılıyor, bazılarıda inanılmaz sağlam. Bunların zamanla analizini yapıp ona göre yedek parça siarpişini geçiyorsunuz ve kesintisiz uçuşlara devam ediyorsunuz... 922'i alalı ve kullananı 2 ayı geçti ve daha dün kesin olarak şu kanıya vardım: ürün temel olarak sağlam. Bana güvenin :RCKolik:

Hangisini alayım diye düşünüyorsanız, gönlünüz hangisinden yanaysa onu alın. Ama ben olsam 977'i alırdım. Türker Bey'den duyduğum güzel bir söz var. v922 resmen simülatör gibi. Tabi bu söz simülatör çalışmadan uçun demek değil :laugh: muhakkak simülatör çalışın. En az 1 ay. O sırada da ürününüz gelmiş olur. Sonra açık hava ve yeşillik bir alanda yavaş yavaş uçuşlara başlayın. Boşverin yani 4 kanallıyı falan ;)

Sana yedek parçalarla ilgili olarakta bir note düşmek istiyorum. Siparişini geçtiğin her ürün aynı kalitede çıkmıyor. Aynı parçanın bir tanesi dayanıklı çıkarken, diğeri hemen elinde kalıyor. Bunu göz ardı ederek muhakkak parçasına göre sayısı değişir ama en kötü 2'şer tane sipariş geç. Ve ilk sipairşin muhakkak yedekli olsun ki herhangi birşeyde boşuna vakit kaybetme.

Hocam uzuun ve güzel yazınız için çok teşekkür ederim,bunlar çok değerli bilgiler zahmet edip vakit ayırmışsınız :saygilar:

Kendimi 6 kanala hazır hissetmiyorum henüz,bence uzunca bir süre sim çalışmam lazım ve sim kumandam da yok :(

İdareten bir 4 kanal + sim,sonra da iyi bir 6 kanala geçiş planım var ama bakalım :D

Ne oldu bu V922'lere ?

sim çalışmak da çok sıkıcı yaa :embarras:

ben v977 üzerinde çalışacağım banggood bayrama kadar gönderir inşallah... 450 iyi güzel de, ayar iyice tutana kadar ve tam cesaret gelene kadar v977 oyalasın biraz...

gerçi böyle giderse (her gün arazideyiz hemen hemen, iş çıkışı) 450 de gelişir :D

Ne oldu bu V922'lere ?

Rasim Öztürk' Alıntı:

ben v977 üzerinde çalışacağım banggood bayrama kadar gönderir inşallah... 450 iyi güzel de, ayar iyice tutana kadar ve tam cesaret gelene kadar v977 oyalasın biraz...

gerçi böyle giderse (her gün arazideyiz hemen hemen, iş çıkışı) 450 de gelişir :D

Hocam inşallah kırım yaşamazsınız kanımca 977 922'den daha narin :rolleyes:

Ne oldu bu V922'lere ?

Rasim Öztürk' Alıntı:

Rasim 450 de geliştir kendini. %p

Ne oldu bu V922'lere ?

Celalettin Yazkan' Alıntı:
Rasim 450 de geliştir kendini. %p

Gelişecek gibi Celalettin abi ama sabırlı olmak gerek... İlk gün herşey güzel başlamıştı. Sonra ne oldu bilinmez bir anda kuyruk kaçtı kendini sola doğru attı (ben komut vermedim zaten tail-in pozisyonda devam ediyordum), herşey ani gelişti, denge kaybolunca hold çektim. Sonuç boom strike... Kuyruk borusu ve skid ve bir adet de tail boom brace gitti, 10-15 dolarla kurtardım :) . Ne kanopi, ne elektronik ne de kafada bir sıkıntı yok.

İkinci gün daha da fazla rüzgar vardı. (Eskişehir bu aralar iyi rüzgarlı :( ) Burnu rüzgarın esiş yönüne doğru verip sürekli yetecek miktarda öne elevator vererek uçuyorum. Neyse kazasız belasız atlattım bu sefer. Sadece yerde iken devir verince kuyruk rotoru, onu tutan set screw dan kurtulup milden çıktı. Havada olmadığı için sorun yok ;) Akşam döndüğümde bir miktar loctite sürüp tekrar yeterli miktarda sıktım.

Dediğim gibi bu aralar iyi rüzgar var ama uçmak istiyorum ve kırımdan korkmuyorum. O yüzden devam :D

Banggood da v977 ve 5 adet 520mah lipoları yola çıkardı, bayrama kadar gelir umarım...

Ne oldu bu V922'lere ?

Rasim Öztürk' Alıntı:
Dediğim gibi bu aralar iyi rüzgar var ama uçmak istiyorum ve kırımdan korkmuyorum. O yüzden devam :D
Rasim olay zaten bitmiş bu durumda :thumbup:

Ne oldu bu V922'lere ?

abilerim bir sıkıntım var... Hazır v922 konusu varken yeni bir konu açmadım... 1 saat kadar önce v922 mi kargodan teslim aldım... ilk heyecanla taktım pili uçurayım diye ama helide kalkma manevrası yapmak için kumanda kolunu kaldırıyorum ama öne dogru eğilim yapıyor, acaba farkında olmadan kumanda ayarlarıyla mı oynadım... Abileirm arkadaslarım bir yardım lütfen... Teşekkürler...