Ne Yapacağımı Bilmiyorum

İlgi Alanı
Uçak
Merhabalar abiler 2 senedir rc uçaklara ilgim vardı ama bugün icraat lazım dedim ve kendi uçan kanat rc mi yapmaya başladım yani daha olmadı daa :D neyse devam edim ben bugün taslak için falan yazıcıdan planlar çıkardım kestim birleştirdim yarında karton üstünde tamamlıcam fakat o kolay ama teknik kısma gelince yardım almam lazım abiler o da şu. Motor, esc, servo, pil, alıcı, kumanda yani ne alıcağımı pek bilmiyorum
Ha şunuda söyliyim maket hafif olucak gibi zaten ilk deneyimim çok da nakitim yok ne yapmam lazım hangileri uygundur bugün zaten ali express den birşey ler gördüm uygun gibi fotoğrafını koyarım şimdi ali express güvenlimi hiçbir fikrim yok yardımcı olursanız çok ama çok sevinirim teşekkürler iyi geceler.
You must be registered for see images attach

Bu yapmak istediğim
buda taslağım
abiler buda dediğim sizce uygun mu güvenilir mi alıyım mı buradan
Siz daha iyi bilirsiniz bu daha ilk tecrübem :)

Bekir hoş geldin.
Karton ve sıcak silikon yapıştırma ağır olur.
Laminatcılardan laminat altı 5-6 mm kalınlıkta 80x120 cm ebatlarda olan kapron plaka temin etyeme çalış.(5-10 tl)
Yerli sitelerden UHUPOR bir tüp satın alabilirsin (20 tl civarı bulunabiliyor.)
Ve linkteki kumandadan geçen ay satın aldım fena değil. Fiatı makul. Bu bir süre işini görür.

• Beğen
Tepkiler: LEVENT UYGUN
Yok abi onuda nası yapcam bilmiyorum çok pahalı belki ardino ile belkii

Bekir kardeşim, şimdi baktımda senin yapacağın zagi çok küçük ve zagi zaten çok oynaktır, bir de küçülünce iyice kontrol etmek zorlaşacaktır.
edeceğin masraflarıda göz önünde bulundurunca bence linkdeki modele bir bak derim hem çok uygun fiyatlı hem de herşey dahil. güzelce uçmayı öğrenirsin. ayrıca istersen daha sonra elektroniklerinden de faydalanabilirsin.

Tıkla:

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Son düzenleme:
Bekir kardeşim, şimdi baktımda senin yapacağın zagi çok küçük ve zagi zaten çok oynakdır, bir de küçülünce iyice kontrol etmek zorlaşacaktır.
edeceğin masraflarıda göz önünde bulundurunca bence linkdeki modele bir bak derim hem çok uygun fiyatlı hem de herşey dahil. güzelce uçmayı öğrenirsin. ayrıca istersen daha sonra elektroniklerinden de faydalanabilirsin.

Tıkla:

Valla ha abi şöyle hiç tecrübem yok ama bir çok simülasyon oynadım rc uçak ile geçen senelerde bunlara da çok baktım ama kendi yaptığım birşeyi uçurmak istiyorum nedense belki bir süre zagi ile devam ederim sonra başka kendi yaptığım başka model yapabilirim dediğim gibi baktım geçen senelerde beğendim fakat kendim yapmak istiyorum. Abi birşey sorucam ali express esc motor servo attım ya sence iyi mi abi alınır mı teşekkür ederim.

Bekir hoş geldin.
Karton ve sıcak silikon yapıştırma ağır olur.
Laminatcılardan laminat altı 5-6 mm kalınlıkta 80x120 cm ebatlarda olan kapron plaka temin etyeme çalış.(5-10 tl)
Yerli sitelerden UHUPOR bir tüp satın alabilirsin (20 tl civarı bulunabiliyor.)
Ve linkteki kumandadan geçen ay satın aldım fena değil. Fiatı makul. Bu bir süre işini görür.
Kapron alırım abi ya çünkü bu karton kullandığım ağır mesela üsteki fotoğrafda pizza kutusu yani karton ama ince dediğin gibi Kapron bulabilirsem alırım kumanda da iyiymiş abi pek anlamasam da :D peki abi gümrük falan oluyor mu bunlarda

Valla ha abiler şunu anladım :D
Şu korona bitene kadar birşey yapmıcağım zatwn çok nakit yok işler kesat biraz beklicem 1 2 aya belki başlarım tabi ölmezsek :D
İyi günler teşekkür ederim yardımlarınız için :)
Ufaktan malzemeleri toparlarsın, Kumanda da ucuz ve fena değil, kullanıyorum. Gümrük olayı şansa kalmış. Malzemeleri hazırlayınca bir yerden başlarsın. Kolay gelsin.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Bekir kardeşim, şimdi baktımda senin yapacağın zagi çok küçük ve zagi zaten çok oynaktır, bir de küçülünce iyice kontrol etmek zorlaşacaktır.

Tıkla:

Fiyatına göre çok güzel bir model.Tavsiye ederim.Kumandası adi tabi ama yeterli.

selamun aleyküm öncelikle bi sorum olacaktı ben bu modeli yapmayı düşünüyorum. ilk modelim bu arada.sorum şu ben bu dosyayı flaşıma yükledim ozalitçiye gittim aynı boyutlarda olması için adama ne demem lazım. hatalı çıktı olmaması için ne yapmam lazım. teşekkürler

Ekli dosyalar

• FT Explorer rc uçak.pdf
    803.3 KB · Görülme: 12
selamun aleyküm öncelikle bi sorum olacaktı ben bu modeli yapmayı düşünüyorum. ilk modelim bu arada.sorum şu ben bu dosyayı flaşıma yükledim ozalitçiye gittim aynı boyutlarda olması için adama ne demem lazım. hatalı çıktı olmaması için ne yapmam lazım. teşekkürler

Ali Kardeşim heyecan var tamam da..
1- Sorduğun sorunun bu konu ile alakası nedir ?
2- Zaten bu soru için bir konu açmışken, ( )
burada tekrar niye aynı soruyu "COPY / PASTE" yaptın ?

Bu şekilde sorularına cevap alamazsın bu forumda.:RCKolik:

siteye ilk girişim bu arada 3 tane site açıktı sanırım soruyu ilk nerden sorcamı da bilmiyordum bunu yazdıktan sonra öğrendim. bunuda silmeyi unutmusum. kusura bakma.
bu arada sordum soruda bir cevabın varsa bilgilendirirsen sevinirim

siteye ilk girişim bu arada 3 tane site açıktı sanırım soruyu ilk nerden sorcamı da bilmiyordum bunu yazdıktan sonra öğrendim. bunuda silmeyi unutmusum. kusura bakma.
bu arada sordum soruda bir cevabın varsa bilgilendirirsen sevinirim

Cevap verildi, okumadın heralde...

Son düzenleme:
Merhabalar abiler 2 senedir rc uçaklara ilgim vardı ama bugün icraat lazım dedim ve kendi uçan kanat rc mi yapmaya başladım yani daha olmadı daa :D neyse devam edim ben bugün taslak için falan yazıcıdan planlar çıkardım kestim birleştirdim yarında karton üstünde tamamlıcam fakat o kolay ama teknik kısma gelince yardım almam lazım abiler o da şu. Motor, esc, servo, pil, alıcı, kumanda yani ne alıcağımı pek bilmiyorum
Ha şunuda söyliyim maket hafif olucak gibi zaten ilk deneyimim çok da nakitim yok ne yapmam lazım hangileri uygundur bugün zaten ali express den birşey ler gördüm uygun gibi fotoğrafını koyarım şimdi ali express güvenlimi hiçbir fikrim yok yardımcı olursanız çok ama çok sevinirim teşekkürler iyi geceler.

Bu yapmak istediğim
buda taslağım
abiler buda dediğim sizce uygun mu güvenilir mi alıyım mı buradan
Siz daha iyi bilirsiniz bu daha ilk tecrübem :)

Bekir öncelikle daha düzgün Türkçe kullanarak başla. Başlığı düzelttim, bundan sonra yazacağın mesajlarda noktalama işaretlerini kullan, mesajı bitirdikten sonra da, göndermeden önce bir kere oku. Yazdığın mesajları anlamak için iki kere okumak gerekiyor. Konu başlığını da konu hakkında fikir verecek şekilde seçmeye çalış.

Sorularına gelirsek, Aliexpress'den vereceğin siparişin içinde bulunduğumuz durumda birkaç ay kadar gelme şansı yok. Orada binlerce satıcı var ve güvenilir olup olmadıklarını biz bilemeyiz. Yorumlara ve puanlarına bakman lazım. Ayrıca Levent abinin dediği gibi, bu zagi çok küçük. Zagi zaten oynak bir model, bu kadar küçüğünü tecrübe kazanmadan uçurman çok zor.