OXY3 v2 Geliyor...

Rasim Öztürk

RcFanatik
İlgi Alanı
Heli
Oxy3 bildiğiniz gibi Lynx in upgrade parçalar üretiminden sonra, kendi tasarımı ilk helikopteriydi. Bundan 4 yıl önce piyasaya çıkmıştı. Bu süreçte çeşitli versiyonları çıktı (Tareq Edition, Green Lantern, Sport, Speed...)

Oxy2 ve Oxy4 ten sonra sıra geldi Oxy3 ü elden geçirmeye... Gelişmeler şöyle olacak;

-- Oxy3 255mm palli versiyonu artık olmayacak.

-- Ağırlık merkezi ve kuyruk performansı geliştiriliyor. Küçük ama önemli tasarım değişiklikleri olacak.

-- Oxy4 tipi kanopi ile daha rahat bir batarya yerleşimi olacak.

-- Frame kesimi biraz değiştirilerek daha iyi bir görüntü ve daha iyi ağırlık merkezi sağlanacak.

-- Tareq editionda yeni bir kanopi boyama ve yeni logolar vs olacak.

-- Pal boyutu 270mm olacak. Zeal 273 ile gelecek... 193/215 teki airfoil tasarımı ve performansına sahip olacak..

Piyasada satılan 5000 in üzerinde Oxy3 bulunuyor. Bunlar için de mümkün olan en fazla sayıda uyumlu parça ile, upgrade bedeli olabildiğince uygun tutulacak.
Eski versiyon yedekleri tabii ki üretilmeye yedek parça desteği sağlanmaya devam edilecek.

Yeni versiyonun fiyatı eskisine göre çok artmayacak yaklaşık aynı seviyelerde kalacak.
Eski versiyon için sitelerinde %20 indirim uygulanacak.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Son düzenleme:
İki tasarım aslında bayağı birbirine yakın abi :) Manualleri parça yapıları falan gayet benzer.

Oxy2 servo blokları 120 geometrisine uygun şekilde... Skid kendini bırakabilecek tipte sıkıştırmalı... İkide motor altta, üçte üstte...

Çok radikal değişiklikler olacağını da sanmıyorum. Ama frame, kanopi vs değişeceği için yine de maliyetli olacaktır. Ben muhtemelen o kısımları aynı bırakıp, 273 pal, uzun boom, kayış, rod alırım. Bir de kuyruk performansını ne şekilde arttıracaklar onlara bi bakarım. Frame karbonfiber, çok para :D

Ben muhtemelen o kısımları aynı bırakıp, 273 pal, uzun boom, kayış, rod alırım. Bir de kuyruk performansını ne şekilde arttıracaklar onlara bi bakarım. Frame karbonfiber, çok para

Modeli biraz eskit de oyle al bari, 3 kere ucmadi daha :D

Tareq editionda yeni bir kanopi boyama ve yeni logolar vs olacak.

Tareq edition elden geçmiş logoları falan...

- Yeni frame... Daha iyi ağırlık merkezi...
- Yeni karbonfiber kanopi... Logolarda değişiklikler, Alsaadi tarafından...
- Kanopiye uygun boyanmış kuyruk borusu...
- Yeni tail grip ve değişen aktarma oranı... Daha iyi kuyruk otoritesi...
- Yeni dfc sabitleme sistemi... Kırımdan sonra kolay tamir için...
- Ana dişli jesus bolt sistemi değişiyor, kolay bakım için... Artık kargaburuna falan gerek yok.
- Yeni VarioPro Zeal 287mm paller...
- Motor bölümü için yeni cnc stiffenerlar. Gövde rijitliği için...
- Bütün yeni parçalar önceki oxy3 lerde kullanılabilir...
- Temmuz 2018de yani bu ay içinde çıkacak...
- Fiyat 300 dolar.

(standart oxy3 ağustosta çıkacak. 270 pallerle gelecek)

Bence motor güçlendirme kısmı tamamen göz boyama. Tıpki zamanında Align upgrade parçası olarak sattığı gibi. Güzel mi güzel ama gereksiz yere para alış oluyorlar diye düşünüyorum.

Ben fark edemedim ama dediğin gibi aman aman büyük / major bir revizyon göze çarpmıyor.

Ama yine de yeni model yeni modeldir. Sat/ Yenisini AL (yurtdışı için geçerli ne yazık ki :) ) piayasa canlansın :thumbup: