özgün tasarım Modelim ve birkaç soru işareti..

Haa tamam, mükemmel. Tasarım tamamlanmış demektir. LoRa diye tanımlanan sistemlere bakın, 50 km falan gidersiniz...
Bu arada böyle genç ve yetenekli arkadaşlara gıpta ile bakıyorum. Ben bir uçağın ilk uçuşunda 10 dakikada ancak trimlerini halledebilirken, arkadaşımız 50 m uçuşta tüm ArGe'yi bitirmiş.
Hahahahaha havadayken herhangi bi ayar yapmadım. Keskinliğine göre ayarları biraz kıstım sadece bukadar :))

Zaten Sümer abi buna şaşırıyor. Bu uçak nasıl bir tezgahdan çıktı ki 50 metre uçuşun sonunda sadece ayarların biraz kısılması yeterli geldi? :D
Şahsen ben trimi yapılmış uçağımın sadece iniş takımını tamir ettikten sonra yaptığım uçuşta en az 6 dakika trim vermek için uğraştım :D Eğer trim vermemiş olsam 3-5 saniyede çakılırdı. Hala uçak tam olarak düz uçamıyor. Bu 6 dakikada kaç yüz metre uçtu fikrim yok :)

Son düzenleme:
50m uçan modelin uzun mesafede gidebileceğine kanaat getirmek zor kağıt uçağa da motor takınca 150m kadar gidiyor.
Hocam biz sizin hevesinizi kırmayalım ama en az 10dk uçuş yapın bence eğer 50 metrede trimleri ayarlanmışsa ise siz müthiş bir tasarımcı ve mühendisiniz
demektir

Hocam birde kullandığınız o sarı esc ye güvenmeyin özellikle uzun mesafe uçuşunda arıza yapıp kırıma yol açabilir

Son düzenleme:
50m uçan modelin uzun mesafede gidebileceğine kanaat getirmek zor kağıt uçağa da motor takınca 150m kadar gidiyor.
Hocam biz sizin hevesinizi kırmayalım ama en az 10dk uçuş yapın bence eğer 50 metrede trimleri ayarlanmışsa ise siz müthiş bir tasarımcı ve mühendisiniz
demektir

Hocam birde kullandığınız o sarı esc ye güvenmeyin özellikle uzun mesafe uçuşunda arıza yapıp kırıma yol açabilir
demektir

Sadece 2 defa deneme uçuşu yaptım.. kumandama güvenmiyorum, bundan önce yaptığım 2 uçakta, bağlantım koptu ve kırım oldu. Uzak ve yüksek mesafe uçuştan açıkcası korkuyorum. Yeni kumanda alasıya kadar biraz daha bekleyeceğim

A
Zaten Sümer abi buna şaşırıyor. Bu uçak nasıl bir tezgahdan çıktı ki 50 metre uçuşun sonunda sadece ayarların biraz kısılması yeterli geldi? :D
Şahsen ben trimi yapılmış uçağımın sadece iniş takımını tamir ettikten sonra yaptığım uçuşta en az 6 dakika trim vermek için uğraştım :D Eğer trim vermemiş olsam 3-5 saniyede çakılırdı. Hala uçak tam olarak düz uçamıyor. Bu 6 dakikada kaç yüz metre uçtu fikrim yok :)
Abi herkes bizler gibi kazma diil ki! :lol: