Pal aralığı

SerhatYanardağ

Yeni Uye
İlgi Alanı
Heli
Herkese uzun bir aradan sonra tekrardan merhaba. Treximi tekrar toplamaya başladım. Umuyorum ki bu sefer havalandırabileceğim.

Sorum şu;

Idle upta gaz çubuğu ortada iken palleri bir araya getirdiğimde fotoğraftaki gibi bir açı yakalıyorum. Pallerin böyle olması bir ayarsızlığın göstergesi mi?

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Swash plate yere paralel. Pitch -11/+11. Aileron -6/+7 derece arasında.

Yine idle upta gaz çubuğu ortada iken servoların açısı tam 90 derece değil. Swashplatei fbl üniteden ayarlamıştım fakat videoda servo link hornlarını uzaltıp kısartarak yaptığını gördüm. Sanırım benim yaptığım yanlış. Servoların kollarını söküp idle upta gaz ortada iken 90 derece bağlayıp swashplatei videodaki gibi servo hornlarını kullanarak yapmalı mıyım yoksa bu açı sorun yaratmaz mı?

Sadece rudder servosu 90 derece gözüküyor.

Servo boynuzlarıyla sıfır pitchi tekrar ayarladım. Şuan gaz kolu ortadayken paller arasındaki aralık sıfırlandı, paller eşit duruyor. Sanırım kendi sorumu cevaplamış oldum.

Sanırım benim yaptığım yanlış. Servoların kollarını söküp idle upta gaz ortada iken 90 derece bağlayıp swashplatei videodaki gibi servo hornlarını kullanarak yapmalı mıyım yoksa bu açı sorun yaratmaz mı?
Sorun olur ve evet sizin yaptığınız bir yanlış ayar söz konusu.
Servo boynuzlarıyla sıfır pitchi tekrar ayarladım. Şuan gaz kolu ortadayken paller arasındaki aralık sıfırlandı, paller eşit duruyor. Sanırım kendi sorumu cevaplamış oldum.
Eğer gaz kolu ortada iken paller arası açı 0 oldu ise, sorunu çözmüşsünüz demektir. :saygilar:

• Beğen
Tepkiler: SerhatYanardağ