PAYPAL Türkiyedeki Faaliyetlerini Durdurmuş

bartender198409

Çalışkan Uye
EE şimdi biz yurtdışından alışveriş yapamıcakmıyız kafam karıştıı öyleyse yandıkki ne yandık bilenler mutlaka vardır :RCKolik:

PAY PAL TÜRKİYEDEKİ FAALİYETLERİNİ DURDURMUŞ

eyvah.net.tr ... Yurtdışına gidenlere servo sipariş etme günlerine dönüyoruz. Size de hayatın her alanında şartların daha kötüye gidiyor olduğu hissi geliyor mu? :eek:

Türkiye’deki satıcılarımız 6 Haziran 2016 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere, Türkiye’deki alıcılardan veya diğer ülkelerdeki alıcılardan Türkiye’deki hesaplarına ödeme alamayacaklardır.

kafam iyice karıştı

Emre Kaman' Alıntı:
eyvah.net.tr ... Yurtdışına gidenlere servo sipariş etme günlerine dönüyoruz. Size de hayatın her alanında şartların daha kötüye gidiyor olduğu hissi geliyor mu? :eek:
abi yapma gözünü seveyim olmadı şimdi bu hiç olmadı :'( :'( daha modei yeni aldık yahuu :-\ :-\ :-\ :RCKolik:

pek telaşa gerek yok
sanırım
paypal
türkiye
Paypalkart ön ödemeli kart organizasyonundan çıkıyor
bendede paypal kart vardı boşalttım

normal paypal uygulamaları devam edecek gibi

paypalkart ödeme kartı giderse
şimdilik ön ödemeli
trendyol kart var (gerçi dolar kurunu + 50 kuruş yukarıdan hesaplıyorlar neymiş bankalar arası efektif satış kuruymuş :(p)

semih Balkar' Alıntı:
pek telaşa gerek yok
sanırım
paypal
türkiye
Paypalkart ödeme kart organizasyonundan çıkıyor
bendede paypal kart vardı boşalttım

normal paypal uygulamaları devam edecek gibi

paypalkart ödeme kartı giderse
şimdilik

trendyol kart var (gerçi dolar kurunu + 50 kuruş yukarıdan hesaplıyorlar neymiş bankalar arası efektif satış kuruymuş :(p)
inşallah dediginiz gibidir semih hocam ama benim anladıgım kadarı ile durum daha vahimm :'( :'( :'(

Semıh abi durum dusundugunuzden daha kotu. PayPal kart belli bir sure once kullanima kapanmisti zaten.6 haziran sonrasi turkiyedeki paypal hesaplari para gonderip alamiyacaklarmis.Paypal anasayfasinda bilgi mevcut. Soylediklerine gore bddk ile anlasamamislar.

Evet Doğru
Bende şimdi okudum
ön ödemeliden çıkıyor biliyordum
Tüm Türkiye
paypal durdurulmuş

Ne diyelim hayırlısı olsun
Büyüklerimiz her şeyin En doğrusunu bilir :angry:

Şimdi mail geldi forumda da konu açılmış. Paramızı güvence altına alıyorduk alışverişlerde şimdi kötü oldu

:saygilar: bu gercekten boyle olursa hobimizin sonudur icine ettiler surda haftasonlari zevkimiz vardi onada el attilar bu ulke niye boyle diye sorgulamiyo degilim sahsen ben birakirim ugrasmam zaten kisitli imkanlarla yapiyoruz dursu rafta model o bana bakar bende ona :RCKolik:

gökhan cünlü' Alıntı:
:saygilar: bu gercekten boyle olursa hobimizin sonudur icine ettiler surda haftasonlari zevkimiz vardi onada el attilar bu ulke niye boyle diye sorgulamiyo degilim sahsen ben birakirim ugrasmam zaten kisitli imkanlarla yapiyoruz dursu rafta model o bana bakar bende ona :RCKolik:

Gökhan kardeşim bu kadar karamsar olma... Alışverişlerimizi fastlad,hobbyking gibi sağlam sitelerden yaptıktan sonra sorunlarla karşılaşma oranımız az olur. Ben paypal ile bugüne kadar büyük,küçük 25-30 alışveriş yapmışımdır. Çok şükür bu sitelerde hiç paypalın güvencesini kullanmak zorunda kalmadım. İllaki risk olacaktır. Ama Bu hobiyle uğraşıyorsak o riski mecbur alacağız. %p Yada Türkiyedeki hobi firmalarından kazık yiyeceğiz. Seçim bizim....

Bu bir Paypal kullanim sonu degil, paypal i dilediginiz gibi sanal kredi karti veya normal kredi karti ile kullanabilirsiniz,
Durdurduklari sey Turkiyedeki web sitelerine yerlestirilen "Paypal ile öde" mekanizmasi,
Siz bir web sitesi veya e-ticaret veya herhangi bir satici iseniz artik sattiginiz urunlerin odemesini paypal ile alamayacaksiniz TR deki banka hesabiniza,
Sattiginiz urunlerin odemesini paypal hesabinizdan TR deki bankalara aktaramayacaksiniz,

Sizin paypal ile alisveris etmenizde veya kredi karti tanimlamanizda bir mani yok, son kullaniciyi etkileyen birsey yok,

Evrim SUTEL' Alıntı:
Bu bir Paypal kullanim sonu degil, paypal i dilediginiz gibi sanal kredi karti veya normal kredi karti ile kullanabilirsiniz,
Durdurduklari sey Turkiyedeki web sitelerine yerlestirilen "Paypal ile öde" mekanizmasi,
Siz bir web sitesi veya e-ticaret veya herhangi bir satici iseniz artik sattiginiz urunlerin odemesini paypal ile alamayacaksiniz TR deki banka hesabiniza,
Sattiginiz urunlerin odemesini paypal hesabinizdan TR deki bankalara aktaramayacaksiniz,

Sizin paypal ile alisveris etmenizde veya kredi karti tanimlamanizda bir mani yok, son kullaniciyi etkileyen birsey yok,
Evrim Abi senin dediğin gibiyse o zaman bizi etkileyen çok bir şey olmayacak %p :)

Taki Evrim Abi'nin mesajını okuyana kadar, hah bunu da buldular dedim ama anlaşılan o ki mesele satıcılarla alakalı :saygilar:

PAYPAL Türkiyedeki Faaliyetlerini Durdurmuş

Turkiyedeki kullanicilar para gonderip alamayacaklar diyor. Tanimli kredi kartindan odeme yapmak para gondermek olmuyor mu? Mesela demiski, duzenli odeme gerektiren abonelik gibi hizmetler de yapilamayacak. Ben butun sayfayi okudum faq kisminda, benim anladigim turkiyeden paypalin hicbir hizmetinden faydalanamayacagimiz.