Pervaneleri monte ettiğimde motor dönmüyor!!

burak özerol

Yeni Uye
İlgi Alanı
Uçak
Yakın zamanda S500 drone topladık. Esc kalibrasyonlarını yaptık. Motorlar pervane takılı değilken dönüyor fakat pervaneyi monte ettiğimizde dönmüyor çalışmayı durduruyor.

Yardımcı olursanız sevinirim.

Kontrol Kartınız
Pixhawk
Model Sınıfı
S500
Motor, Pervane ve ESC
Ready to sky 2212 920 kv
Kumanda Alıcı ve Verici
Flysky i6
Extra Ekipman
Gps
Tanışma konusundaki hatırlatma gözden kaçmış anlaşılan..

• Beğen
Tepkiler: Özgür Korkmaz
Alışkanlık olmuş hocam kusura bakmayın. Tecrübe kazandıkça daha teknik ve detaylı yazım dili kullanacağız inşallah.

• Beğen
Tepkiler: Mehmet Kucuksari
Vidaları kontrol edin uzunlarsa belki statöre değiyorlardır. Onun dışında pervane takılıyken dönmeme gibi bir soruna yazılımsal bir sorun olarak yaklaşılmaz bence.

Edit: pervane adaptörü ile kullanıldığını düşünerek yazmıştım ama sanırım direkt oturtmalı motorlar. Dikkate almayın bu mesajımı.

• Beğen
Tepkiler: Levent Suberk
Pil bos veya yeterli akimi veremiyor olabilir, esc’ler cok gucsuz olabilir. Bu kadar az bilgiyle bir sonuca varmak mumkun degil.

• Beğen
Tepkiler: Levent Suberk
Uçuş kontrolcümüz Pixhawk 2.4.8
Esc lerimiz Ready to Sky 40A
Motorlarımız Ready to sky 920 kv
Kumanda Flysky-T6

Bataryayı şarj ettik ve sorun yine devam ediyor. Sorun ile ilgili video linkleri aşağıdadır. Yardımcı olursanız sevinirim.

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol
Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Esc’lerin baglanti seklini gosteren bir foto alabilirmiyiz?

Escler guc alamiyor gibi gorunuyor. Lehim veya konnektor hatasi olabilir, varsa guc modulu bozuk olabilir.

Varsa guc modulunun de fotosunu alalim

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Buyuk ihtimalle bu sorun konnektorden kaynaklaniyor. Fotodan gorebildigim kadariyla orada neredeyse hic lehim yok, ark yapmis ve kararmis gibi goruyorum ben. Ayrica esc guc kablolarini da keserek kisaltmaniz da hem agirliktan, hem de kablo direncinden tasarruf etmek demek.

O konnektorun lehimi suna benzemeli:

Emre bey doğru teşhis etmiş kanaatindeyim. Az akım çekerken bu tip temassızlıklar sorun yaratmasa da, yüke bindiğinde giden akımı keser.

Konnektör lehimini güçlendirdik, Esc kablosunu kısalttık fakat sorun devam ediyor.

Her escnin guc baglantisinin lehimleri de duzgun mu? Onlar da konnektorde oldugu gibiyse, ayni durum kaynaklanabilir.

Degilse, o zaman sorun farkli bir yerde. Ben sizin yerinizde olsam, once power modulu aradan cikarir, pixhawk’i uygun sekilde ayri bir 5v ile besleyerek denerdim. Pixhawk docs’ta bunun aciklamasini bulabilirsiniz.

Sorun guc modulunde degilse, her esc motor ikilisini ayri ayri alici ile test ederdim.