Phantom 4 ile Test Uçuşlarım (Tap Fly- Active Track )

D.Baran

Uye
Merhaba arkadaşlar,
Phantom 4 ü aldım ama daha henüz bütün fonksiyonlarını,gelen yenilikleri vb inceleyecek çok az zamanım oldu.Bugün sadece videoya aldığım bir kaç özelliğini paylaşmak istiyorum.Bunlar tabiki en popüler olanları,Tap Fly (ekranda dokunduğunuz yöne doğru kendiliğinden uçuyor ve karşısına çıkacak engelleri tanıyıp her iki yandan veya üstten aşabiliyor.), Active Track (yeni takip sistemi) ve kamerasının 1080p/120fps kayıt özeliği.

1-Tap Fly-Dokun ve Uç (Bu ismi ben taktım.) ve Engel Algılama-Sakınma sistemi.
Ilk videoda "Go" butonu yönünde gitmesi gerekirken ağacı algılayıp yanından geçiyor.
Ikinci videoda ilk engeli algilayıp geçiyor, ardından çıkan iki engelide aynı şekilde.Müdahalem yok,denemeden önce çok çok derin nefesler almam gerekti

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

2- Active Track (Aktif Takip) ve 1080p/120fps video
Videoda ağır hareketli kısımlar 120fps.

Görüş ve önerilerinizi paylaşırsanız sevinirim.Tabi bilmek istediklerinizde olursa seve seve yanıtlarım.Iyi seyirler.
Not:Bu videoları başka platformlarda da paylaştım.

Phantom 4

Sensor gerekmeden çalışan "Active Track" özelliği bence son nokta :thumbup: Sadece çekim yaparken cihaz yüksekliğini neye göre ayarlıyor ?

"Tap Fly" ismi bence de gayet yerinde olmuş %p İlk test eminim ki çok heyecanlı olmuştur :laugh: :D

Phantom 4

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Sensor gerekmeden çalışan "Active Track" özelliği bence son nokta :thumbup: Sadece çekim yaparken cihaz yüksekliğini neye göre ayarlıyor ?

"Tap Fly" ismi bence de gayet yerinde olmuş %p İlk test eminim ki çok heyecanlı olmuştur :laugh: :D

Mehmet Bey, tşk ederim.evet sensörsüz olması en güzel yönü,bir şey daha, artı kameranın otomatik olarak nesneye odaklanıp ona göre hareket etmesi ve frame içinde tutabilmesi.Yükseklik ve uzaklığı pilot kendisi uçuş sırasında stick yardımıyla değiştirebiliyor.Pilot dokunmadığı taktirde kendisi yüksekliği sabit tutuyor ama açıyı duruma göre değiştirebiliyor.Burada ben 50 km hıza kadar denedim ve bu bakımdan da başarılı buldum.
Engel olaylarını denerken bayağı bir zor oldu,büyük cesaret istiyor.Bu yüzden ilk denemede küçük bir ağaçcık seçtim ya.

Çok başarılı hayırlı olsun kırımsız uçuşlar

Bence de çok başarılı çalışıyor. :thumbup: Güle güle kullanın Baran bey, paylaşım için teşekkürler. :RCKolik:

Elinize emeğinize sağlık.

inspire düşünüyordum ama bence hiç gerek yok p4 baya iyiymiş

Muammer Akbulut' Alıntı:
inspire düşünüyordum ama bence hiç gerek yok p4 baya iyiymiş

Muammer Bey profesyonel olarak uğraşlarınız varsa Inspire en uygunu olur ve P4 teki bu yeniliklerin Inspire içinde upgrade edileceğini düşünüyorum.Tabiki P4 te (ve tabi p3 içinde aynı) profesyonel olarak kullanılan-kullanılabilecek olan bir araç ancak Inspire da 360 derecelik dönüş yeteneği ile daha iyi kamera kullanılıyor oluşu ve çift pilot ile daha başarılı çalışma yapma gibi avantajları da var.

Paylaşım için çok teşekkürler insanın iştahını kabartıyor gerçekten :D adamlar yapmış be dedim kendi kendime :yuppi: :RCKolik: