Phoenix 3 'de SM600 S1X Kumanda Ayarı

kodeks

Yeni Uye
Forumu iyice taramaya çalıştım sorunum için ama cevap bulamadım. SM600 s1x simulator aldım phoenix 3 indirdim kurdum. İlk başta kumandayı tanımıyordu. Nasıl yaptım bilmiyorum tanıdı. konusundaki gibi kumandayı tanıttım ayarladım ve kalibre ettim ama uçak gitmiyor pervanesi bile dönmüyor sanki program donuyor gibi.
Aşağıdaki gibi takılıyor.
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

System>Your Controls dediğim yerde şu resim çıkıyor

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Acaba sorun nedir ve nasıl çözerim?

Phoenix 3 ve SM600 sorunu

Uyarıda diyor ki "ayarladığınız control profilini seçmemişsiniz, yani ayarları yapıp kaydettiğiniz profili seçmeniz gerekiyor" diye uyarı veriyor. Bahsettiği yerden ayarlayıp kaydettiğiniz control profilini seçerseniz ve konuda bahsedildiği gibi ayarları eksiksiz yaptıysanız problem yaşamamanız lazım.

Alttaki resimde seciyorum ama yine ayni uyariyi aliyorum. Daha once sm600 sim kumandasiyla sorun yasayanlar olmus ama galiba sorunu düzeltmişler. Suan realflight g4 indiriyorum bide onunla denerim. Yarin saat 1e kadar iade hakkim var olmadi iade eder thk sitesinden alirim :( :(

Bendede aynı kumanda ve program var. Programı kurarken 2 çeşit sorunla karşılaşmıştım. Birincisini çözmek için ekrana ikinci bir kullanıcı atayıp daha sonra bu kullanıcıyı tekrar ekrandan çıkarmıştım. 2. sorunda ise phoenix in launcher dosyası ve eklerini kurmuştum. Ama hangi sorunda hangisi yapmıştım hatırlamıyorum. Programı kuralı 1 sene oldu.

nihat bingöl' Alıntı:
Alttaki resimde seciyorum ama yine ayni uyariyi aliyorum. Daha once sm600 sim kumandasiyla sorun yasayanlar olmus ama galiba sorunu düzeltmişler. Suan realflight g4 indiriyorum bide onunla denerim. Yarin saat 1e kadar iade hakkim var olmadi iade eder thk sitesinden alirim :( :(
Bence en güzel imkanınız var ise, idea ekip %100 çalışan ve ayarları tutan THK Art-Tech sim kumandasını alın :)

Simulatorun altinda bi switch tuşu varmış. Oradan phoenix seçilip kalibre edilecekmis. Sonra ikinci bir profil acilip sonra tekrar disable edilecekmis. Belki daha sonra birilerine yarar diye yazayim dedim.

nihat bingöl' Alıntı:
Simulatorun altinda bi switch tuşu varmış. Oradan phoenix seçilip kalibre edilecekmis. Sonra ikinci bir profil acilip sonra tekrar disable edilecekmis. Belki daha sonra birilerine yarar diye yazayim dedim.
Geri bildirim için teşekkürler :thumbup: Ayrıca gözünüz aydın Nihat bey ;)