Pilleri şarj edemiyorum

Merhaba,

Banggood üzerinden 2 tane 4200mah 11.1v pil aldım. Şarj içinde imax b6 şarj cihazı aldım. Şarj cihazı üzerinden lipo charger ve lipo balance kısımlarında 4.2a 11.1v olarak ayarlıyorum. şarj işlemini başlatıyorum ancak şarj cihazı 2 pil de de hemen kendini resetliyor ve şarj etmiyor. Tam resetleme anında resmini çektim paylaşıyorum. Sorun ne olabilir sizce?
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Pilleri şarj edemiyorum

Daha düşük amperle şarj etmeyi deneyin. Ya kullandığınız adaptör, yada imax'in kendisi verebileceği güç sınırında olduğu için hata veriyordur büyük ihtimalle.

Pilleri şarj edemiyorum

Piller yeniyse muhtemelen full dolu. Gerçi full sarjda akımı kesmesi için pilin 4.20 x 3 = 12,6V ta olması gerekiyor. Fakat sizin belirttiğiniz şekilde 4.2A ayarlayıp bu değer gitgide düşüyorsa açıkcası pilin tamamen dolu olmasından başka mantıklı bir açıklama gelmiyor aklıma. İsterseniz pili biraz kullanıp aynı değerler ile tekrardan şarj etmeyi deneyin.

Pilleri şarj edemiyorum

Pilin bir tanesi quad ayarlarını yaparken testi vs derken sanırım tamamen bitti. Şu an quad a bağladığımda ışıkları bile yakmıyor. Bu haldeyken taktım şarj cihazına bu seferde low voltage hatası veriyor

Omer Kose' Alıntı:
Piller yeniyse muhtemelen full dolu. Gerçi full sarjda akımı kesmesi için pilin 4.20 x 3 = 12,6V ta olması gerekiyor. Fakat sizin belirttiğiniz şekilde 4.2A ayarlayıp bu değer gitgide düşüyorsa açıkcası pilin tamamen dolu olmasından başka mantıklı bir açıklama gelmiyor aklıma. İsterseniz pili biraz kullanıp aynı değerler ile tekrardan şarj etmeyi deneyin.

Pilleri şarj edemiyorum

Bu durumdaysa da yani tamamen boşaldıysa piller önce nimh modunda 5 dk civarında balanssız sarj yapın. Ondan sonra lipo modda standard sarj etmeyi deneyin.

Pilleri şarj edemiyorum

Şu anda nimh modda default 0.5a da şarj ediyorum dediğiniz gibi 5 dk şarj edip deneyip sonucu yazacağım. Dikkatimi çeken şarj başladığında voltaj 6 kusurlerde idi.

Omer Kose' Alıntı:
Bu durumdaysa da yani tamamen boşaldıysa piller önce nimh modunda 5 dk civarında balanssız sarj yapın. Ondan sonra lipo modda standard sarj etmeyi deneyin.

Pilleri şarj edemiyorum

5dk şarj sonradında voltaj 9.60 idi çıkardım lipo şarj denedim input voltaj error verdi. Şimdi tekrar nimh modda biraz daha şarj ediyorum. 11.1 civarına mı gelmesi gerekiyor acaba?

Pilleri şarj edemiyorum

İnput voltage error verdiyse belirtildigi uzere guc kaynagi yetersiz kalmis sanki. Kullandiginiz guc kaynagi kac amperlik acaba?

Pilleri şarj edemiyorum

Hocam aceliğime verin güç kaynağı derken ekipmanlar yukarıda yazdığım gibi pil ve şarj cihazı

Omer Kose' Alıntı:
İnput voltage error verdiyse belirtildigi uzere guc kaynagi yetersiz kalmis sanki. Kullandiginiz guc kaynagi kac amperlik acaba?

Pilleri şarj edemiyorum

Estagfirullah abi. Sarj aleti icin farkli bir adaptor kullaniyormusunuz yoksa imax sarj aletine direkt 220V kablo mu giriyorsunuz? İmax'in 2 farkli modeli var onun icin soruyorum. Adaptor kullaniyorsaniz uzerinde max verebilecegi deger amper olarak yazmasi lazim.

Pilleri şarj edemiyorum

Imax b6. Ürünle birlikte adaptör de geldi onunla kullanıyorum. Üzerinde input 100-240v output 12v 5a yazıyor.

Omer Kose' Alıntı:
Estagfirullah abi. Sarj aleti icin farkli bir adaptor kullaniyormusunuz yoksa imax sarj aletine direkt 220V kablo mu giriyorsunuz? İmax'in 2 farkli modeli var onun icin soruyorum. Adaptor kullaniyorsaniz uzerinde max verebilecegi deger amper olarak yazmasi lazim.

Pilleri şarj edemiyorum

O zaman sarj aleti ya da guc kaynagi ile ilgili bir durum yok gibi gorunuyor. Bu durumda elinizdeki lipolari balance lipo modda 1A ile sarj etmeyi deneyebilirmisiniz?

Pilleri şarj edemiyorum

Denedim şu an. Input vol error verdi.

Omer Kose' Alıntı:
O zaman sarj aleti ya da guc kaynagi ile ilgili bir durum yok gibi gorunuyor. Bu durumda elinizdeki lipolari balance lipo modda 1A ile sarj etmeyi deneyebilirmisiniz?

Pilleri şarj edemiyorum

1.5a ile denedim bu seferde yine resetledi kendini.

Omer Kose' Alıntı:

Pilleri şarj edemiyorum

Abi o zaman benden bu kadar kusura bakmayin :( İhtimalleri kendimce siraladim fakat hepsi basarisiz oldu. Yarin diger abilerim konuya el atacaklardir. İnsallah cozume kavusturursunuz. :RCKolik: