Pist sorunu yaşayan Uçakcılar için Güzel bir Çözüm

Mehmet Kucuksari

Administrator
İlgi Alanı
Heli
Evet başlıktan da anlaşılacağı üzere bu model pist sorununu ortadan kaldırıyor. Şahsen bence gayet başarılı :thumbup: Bakalım işin üstadları olayı nasıl yorumlayacaklar :)

Model : Canadair CL-84 Dynavert Tilt-Wing VTOL PNF

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

üfff süper bir icat Mehmet abi :)
bunun adını heluçak koyalım bence :D

Ben bu modeli sevdim..... :D , akıllıca bir tasarımı var , yanlız motorlar eksen değiştirdiğinde , kuyruğun ucuna konulmuş minik motorla beraber tricopter mantığıyla çalışan bir alete dönüşüyor , dengede kalması falan çok iyi , karşıdan basit görünüyor ama , uçakla tricopter melezlemesi olan bu modelde mutlaka iyi bir stabilizasyon sistemi de vardır herhalde ...o değil de , ben Türker'in yorumunu sabırsızlıkla bekliyorum..... :laugh:

Mehmet abi değişik bir uçakmış, yoksa tricptermi demeliyim :laugh:

Gerçeği varken modeli niye olmasin değilmi %p

Uçurması kolay gibi gözükür ancak ben similasyonda pek çok defa denememe rağmen başarı olamadım.

Bir diğer alternatif Harrier olabilir.

Diğer taraftan bu uçağı uçurması ve hatta izlemesi zevkli olur.

Benim de havada batarya değiştirme gibi bi projem var ama. Tabi daha tasarım aşamasında :D

servet karadan' Alıntı:
Benim de havada batarya değiştirme gibi bi projem var ama. Tabi daha tasarım aşamasında :D

Gerçekten güzel ve geliştirilebilir bir proje. Buradaki büyük sorunlardan bir tanesi elle dahi zor sökülen konnektörlerin bağlanıp sökülmesi nasıl olur, onun için ayrı bir konnektör tipi mi geliştirilmesi lazım.

Pist sorunu yaşayan uçakçılar heliye yönelsin, hibrit modellerle uğraşmasınlar ;D

Gerçek uçakçı pist sorunu falan yaşamaz. Sizin heli uçurduğunuz yere gelir iner! :D :p

Sümer Yamaner' Alıntı:
Gerçek uçakçı pist sorunu falan yaşamaz. Sizin heli uçurduğunuz yere gelir iner! :D :p
Abi bak bu lafını unutulmayacak bir yere yazıyorum, Ileride kullanmak ıcın :lol: bir hata varsa şimdiden düzeltelim lütfen :lollol:

Sent from my iPhone using Tapatalk

Uçağın evrimleşmiş hali , biraz daha modernize ederlerse helikopteri bulacaklar.

Evrimde birçok farklı yol oluşur. Değişik varyasyonlar meydana gelir. Birçoğu hatalı olduğu için tutunamaz. Bazıları da tüm hatalarına rağmen bir şekilde tesadüfen hayatta kalır. İşte helikopter, evrimin o bacağı! :lol: Uçak zaten kendi türünün en mükemmel örneğidir. Daha fazla evrilecek hali yok. :lollol:

Mehmet abi sen uçakçıları hiç tanımamışsın. :laugh: Uçakçılarda hiçbir zaman pist sorunu olmadı, modellerinde sıkıntı var onların. :laugh: Yerdeyken kalkmak bilmez, hasbelkader uçarsa inmek bilmez bir alet olduğundan yerim dar deyip duruyorlar. :lollol: :lollol: :lollol:

Bu abimiz biraz daha çalışsa İlker abinin söylediği gibi heliyi bulup çözüme ulaşacakmışta, trikopterde kalmış. :lol: :lol: :lol: