Pixhawk Uçuş Kartıyla Hekzakopter Yapımı -12- Pixhawk kartında Autotune işlemi

İzzet Camcıoğlu

Moderator
İlgi Alanı
Multikopter
Herkese merhaba serinin bu videosunda artık multikopter üzerinde salınım yapan cihazların montajına geçeceğim için autotune işlemine sıra geldi. Daha önce apm kartında autotune işlemini göstermiştim ancak pixhawk uçuş kartıyla autotune işlemi çok daha kapsamlı ve detaylı. Bu sebepten bu işlemi en baştan aşama aşama göstermeye çalıştım ve işleme geçmeden önce dikkat etmemiz gereken tüm parametreleri liste olarak ekranda paylaşmaya çalıştım. Bu aşama son derece önemli ve genellikle atlanan bir aşama olması sebebiyle çok önemli olduğunu düşünüyorum. Umarım beğenirsiniz yorumlarınızı bekliyorum :)

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Gerçekten önemli bir konuya daha açıklık getirmiş İzzet hocam, ellerine sağlık :thumbup:

Bu arada bu serinin kaç videosu daha kaldı ?

• Beğen
Tepkiler: İzzet Camcıoğlu
Çok Teşekkürler İzzet Hocam. Bende "Gimbal montajı ve ayarlarıyla ilgili video yayınlayacak mısınız?" diye soracaktım. Ancak sizin zaten planlarınız da varmış:)

• Beğen
Tepkiler: İzzet Camcıoğlu
Gerçekten önemli bir konuya daha açıklık getirmiş İzzet hocam, ellerine sağlık :thumbup:

Bu arada bu serinin kaç videosu daha kaldı ?
Mehmet abi kusuruma bakma valla gözümden kaçmış yazı telefonum yandı benim bir de bir süredir şehir dışında olduğum için çok çok az girebiliyorum arada kaçırmışım. Seride şu anda hazır çekilmiş 21 video var. 22 ve 23 için plan yaptım ama çekmedim yalnız canlı tutmaya çalışıyorum yani özellikle soru gelen veya sorun olduğunu düşündüğüm eksik yönlere çekeceğim videolar olacak gibi duruyor tahminim en fazla 25 olacağı yönünde :)

Çok Teşekkürler İzzet Hocam. Bende "Gimbal montajı ve ayarlarıyla ilgili video yayınlayacak mısınız?" diye soracaktım. Ancak sizin zaten planlarınız da varmış:)

Doğrudur ama size bir iyi bir kötü haberim var. İndekse göre sırada ki video gimbal ile ilişkili. Kötü haber ise onun yayınlanmasına sanırım 1 ay kadar falan var sebebi de altyazılar. Yayınlamadan önce ben veya kardeşim veya 3. bir kişiden destek alarak alt yazı eklemeye çalışıyorum. Şehir dışında olduğum için biraz düzenlemelerde sorun yaşadım farklı konularda videolar gelecek bir süre bu seriyi bekleteceğim gibi duruyor:( Yaşadığınız bir sorun varsa videoyu beklemeden yardımcı olmaya çalışırım yazarsanız :)

İzzet Hocam merhaba. sizin videoları baştan sona birkez daha izlemeye karar verdim. Ancak youtube de doğru düzgün bulamadım.(Topluca). Sonra bilgisayarıma indirdiğim videolardan bakayım dedim, orada da bulamadım. İhtiyarladığımı düşünmeye başlamışken şunu fark ettim.

"Hekzakopter Yapımı" diye, Türkçe ve doğru olarak yazmışsınız. Ancak ben alışkanlıktan hep "Hexacopter Yapımı" diye arattım. Dolayısıyla sizin videolara çok zor ulaştım. Yani videoların bulunabilirliliğini çok engelliyor. Hatta İngilizce başlıkta eklerseniz çok daha iyi olur düşüncesindeyim. İyi çalışmalar. Gimbal videosunu da sabırsızlıkla beklediğimizi hatırlatırım:)