Pixhawk ve T-motor f30a Blheli uyumu sorun var mı ?

Necdet DUMAN

Yeni Uye
İlgi Alanı
Multikopter
Merhabalar bir quadcopter topluyorum ve bazı acemiliklerim var

Merak ettiğim soru şu: Pixhawk ve t-motor f30a blheli uyumunda herhangi bir sorun var mıdır? bununla ilgili pek bir bilgi bulamadım.

normalde esc sinyal çıkışlarında 3 pin olurken bu esc de 2 pin var sebebi nedir bağlantı yaparken pixhawk üzerinde sorun olur mu?

çok teşekkürler :)

esc lerdeki sari yada beyaz kablo sinyal kablosu kahverengi yada siyah kablo gnd ortadaki kirmizi kabloda 5v arti uctur bazi escler (opto) 5v arti uc olmaz eger pixhawk kartini esclerden 5v ile beslemeyecekseniz kirmizi kabloya gerek yoktur , pixhawk kartlarda ayri bir guc girisi varsa , vardir diye tahmin ediyorum kullanacaginiz escler dogrudur

• Beğen
Tepkiler: Necdet DUMAN
sevgili necdet

pixhawk ile t-motor f30 blheli arasında uyum sorunu yoktur. (hele ki AC 3.6 firmware da dshot a da destek gelecek :D) pixhawk full parameter list den esc protokolü oneshot125 seçilmeli RC_SPEED 400 olarak ayarlanmalıdır %p. motor kv değerlerine göre autotune öncesi bazı parametrelerin gerektiği şekilde değiştirilmesi hususu fevkalade önem taşıdığını hatırlatmak isterim:thumbup:

sevgi ve saygılarımla

şakir polay

sevgili necdet

pixhawk ile t-motor f30 blheli arasında uyum sorunu yoktur. (hele ki AC 3.6 firmware da dshot a da destek gelecek :D) pixhawk full parameter list den esc protokolü oneshot125 seçilmeli RC_SPEED 400 olarak ayarlanmalıdır %p. motor kv değerlerine göre autotune öncesi bazı parametrelerin gerektiği şekilde değiştirilmesi hususu fevkalade önem taşıdığını hatırlatmak isterim:thumbup:

sevgi ve saygılarımla

şakir polay

çok teşekkür ederim hocam bilgilendirmeniz için bir an tereddüt etmiştim sorunla karşılaşacağım diye şimdi rahatladım :)

esc lerdeki sari yada beyaz kablo sinyal kablosu kahverengi yada siyah kablo gnd ortadaki kirmizi kabloda 5v arti uctur bazi escler (opto) 5v arti uc olmaz eger pixhawk kartini esclerden 5v ile beslemeyecekseniz kirmizi kabloya gerek yoktur , pixhawk kartlarda ayri bir guc girisi varsa , vardir diye tahmin ediyorum kullanacaginiz escler dogrudur

çok teşekkür ederim bilgilendirmeniz için :) evet pixhawk da dışarıdan güç girişi bulunmakta :)