Plan büyütme

Erdoğan Ekşioğlu

Tecrübeli Uye
İlgi Alanı
Uçak
Selamünaleyküm arkadaşlar.Elimde Lazy bee modelin planı var.Planı indirirken a4 kağıda çıktı olanını indirdim.Parçaları birleştirdim kanat açıklığı 100cm.Ben bu kanadı ve planın tamamının biraz daha büyümesini istedim yani kanat açıklığı 120cm 130cm gibi.Ozalitçiye planın pdf dosyasını attım ve durumu aynen böyle anlattım.Bayan nasıl yapmışsa kanadı boydan 120cm ayarlamış ama planın diğer kalanları olduğu gibi duruyor.Ozalitçide bunu nasıl halledebilirim acaba?

Aleyküm selam. Abi direk planı %30 büyütmesini isteyebilirsin. Yani pdfnin kenar boylarını 1.3 ile çarparak %30 büyütmüş olursun. Mesela 120ye 140 PDFnin kenar boyları.

120*1.3=156
140*1.3=182
Yani PDFyi 156ya 182cm yazdırırsa %30 büyütmüş olursun.

Kadın kanat açıklığı artınca gövdenin de uzaması gerektiğini bilmiyor tabi :D Sen kanat boyu 120-130 olsun deyince sadece boydan büyütmüş demek ki:lol::lol:

Aleyküm selam. Abi direk planı %30 büyütmesini isteyebilirsin. Yani pdfnin kenar boylarını 1.3 ile çarparak %30 büyütmüş olursun. Mesela 120ye 140 PDFnin kenar boyları.

120*1.3=156
140*1.3=182
Yani PDFyi 156ya 182cm yazdırırsa %30 büyütmüş olursun.

Kadın kanat açıklığı artınca gövdenin de uzaması gerektiğini bilmiyor tabi :D Sen kanat boyu 120-130 olsun deyince sadece boydan büyütmüş demek ki:lol::lol:
Çok teşekkür ediyorum.Ben bu şekilde anlatayım.Yada WhatsApp tan bu oranları atayım🤗

• Beğen
Tepkiler: Ali Haydar GÖK
Olmadı yapamadılar.Ya ben anlatamadım yada anlamadılar.Normal bir pdf dosyanın ölçüleri nedirki acaba?Kanat açıklığını 120cm yapmışlar diğer ölçüler bendeki ölçülerle aynı

• Beğen
Tepkiler: Hasan Bıyık
Pdf dosyasında bir hata olabilir. Pdf dosyasının linkini yazarsanız bir bakayım.

Buyurun burada var.Ayrıca 40inçlik ve 48inçlik olarak iki kanat planı vermiş ama 120cm kanadı aynı gövdenin planınamı uygulamış anlayamadım.Yani bir standart 40inçlik birde büyütülmüş 48inçlik kanat var planların içinde

Planlarda bir 40 inç standart, bir de 48 inç extended kanat açıklığında iki kanat planı var. İki kanat ta aynı gövde için. Modeli yapan bir kanadı seçiyor ve inşa ediyor. 48 inç (120 cm) açıklığındaki kanat zaten pdf olarak var, ayrıca büyütmeye gerek yok. Siz 120 cm ye büyültün dediğiniz zaman onlar da planı yazdırınca bakmışlar zaten 120 cm, büyültmeden göndermişler. Yanlış anlama burada. Sizdeki planlarda bir hata veya yanlış yok. Dolayısıyla modeli inşa edebilirsiniz.