Ptt Kargo

İlgi Alanı
Heli
Ptt kargo ile şube teslim bir kargom var 31'de şubeye gelmiş benim şimdi alabilme şansım yok kargo max kaç gün şubede bekler?

• Beğen
Tepkiler: Taha KOÇAK
Komik birşey söylediğimi düşünmüyorum.Aynı şey benim de başıma geldi bu şekilde 2-3 hafta daha bekletmişlerdi paketimi.Keşke önyargılı davranmak yerine düşünebilseydik biraz...
Sevgili Tamer, böyle dostça bir şakayı kaldıramayacaksak işimiz zor burada. Ayrıca bizim tarafta PTT'ye telefonla ulaşabilmek ve böyle bir ricanın kabul edilmesi... Gerçekten şaka gibi. KKTC'de farklı olabilir tabii.

Sevgili Tamer, böyle dostça bir şakayı kaldıramayacaksak işimiz zor burada. Ayrıca bizim tarafta PTT'ye telefonla ulaşabilmek ve böyle bir ricanın kabul edilmesi... Gerçekten şaka gibi. KKTC'de farklı olabilir tabii.
Bir an alay edildiğini düşündüm.Şaka amaçlı yazıldıysa sözümü geri alıyorum,çünkü şaka niyetli olduğunu düşünemedim.Neden böyle bir öneride bulundum derseniz bir kaç sene önce benzer hadise benim de başıma gelmişti.Sipariş verdikten 1 ay sonra yurtdışına çıktım 1 aya kalmaz siparişimin ulaşacağını düşündüm ama yanıldım.Yanlış hatırlamıyorsam telefona mesaj gelmişti eğer paketi teslim almazsam iade olacağına dair.Paketin bulunduğu şubeyi telefonla arayıp yurtdışında olduğumu ve teslim alabileceğim tarihi bildirip o tarihe dek bekletebilir misiniz diye ricada bulundum.Görevli arkadaşlar sağolsunlar yardımcı oldular ve beklettiler paketi.Daha sonra paketi teslim aldığımda üzerinde iade olmayacak diye etiket vardı hatta.PTT'de durum nedir bilemiyorum, yardımcı olabileceklerini düşündüğümden aynı öneriyi sundum.

• Beğen
Tepkiler: Taha KOÇAK
@TAMER ÖZTÜRK elbette söylediğin şahane bir fikir ama gerçeklik payı pek yok . PTT eskisi gibi değil aynı zamanda bankacılık hizmeti veren bir kurum . Dolayısıyla şubelerde senin söylediğin gibi bir hizmet olsa bile o telefonu açıp ulaşabileceğin , seninle muhattap olacak bir memur arkadaş bulman ile altı ganyanı tutturman neredeyse aynı başarı olurdu .
Benim yazdığımı nasıl yanlış anladın ona şaşırdım doğrusu :laugh::laugh:

@TAMER ÖZTÜRK elbette söylediğin şahane bir fikir ama gerçeklik payı pek yok . PTT eskisi gibi değil aynı zamanda bankacılık hizmeti veren bir kurum . Dolayısıyla şubelerde senin söylediğin gibi bir hizmet olsa bile o telefonu açıp ulaşabileceğin , seninle muhattap olacak bir memur arkadaş bulman ile altı ganyanı tutturman neredeyse aynı başarı olurdu .
Benim yazdığımı nasıl yanlış anladın ona şaşırdım doğrusu :laugh::laugh:
Demek ki PTT'de durumlar biraz farklıymış.Ne yalan söyleyeyim böyle olduğunu düşünemedim,heralde aynı durum PTT için de söz konusudur diye düşündüm ama yanılmışım.
Benim yazdığımı nasıl yanlış anladın ona şaşırdım doğrusu
Bir an önerimden dolayı alay ediyorsunuz sanmıştım ama meğerse yanlış anlamışım.Kusuruma bakmayınız.:)

Bende Kayseri deyim, burada ptt merkez den tutun kargo çalışanları bile adımı ezberlediler artık, çinden malzemem gelince telefon açıp abi kargonu getiriyorum olayları başladı, abartmıyorum, bugün servolarım geldi iş icabı K.Maraş a gitmiştim beni bulamayınca arkadaşlar sağolsunlar arayıp başka bir adrese teslim ettiler
Ama çok emek verdim bu hale gelmeleri için çoook.

• Kargo / APS Kurye / Posta Kargosu: 10 Gün
  • Ödeme Şartlı Kargolar ve Ödeme Şartlı Hizmetler: 15 Gün
  • Yurtdışı APG / Yurtdışı Kayıtlı Mektup: 7 Gün
  • Yurtdışı Koli (Paket): 20 gün
  • Kayıtlı Diğer Posta Gönderileri: 10 Gün
  • Telgraf (Kabul saati itibaretli süre başlar): 48 Saat
  • Faks (İhbar saati itibaretli süre başlar): 24 Saat
  • Gelen Havale (PTT’ye Adınıza Gelen Para): 2 Ay
De bu tembelliklerini de hesap edersek her veriye on gün daha eklemek gerekir diye düşünüyorum.