Quad armed edince motorların dönmemesi

Cemil ZEYVELİ

Yeni Uye
İlgi Alanı
Multikopter
Merhabalar. Apm 2.6 kartıyla toplamış olduğum quadcopteri armed edince ilk minimum derecede dönüyor bütün motorlar. Geçen bir videoda armed komutu verdiğince thrust sticki en altta olduğu müddetçe motorların dönmediğini, güç verdiğinde döndüğünü gördüm. Bende quadı armed edince motorların güç vermediğim halde motorların dönmemesini istiyorum. Bu olayı parametrelerden mi çözmem gerekiyor bilen varsa kaynak gösterebilme şansı var mı?

Kontrol Kartınız
APM 2.6
Model Sınıfı
F450
Motor, Pervane ve ESC
EMAX 980KV , 9*4.5 PERVANE, 30A ESC
Kumanda Alıcı ve Verici
TURNIGY TGY-I6
Extra Ekipman
Ublox 7M GPS
Merhabalar. Apm 2.6 kartıyla toplamış olduğum quadcopteri armed edince ilk minimum derecede dönüyor bütün motorlar. Geçen bir videoda armed komutu verdiğince thrust sticki en altta olduğu müddetçe motorların dönmediğini, güç verdiğinde döndüğünü gördüm. Bende quadı armed edince motorların güç vermediğim halde motorların dönmemesini istiyorum. Bu olayı parametrelerden mi çözmem gerekiyor bilen varsa kaynak gösterebilme şansı var mı?

Merhaba,

Parametreler arasında MOT_SPIN_ARMED olarak yazılan bir parametre var. Bu parametreyi 0 yaparsanız arm sonrası motorlarınız dönmeyecektir. Bu şekilde kullanırsanız arm ettikten sonra sesli uyarı dışında bir hareket olmayacağı için daha dikkatli olunuz.

• Beğen
Tepkiler: Mehmet Kucuksari
@Cemil ZEYVELİ bizler forum ortamında pek “Drone” ve “Droner” kelimelerini kullanmayı sevmiyoruz. Sebebini ise şu yazıda bulabilirsin. :saygilar: