Quad dedikleri bu mudur ?

@Murathanaksoz arkadaşımızın videolarını seyredin . Quadcopter bi kalemde sileceğiniz bir hobi dalı değil arkadaşlar . Racing quadları kimse dışarıdan çıplak gözle değilde herkes kendi gözlüğünü kullanarak takip eder .:saygilar:
Racing quadları severim, drone kelimesine de ayar olurum ? uçan ama tek sevmediğim alet djı ve türevleri, bunu da neden buraya yazdım derseniz bilmiyorum ?

@Murathanaksoz arkadaşımızın videolarını seyredin . Quadcopter bi kalemde sileceğiniz bir hobi dalı değil arkadaşlar . Racing quadları kimse dışarıdan çıplak gözle değilde herkes kendi gözlüğünü kullanarak takip eder .:saygilar:

Xclass denilen yeni bir kategori çıktı dışardan izlemeside zevkli fazla yaygın değil ama ileride normal quadlara göre daha çok rahabet görebilecek bir kategori

• Beğen
Tepkiler: Mehmet Kucuksari
Racing quadları severim, drone kelimesine de ayar olurum ? uçan ama tek sevmediğim alet djı ve türevleri, bunu da neden buraya yazdım derseniz bilmiyorum ?
DRONE kelimesini forumcak sevmiyoruz zaten Ali :D Bu nedenle gözden kaçan konu başlığını değiştirdim @Yalçın Aydın :saygilar:

“Drone” ve “Droner” kelimelerini neden sevmediğimizi güzel özetleyen şu konumuzu da bir hatırlamış olalım. :)

Zaten drone aslında sabit kanatlı olur,bizim uçurduklarımıza ağız alışkanlığından dolayı öyle deniyor malesef. Quadcopter doğrusu tabi fakat daha memlekette "şarz" aleti yazan "-de" yi ayıramayan tonlarca insan varken terminolojiye çok girmemek doğru olur bence, asıl mesela keyifli iletişim kurabilmek bence....

Ülkede federasyona branş açtırmış bir topluluğuz, resmi olarak spor sayılıyor şuan. Biraz kıymet bilmek lazım.

Xclasslar tabi daha izlenebilir fakat daha memlekette xclass'ı bırak yarış yada freestyle cihazı için malzeme seçenekleri 5 bile değilken çok zor....

• Beğen
İzlediğiniz filmlere,dizilere,reklamlara müzik kliplerine işlere gidiyoruz, değer katıyoruz sanata ve yapımlara. Uçak, bot,araba vs diye sınıf yarıştırmak bence sığ bir davranış olur en azından kendime yakıştırmam. Yağmurlu günde uçaklarınız dolapların üstündeyken biz de evde işte mikrolarla uçuyoruz keyifli yani :)

• Beğen