Quad modelimde spektrum dsm rx protokolu

ahmet kosee

Yeni Uye
İlgi Alanı
Hepsi
merhabalar, ilk modelim f330 frame quad toplamaktayim.
gecenlerde jr dsx9 kumanda almistim, ancak dsm2 alicimi nasil ucus kartina baglayacagim hakkinda bir fikrim yok, mecbur kalmadikca ppm encoder kullanmak istemiyorum. ucus kartim matek f405std uzerindeki spkt/dsm(pixhawktaki gibi oldugunu dusunuyorum) baglanti yerini kullanmak istiyorum. Ama nasil yapacagimi bilmiyorum yardimlariniza ihtiyacim var.
not: alicimin markasi jr rd921
2.not: alicimin data portundan uçus kartina baglandim ancak bu durumda sadece aliciya güc gidiyor.(sbus gibi veri alisverisi yok)

Lütfen konuyu doğru yere açalım. Mesela bu konunun "Duyurular/Genel" altında olması çok alakasız olmuş.

Ben şimdilik konuyu olması gereken yere taşıdım.

Son düzenleme:
arkadaslar pek acik soramamis olabilrim soruyu soyle degiseyim. Internette gordugum spektrum dsm alicinin kucuk satelite kismini tek kabloyla pixhawka bagliyolar sonrasi yok benim merak ettigim sadece o kucuk antenlemi ucuyorlar. dsmin buyuk parcasi ne ise yariyor o zaman biraz kafam karisti o yuzden sormak ihtiyacim olmustu.

arkadaslar pek acik soramamis olabilrim soruyu soyle degiseyim. Internette gordugum spektrum dsm alicinin kucuk satelite kismini tek kabloyla pixhawka bagliyolar sonrasi yok benim merak ettigim sadece o kucuk antenlemi ucuyorlar. dsmin buyuk parcasi ne ise yariyor o zaman biraz kafam karisti o yuzden sormak ihtiyacim olmustu.
Büyük parça dediğiniz standart servo girişleri olan alıcı. Diğer küçük ünitenin ismi ise Satellite.

Mesela uçakta kullanılacak olsa servolar bu alıcıya giriyor ve satellite alıcıya bağlanıyor. Üretici firma kesintisiz iletişim için alıcı+ satellite kullanılmamış tavsiye ediyor.

Eğer model FBL üniteli bir Heli ise, biz de tıpkı quad da olduğu gibi alıcıyı kullanmadan sizin kontrol kartına benzer FBL üniteye satellite direkt bağlıyoruz ve haberleşiyoruz. Quad farklı olarak biz tek değil 2 adet satellite bağlıyoruz.

Esas soruya yani quad gelirsek, eğer kontrol kartı satellite görüp haberleşiyorsa sorun yok demektir, Helide olduğu gibi 2. Satellite yada uçakla olduğu gibi normal alıcı kullanmaya gerek yok.

Büyük parça dediğiniz standart servo girişleri olan alıcı. Diğer küçük ünitenin ismi ise Satellite.

Mesela uçakta kullanılacak olsa servolar bu alıcıya giriyor ve satellite alıcıya bağlanıyor. Üretici firma kesintisiz iletişim için alıcı+ satellite kullanılmamış tavsiye ediyor.

Eğer model FBL üniteli bir Heli ise, biz de tıpkı quad da olduğu gibi alıcıyı kullanmadan sizin kontrol kartına benzer FBL üniteye satellite direkt bağlıyoruz ve haberleşiyoruz. Quad farklı olarak biz tek değil 2 adet satellite bağlıyoruz.

Esas soruya yani quad gelirsek, eğer kontrol kartı satellite görüp haberleşiyorsa sorun yok demektir, Helide olduğu gibi 2. Satellite yada uçakla olduğu gibi normal alıcı kullanmaya gerek yok.
cok tesekkur ederim, satellite ufak oldugu icin pek emin olamamistim o yuzden sormak istedim daha onceden sbus alici gormustum onada benzemeyince garipsedim biraz, cevap icin tekrardan teşekkürler
yani o ufaklik baya bir is goruyor :)

• Beğen
Tepkiler: Mehmet Kucuksari