Quadrolarda Kanallar, Temel Uçuş Modları, Önemi ve Farkları

İzzet Camcıoğlu

Moderator
İlgi Alanı
Multikopter
Herkese merhaba bir süredir foruma üyeyim epeyce faydalandığım bir site bende dün itibariyle öğrendiğim bazı şeyleri paylaştığım "Drone Hava Sahası" adında bir youtube kanalı oluşturdum. Şimdilik sadece apm ve pixhawk kartlarında kullanılan uçuş modlarını anlattığım bir kanal. Modlar ile ilgili uçuş videoları çekip koymaya devam edeceğim. Bir sonraki aşamada sıfırdan bir quad toplama rehberi yapmayı planlıyorum. Faydalanmak isteyen için veya bana fikir, öneri veya eleştiri ile yardımcı olabilecek kişiler için linki paylaşıyorum. Şimdiden teşekkür ederim. :)

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Konu başlıklarından örnekler

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

[Video]: Drone Hava Sahası - Youtube kanalı

Sevgili İzzet.

Büyük emeklerle toplayıp hataları ile beraber videolarını editleyip anlatarak büyük bir emek ortaya koymuşsun. seni tebrik ediyorum. Forumunda arducopter ile ilgili yazılar yazmaya karar verdiğinde sana fevkalade destek verebilirim.

sevgi ve saygılarımla

şakir polay

[Video]: Drone Hava Sahası - Youtube kanalı

Teşekkür ederim yorum için şimdi bu benim epey zamanımı aldığı için zor ama hedeflediğim seri bitince anlattığım şeyleri yazılı olarak sitede de paylaşabilirim uygun olursa onun dışında videoların siteye bir artışı olacaksa o şekilde de yardımcı olmaya çalışırım. Yine yorumlarınızı bekliyorum saygılarımla :)

Öncelikle sunum ve anlatım yeteneginiz tek kelime ile harika :thumbup: Bizim hazırladığımız videolar dahil olmak üzere son donemde gördüğüm en güzel anlatım ve sunuma imza atmissiniz, sizi canin gonulden tebrik ederim :bravo:

Her ne kadar quadci olmasamda her iki videoyu da büyük bir keyifle izledim.

İçten, samimi, cok güzel organize edilmiş ve sunulmuş şahane bir çalışma olmuş. Özellikle kendi tecrübelerinizi de katınca tadından yenmez hale gelmiş.

Serinin diğer videolarını da dört gözle bekliyoruz. Özellikle yeni başlayan arkadaşlar için bulunmaz bir nimet. Bu yüzden lütfen yeni konuları da YouTube kanalınıza yükledikten sonra burada da paylaşmayı unutmayın :RCKolik:

Konu kaynak niteliğinde olunca, konu başlığını içeriğe uygun hale getirip, bölümünü değiştirdim ve sabit konu haline getirdim.

Ayrıca ileride bulunması kolay olsun diye de multikopter ana indeks sayfamıza "Drone Hava Sahası YouTube Kanalı konuları" diye yeni bir bölüm daha açıp, konunun linkini ilave ettim.

Tekrar ellerinize, yüreğinize ve emeğinize sağlık :saygilar:

NOT-1: Konu cahili birisi olarak video sıralamasının 2 ve 1 seklinde olmasi bence daha doğru

NOT-2: Konu başlıklarını gösteren resim slaytlarını ilk konuya ilave ettim.

Yazınız yorumlarınız ve yaptığınız düzenlemeler için çok teşekkür ederim. :saygilar: Çabama gösterdiğiniz değer gerçekten çok kıymetli. Dürüst olmak gerekirse yaptığınıza cevap yazmak beni video hazırlamaktan daha çok zorladı :laugh: :laugh: Çok mutlu oldum.

Videolara devam ettikçe burada da keyifle paylaşacağım. Umarım yeni başlayanlara faydalı bir kaynak oluşturabilirim :agreed:

Öneri istek ve eleştirilerinizi paylaşırsanız çok sevinirim. Tekrar çok teşekkürler :halay:

Serinin 3. videosunu yayınladım. Uçuş modu seçimi için gerekli ayarlar ve çalışma şeklini anlatmaya çalıştım. Umarım beğenirsiniz :)

İzzet Camcıoğlu' Alıntı:
Serinin 3. videosunu yayınladım. Uçuş modu seçimi için gerekli ayarlar ve çalışma şeklini anlatmaya çalıştım. Umarım beğenirsiniz :)
Bu konuyu da cok güzel özetlemişsin İzzet. ozellikle Switch konum seçimi gerçekten çok mantıklı :bravo:

Sent from my iPhone using Tapatalk

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Bu konuyu da cok güzel özetlemişsin İzzet. ozellikle Switch konum seçimi gerçekten çok mantıklı :bravo:

Sent from my iPhone using Tapatalk

Yorum için çok teşekkürler :)

Bu haftalık seriye bir ara verdim önümüzdeki hafta pid ayarları ve auto tune uçuşunu yayınlayacağım bu hafta drone un parçalarını tanıttığım ve kendi konfigürasyonumu anlattığım bir video paylaştım :) Umarım beğenirsiniz :saygilar:

Video yönetim tarafından yeni konu açılarak taşınmıştır

İzzet Camcıoğlu' Alıntı:
Bu haftalık seriye bir ara verdim önümüzdeki hafta pid ayarları ve auto tune uçuşunu yayınlayacağım bu hafta drone un parçalarını tanıttığım ve kendi konfigürasyonumu anlattığım bir video paylaştım :) Umarım beğenirsiniz :saygilar:
Özellikle PID ayar kısmını merakla bekliyoruz :RCKolik:

Çok teşekkür ederim valla bende merak ediyorum umarım güzel olmuştur onu da pazar günü ekleyeceğim bir aksilik olmazsa :thumbup:

Serinin bir sonra ki videosu olan PID ayarlarını anlatmaya çalıştım umarım faydalı olur :)

Herkese yeniden merhaba bu hafta auto tune modunun özellikleri ve uçuş örneği ile paylaştım umarım beğenirsiniz :RCKolik: Yorumlarınızı bekliyorum :saygilar:

Bu haftanın videosunda Altitude hold, Position hold ve Loiter modlarında uçuş örneği paylaştım. Umarım beğenirsiniz yorumlarınızı bekliyorum :saygilar: