Quanum DIY FPV Goggle Gozluk seklinde Monitor seti

Kadir Kurt

Kıdemli Uye
İlgi Alanı
Uçak
Mini quad dünyasında genellikle ekran yerine gözlük tercih ediliyor. Malum fatshark gibi modellerin fiiyatları belli. Hobbykingde böyle bir ürün buldum kit olarak. Hem istediğimiz şekilde ekipman seçebiliriz hem daha ucuza gelir gibi hemde kafaya takılıyor :laugh:

Bu ürün hakkında düşüncelerinizi almak istiyorum. :)

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

-------------------------------------
Isa Sari ya tesekkurler

Kutu açış ve ön inceleme videosu da benden olsun :)

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Ynt: Fpv Gözlük Çeşitleri

Kadir takipteyim konuyu :) bende bundan siparis vermeyi dusunuyordum , bizim forumdan biri siparis vermisti ama.inceleme konusunu hala acmadi

LG-D802 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Fpv Gözlük Çeşitleri

Bu üründen arkadaşım almıştı herhalde ama sadece bunu almıştı. Fpv ekipmanını almamıştı. Whatsapptan yazayında buraya foto atsın :D Mesut abi youtube inceleme videolarına baktımda görüntü güzel gözüküyordu. Şimdi telefondayım pc ye geçince ilk mesajı biraz süsleyim :)

Fpv Gözlük Çeşitleri

Bende aldım bu üründen 1-2 ay önce,hobbyking bunu kit haline getirip satmadan önce parça parça başka yerde de satılıyordu.Oradan görmüştüm sonra hobbyking kit haline getirip çok uygun bir fiyata satışa çıkarınca sipariş vermiştim.Quad için kullandım 5.8 sistemde görüntü bana göre tatmin edici..O zaman elimde Fatshark Teleporter vardı ikisini kıyaslamam gerekirse 200 dolarlık teleporter 30 dolarlık ürünün yanında baya bir aşağılarda :)
Demem o ki alacak olanlara tavsiye ederim,güncel olarak kullanıyorum. %p

Ynt: Fpv Gözlük Çeşitleri

haftaya vereyim sioaris ozaman birde 5.2ghs 200mw birde goruntu aktarini alayim :)

LG-D802 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Fpv Gözlük Çeşitleri

Konu işe yaradı :) Aykut abi bu konuda ürünün fotoğraflarını paylaşır mısınız ? Bu arada konunun adını değiştiriyorum. Ürün tanıtım konusu gibi bir konu olsun şimdiki başlık fazla genel :)

Düzenleme: Konu başlığı genel olarak değişmedi. Mehmet abi rica etsem konu başlığını "Quanum DIY FPV Goggle " olarak değiştirir misin :saygilar:

Fpv Gözlük Çeşitleri

Kullananlar sadece misafir seyirci gözlüğü olarak kullanılabilir diyorlar , pratikte yüzüne ekran asıyorsun , içinden çıkan optik camlardan birini seçip netlik sağlıyorsun. Bende bir ara alacaktım sonra vazgeçtim.

Fpv Gözlük Çeşitleri

Ben de düşünüyorum bu aralar fiyatı gayet iyi kargosuyla bile 7' monitorden uygun
boscam 200mw alıcı verici kullanmıştım daha önce stok anteni clover ile değiştirince kesilmeler gidiyor memnun kalmıştım yakın mesafe için yeterli 35$ civarı fiyatı var
toplam 70$ civarı

Fpv Gözlük Çeşitleri

İlker Sönmez' Alıntı:
Kullananlar sadece misafir seyirci gözlüğü olarak kullanılabilir diyorlar , pratikte yüzüne ekran asıyorsun , içinden çıkan optik camlardan birini seçip netlik sağlıyorsun. Bende bir ara alacaktım sonra vazgeçtim.
ilker abicim bence gözlükte kalite çok önemli değil tek derdim nereyi çektigini görmek o kadar yakın mesafeden o kadar küçük ekrandan 4k olsa ne farkeder diye düşünüyorum
30$ fiyatı var leş çıksa bile monitörü kumandaya monte ederiz olmadı 30 daha verip 7' monitor alırız ne bileyim kafamda deli sorular :eek: :eek:

Fpv Gözlük Çeşitleri

İlker Sönmez' Alıntı:
Ilker abi neden almaktan vazgeçtiniz ? Pilot için uygun değil mi ?

Itiraf edeyim urun ilk ciktigi zaman HK gelen maille dikkatimi cekmisti. Sonra yapisini ve fiyatini gorunce gulup gecmistim. Ama Simdi dusununce belki fpv ucuslar icin uygun olmasa da Selcuk soyledigi gibi kamera cekimleri sirasinda hangi goruntu katraja giriyoru gormek icin guzel ve ekonomik bir cozum olabilir.

Anladigim kadari ile bir kac arkadasimiz bundan almayi planliyor. Gelismelerden haberdar ederlerse ya da Aykut kardesimiz kisa bir video cekip bizlerle paylasirsa super olur :RCKolik:

Gözlüğün incelemelerine bakmıştım ve gayet yeterli geldi :D Ayrıca sanıldığı gibi ağır birşey değil çok hafif.Test etmek için video rx/tx ve kameram olmadığı için henüz test edemedim ama bence fiyatına göre çok iyi bir ürün. :thumbup: Benim gibi öğrenci arkadaşlar için özellikle :evil:

En kısa zamanda ufak bir tanıtım yaparız Mehmet abi :thumbup: Şu an Istanbul dışındayım uygun bir zamanda resimli yada videolu bir anlatım yapar görüşlerimi yazarım,geç olmazsa tabi :)

Quanum DIY FPV Goggle Gozluk seklinde Monitor seti

Aykut Aşlı' Alıntı:
En kısa zamanda ufak bir tanıtım yaparız Mehmet abi :thumbup: Şu an Istanbul dışındayım uygun bir zamanda resimli yada videolu bir anlatım yapar görüşlerimi yazarım,geç olmazsa tabi :)
Sen ne zaman musait olursan Aykut :RCKolik: netice de bildigim kadari ile sende verici de var. O yuzden bizlere epey guzel bir fikir verecektir paylasimin :thumbup:

Bende dun aldim bundan. Kisa zamanda da alici verici ve kamera da alacagim. Ama bakalim belki uyduya digiturke baglayabilirsen kalitesini kontrol ederim. Gerci 30$ lik urun cokta birsey beklememek lazim :)