Quark 2 m yamaç planörü yapımı

Özkan Çifçti

Yeni Uye
İlgi Alanı
Uçak
Merhabalar uzun zamandır yapmak istediğim ama bir türlü fırsat bulamadığım projeme başlamış bulunmaktayım. Ne kadar Şanlıurfa'da rüzgar alan,tepesi müsait bir yükseklik pek olmasa da yamaç uçuşlarını çok seviyorum. Planı indirip ozalitçide çıkardım. Önce kesimleri kendim yapmaya karar vermiştima ama corelde planı düzenleyip kesimini yapacak birini bulunca lazer kesim yapıp işe başladım.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Kolay gelsin, elinize sağlık :thumbup:
Uygun ortam ve koşullarda gerçekten keyifli bir dal.

• Beğen
Tepkiler: Özkan Çifçti
Kolay gelsin, elinize sağlık :thumbup:
Uygun ortam ve koşullarda gerçekten keyifli bir dal.
Aslında modele başlama hikayem yamaçtan geliyor. Yamaç paraşütünü eşimin baskısından dolayı bırakınca sudan çıkmış balığa döndüm. Termikler , yamaçlar beni çağırıyordu ama bırakmıştım yamaç paraşütünü. Termikleri değerlendirmenin yollarını araştırırken planör aklıma geldi ama model planörün varlığından habersizdim. Google a model planör yazınca yeni bir sevgili bulmuş gibi sevindim.

Aslında modele başlama hikayem yamaçtan geliyor. Yamaç paraşütünü eşimin baskısından dolayı bırakınca sudan çıkmış balığa döndüm. Termikler , yamaçlar beni çağırıyordu ama bırakmıştım yamaç paraşütünü. Termikleri değerlendirmenin yollarını araştırırken planör aklıma geldi ama model planörün varlığından habersizdim. Google a model planör yazınca yeni bir sevgili bulmuş gibi sevindim.
Bende ustasına tavsiye vermiş gibi olmuşum :D Bu arada lazer kesim planını paylaşma şansınız var mı? Arşivime eklemek isterim.

• Beğen
Tepkiler: Kemal-Lütfi UZER
Bende ustasına tavsiye vermiş gibi olmuşum :D Bu arada lazer kesim planını paylaşma şansınız var mı? Arşivime eklemek isterim.
Estagfurlah daha öğrenciyiz biz. Altu üstü 2 model yapmışlığım var. Plan lazer kesim yapan arkadaşta umarım vardır. Flash diskime at demiştim ama atmamış. Pdf olarak var

• Beğen
Tepkiler: Kadir Kurt
Estagfurlah daha öğrenciyiz biz. Altu üstü 2 model yapmışlığım var. Plan lazer kesim yapan arkadaşta umarım vardır. Flash diskime at demiştim ama atmamış. Pdf olarak var
Hazırda varsa elimde bulunsun diye arşive ekleyecektim. Modeli yapmak istersem pdf üzerinden çizeriz artık. :saygilar:

Pdf planlarını ekliyorum. Lazer kesim yaptığım yer çok ters düşüyor bana yakınlarından geçersem alıp paylaşırım. Ayrıca planların olduğu linkide paylaşıyorum.

Ekli dosyalar

• quark_2m_fuselage.pdf
    940.2 KB · Görülme: 17
  • Beğen
Tepkiler: Kadir Kurt