Radiolink AT9 Güncelleme

Doğuş Arısoy

Tecrübeli Uye
İlgi Alanı
Heli
Herkese merhaba, kullanmış olduğum kumandayı bugün güncelledim, sizlere de yardımcı olmak amacı ile yönergeleri anlatıyorum. Çok basit bir işlem;

Kaynak:

Öncelikle indirmemiz gereken bir kaç dosya var,

1.

Açılan sayfada tarayıcınız üzerinden seçiniz seçeneğini tercih etmeniz önerilir, sonrasında dosyayı açıyoruz, dosyanın içerisinde "zadig" adında bir dosya göreceksiniz bu dosyayı açmadan önce mikro usb kablomuz ile kumandamızı bilgisayarımıza bağlıyoruz, Windows otomatik driver yükleme seçeneğini sürerse iptal ediyoruz. Ardından "zadig" adındaki dosyayı yönetici olarak açıyoruz. (Kumandamız bu sırada bilgisayara bağlı ve açık olması gerekiyor.) Ardından driverımız yüklüyoruz. Programı artık kapatabiliriz sırada ikinci dosyamız var.

2.

Bu dosyada ise güncellemeyi yükleyeceğimiz program var, dosyayı tek parça olarak çıkartıp açıyoruz, dosyanın içerisinde "USB-util" adında bir program göreceksiniz yönetici olarak çalıştırıyoruz. (Kumandamız hala bilgisayarımıza bağlı ve açık.) Program açılınca zaten kumandamızı tanıyacaktır, (Driver aşamasını doğru yaptıysak.) ardından yüklemek istediğimiz sürümün dosyasını seçip "Download" butonuna basmamız yeterli. Bu işlem sırasında kumandamızın açık, bilgisayarımızın açık ve aradaki kablo bağının kopmamasına özen göstermemiz gerekli. Onun haricinde kısa sürecek bir işlem. Kişisel ayarlamalarımız hiçbir şekilde silinmiyor. (İşlemler doğru yapıldığı takdirde.)

Kumandamız için çıkan en son sürüm, V1.2.6

Bu sürümdeki yenilikler,

1. It make you get RSSI signal warning when you get out of range.You can set it up yourself by how much strength it must warn.

2. Also screen colour can be chosen between black and white (setup in the SYSTEM of BASIC MENU), and added chanal aux 9 and 10 to it so can setup the endpoints and can reverse them.

3. Add OSD informations(SPEED, RISE, THRO, VOLT, LATI, LONG, ALT, GPS, RSSI, MODE, YAW, ROLL, PITC, DIST in the display screen of AT9 or AT10, need OSD telemetry module which compatible with PIX, APM; setup in the RECEIVE of BASIC MENU).

Kumandanız RSSI sinyalinin çekim alanından çıktığında, veya ayarladığınız değeri geçtiğinde alarm veriyor.

Ekran arka plan rengini siyah ve beyaz olarak değiştirebiliyorsunuz.

Ana ekrandayken end duşuna tıkladığınızda, (SPEED, RISE, THRO, VOLT, LATI, LONG, ALT, GPS, RSSI, MODE, YAW, ROLL, PITC, DIST) değerlerini görebiliyorsunuz.

9. ve 10. kanal için de end point değerlerini ayarlayabiliyorsunuz.

Kumandanızın ve alıcınızın voltaj göstergesini trimleyebiliyorsunuz. Mesela kumandanız 10,2V gösteriyor ama pil aslında 9,8 V değerinde. Bu şekilde sanki kalibrasyon yapar gibi ayarlardan kumandanızın doğru voltaj değerinde göstermesini ve ona göre alarm vermesini ayarlayabiliyorsunuz.

Güncelleme sırasında yaşanacak sorunlardan şahsım adına sorumluluk kabul etmiyorum.

Radiolink AT9 Güncelleme

Güzel ve faydalı bir paylaşım olmuş, ellerine sağlık Doğuş :bravo: :RCKolik:

Radiolink AT9 Güncelleme

Uuu baya versiyon çıkmış bakmadik ben 1.1.8 yukleyince dedim super olmus uyuz bip sesini kapatmak bile harikaydı deneyelim bakalım neler olmuş. Paylaşım için teşekkürler.

GT-I8190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Radiolink AT9 Güncelleme

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Güzel ve faydalı bir paylaşım olmuş, ellerine sağlık Doğuş :bravo: :RCKolik:

Teşekkür ederim abi, kumanda henüz belli bir kitleye ulaşamayınca kaynak zayıf kalmış. Ben araştırıp bir şekilde öğrenmeye çalışıyorum en azından birileri daha rahat ulaşsın.

hakan daşpınar' Alıntı:
Uuu baya versiyon çıkmış bakmadik ben 1.1.8 yukleyince dedim super olmus uyuz bip sesini kapatmak bile harikaydı deneyelim bakalım neler olmuş. Paylaşım için teşekkürler.

GT-I8190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Rica ederim, bende o sesi hemen kapatmıştım. [emoji4]

Sent from my iPhone using Tapatalk

Radiolink AT9 Güncelleme

Güzel paylaşım Doğuş, eline sağlık. :thumbup:

Radiolink AT9 Güncelleme

Bende bu kumanda dan almayı düşünüyıorum..Önerirmisiniz hocam? Plastik stcik vs kalitesi nasıldır.? Alıcısı heryerde kolayca bulunuyormu?

Radiolink AT9 Güncelleme

Türker Akgün' Alıntı:
Güzel paylaşım Doğuş, eline sağlık. :thumbup:

Teşekkür ederim abi. [emoji4]

FERHAT GÜLPAK' Alıntı:
Bende bu kumanda dan almayı düşünüyıorum..Önerirmisiniz hocam? Plastik stcik vs kalitesi nasıldır.? Alıcısı heryerde kolayca bulunuyormu?

Bende şu anda 3 tane alıcı var banggood'dan satın aldım. Pilot-tr'de de alıcısı var ama fiyat yüksek. O yüzden kumandayı Pilot-tr'den alıp ekstra alıcıları banggooddan alabilirsiniz. Kumandayı kim gördüyse kim incelediyse güzel buldu. Range testte ise bence başarılı. Yaklaşık 50-60 adım uzaklaşmama rağmen çekiyordu. Youtube'da testler var 4000 metrede bile çekim alabiliyorlar.

Radiolink AT9 Güncelleme

Pilot tr de kalmamış ürün. Trde araştırdım kalmamış. Alabileceğim başka bir site yada kişi varmı tr de.

Radiolink AT9 Güncelleme

FERHAT GÜLPAK' Alıntı:
Pilot tr de kalmamış ürün. Trde araştırdım kalmamış. Alabileceğim başka bir site yada kişi varmı tr de.

Malesef ama banggood'dan satın alabilirsiniz aceleniz yoksa. 15-20 güne elinizde olur. Paypal ile aldıktan sonra bankanızada taksitlendirebilirsiniz. Gümrükte problem yaparlar mı bilemem. Baya heybetli bir kutusu var. :rolleyes:

Radiolink AT9 Güncelleme

FERHAT GÜLPAK' Alıntı:

Buyrun buradan alabilirsiniz. Ben gidip kumandaya da bakabilirim bir problem var mı yok mu diye büyük ihtimal ellerinde bir stok vardır. Geçen gittiğimde konuşmuştuk bende de olması lazım bu kumandadan denilmişti ama. Şu aralarda arayıp konuşursanız bilgi alabilirsiniz.

Radiolink AT9 Güncelleme

Öncelikle elinize sağlık ve teşekkürler, Ben Rssi alarmı -80 db ayarlamıştım alarma güvenip uçtuk fakat o alarm ötmedi/titremedi ve quad gitti :(

Radiolink AT9 Güncelleme

murathanaksoz' Alıntı:
Öncelikle elinize sağlık ve teşekkürler, Ben Rssi alarmı -80 db ayarlamıştım alarma güvenip uçtuk fakat o alarm ötmedi/titremedi ve quad gitti :(

Rica ederim, sizede geçmiş olsun. Evde -15db ye ayarlayarak basit bir test yaptım. Sistem gayet düzgün çalışıyor.

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Radiolink AT9 Güncelleme

Teşekkürler. Ben kumanda seslerini kapamıştım sanırım ondan ötmedi bu bir ihtimal. Bir de şöyle bir durum var PRM-02 kullanmıyorum ben hani şu radiolink in 2. telemetri modülü acaba o yok diye mi böyle oldu ? Yav ilk defa bişiyi test etmedim onda da patladık ;D

Radiolink AT9 Güncelleme

murathanaksoz' Alıntı:
Teşekkürler. Ben kumanda seslerini kapamıştım sanırım ondan ötmedi bu bir ihtimal. Bir de şöyle bir durum var PRM-02 kullanmıyorum ben hani şu radiolink in 2. telemetri modülü acaba o yok diye mi böyle oldu ? Yav ilk defa bişiyi test etmedim onda da patladık ;D

Bende modül kullanmıyorum ve ses kapalı. Keşke en başta bir test etme imkanınız olsaydı. :)

Radiolink AT9 Güncelleme

Vardı da işte "hemen uçayim" kurbanı olduk :halay: Uçuş sırasında kaça ayarlıyorsunuz ?