RadioLink PRM-01 Data Return Modul ile Batarya Voltaj Ölcum Sorunu

Cengiz Küçük

Uye
Yasaklı
İlgi Alanı
Uçak
2-3 ay önce aldığım Radiolink AT10 II kumandanın yanında PRM-01 isminde bir de aparat gönderildi . Bu aparat yanlış bilmiyorsan , bu aparata bağlanılan pilin voltajını gösteriyor . Fakat nedendir bilmem ben uçaktaki pile bağladığımda kumandada 99.9v gösteriyor . Yabancı forumda bir kaç bilgi buldum . Bir tanesi video yayınlamış 4s pilde 99.9v yazarken 3s pilde bu voltajı kumandada doğru gösteriyor. Fakat bende 3s pili bağladığımda 99.9v göstermektedir.

Bilmediğim bir diğer nokta ise bu aparat olmadan uçaktaki pilin durumunu anlamanın bir yolu var mıdır ?

Bir de benim pilim 3s 11.1v 1600 mAh kapasiteli bir batarya . Pilin doluluk oranının mAh değerine bakılması gerekmiyor mu ? Yoksa voltaj ve içerisindeki amper değeri doğru orantılı mı?

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Uçaktaki Bataryanın Durumunu Görüntüleme

Bu konuda Levent Uygun arkadaşımız bir ayardan bahsetmişti. Hangi ayar bilmiyorum, herhalde yardımcı olacaktır.

Uçaktaki Bataryanın Durumunu Görüntüleme

Levent Suberk' Alıntı:
Bu konuda Levent Uygun arkadaşımız bir ayardan bahsetmişti. Hangi ayar bilmiyorum, herhalde yardımcı olacaktır.

Levent hocam trim ayarı ile belki çözebilirsin demişti . Fakat sorun voltajın yanlış gösterilmesi değil gibi. 99.9v olarak gösterdiği değer pil durumuna göre aşağı düşmüyor.Sabit kalıyor. Şimdi firmware update uygulayacağım kumandaya inşallah sorun çözülür

Edit: Yazılım güncellemesi yaptım fakat sorun çözülmedi. Sıkıntı bataryanın bu girişlerinde olabilir mi ? Diğer yandan da bu girişlerde sorun varsa o zaman nasıl pili şarj ederken 3 hücrenin de voltaj değerlerini ayrı ayrı görüntüleyebiliyorum ?

Merhabalar prm 01 modülü ile tecrübem yok prm 02 kullandım ancak bana söylediğiniz hata modül arızası gibi geldi. İlk olarak kumanda ile bağlantı için iki ayrı alan bırakılmış sanırım nedenini bilmiyorum ama ikisini de denediniz mi? Eğer aynı sorunu veriyorsa bence balans soketini taktığınız yerde sorun. Elinizde 1s veya 2s pil varsa onlarla bir deneyebilirsiniz diye düşünüyorum. Yazınızı okuyunca internetten de baktım bir iki kişi benzer sorun yazmış her ikiside çözüm bulamamış gördüğüm kadarıyla. Bence modülde bir sorun olması muhtemel :-\

cengiz bey uçaktaki pilin durumunu görmek için osd kullananlarda var ama hepsi fpvci tabikide. yani gözlük yada ekranla uçmuyorsanız pek kullanamazsınız bunu.