Raptor G4 01.02.2014 (Nusaybin)

Cahit Kaş

Kıdemli Uye
İlgi Alanı
Heli
Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Cahit bey güzel bir video olmuş uçuşunuz bence mükemmel tebrikler.

güzel uçuş tebrikler,,, kullanılan pil nedir?

Akan Bey ve Kadir Bey teşekkürler.

Kullandığım pil Zippy 4500

Yine süper bir uçuş Cahit Bey, tebrikler. :bravo:

Buluşmalarda gittikçe kalabalıklaşıyor galiba. :thumbup:

Cahit Kaş' Alıntı:
Akan Bey ve Kadir Bey teşekkürler.

Kullandığım pil Zippy 4500

Cahit bey, kaç C bir de compact serisimi? şişme v.s. varmı? gerçi henüz hard 3d yapmıyorsunuz ama yakındır o zaman vereceği performans önemli.

Ynt: Raptor G4 01.02.2014 (Nusaybin)

Cahit bey tebrikler guzel ucus ama dikkatli olmaniz lazim bu donemde :) bizim laflarimiza bakip daha tehlikeli ucuslar yapmayin sakin , bu asamada bir kirim yaşarsaniz eger uzun bir sure cesaretinizi toplayamazsiniz , herkez bu surecten geciyor en sancili olan donemdesiniz , aman dikkat !

LG-D802 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Cahit bey tebrikler Mesut beyin dediği gibi aman dikkat ;)

kadir kocaman' Alıntı:
Cahit bey, kaç C bir de compact serisimi? şişme v.s. varmı? gerçi henüz hard 3d yapmıyorsunuz ama yakındır o zaman vereceği performans önemli.

evet compact serisi 35C. Şişme yok. Zaten çok zoradığımı sanmıyorum. Hard 3D uzak daha
sedriq' Alıntı:
Cahit bey tebrikler Mesut beyin dediği gibi aman dikkat ;)

Teşekkürler. Mesut Beyin önerilerini ve uyarılarını dikkate alıyorum. :)

Ynt: Raptor G4 01.02.2014 (Nusaybin)

Mesut AKIN' Alıntı:
Cahit bey tebrikler guzel ucus ama dikkatli olmaniz lazim bu donemde :) bizim laflarimiza bakip daha tehlikeli ucuslar yapmayin sakin , bu asamada bir kirim yaşarsaniz eger uzun bir sure cesaretinizi toplayamazsiniz , herkez bu surecten geciyor en sancili olan donemdesiniz , aman dikkat !

LG-D802 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Teşekkürler Mesut Bey. Haklısınız kırım olması cesaretimi kırabilir. Tabi malum bütçe kısıtlı ve yeterince zorladım. Ama şu yaptığım hareketlere hakim olduğumu düşünüyorum. Ama yolun başında olduğumu da biliyorum.

Türker Akgün' Alıntı:
Yine süper bir uçuş Cahit Bey, tebrikler. :bravo:

Buluşmalarda gittikçe kalabalıklaşıyor galiba. :thumbup:

Teşekkürler Türker Bey. Kardeşlerim de geliyor Benimle. ama kamera arkasında kimse yok. Zamanlayıcıyı ayarladık.

Inan Cahit Bey ne yazayım diye epey bir düşündüm :D Şöyle ki :

1- Bir kere kesinlikle çok soğukkanlı ve sakinsiniz. Zaten uçuşunuz sırasında bariz şekilde bunu gösteriyorsunuz. Sanki Sim'de uçar gibi rahatsınız %p
Örneğin model 3-4 defa tam dağılmak üzere iken tam ve zamanında doğru komut ile düzeltiyorsunuz. İşin ilginç yani bu beklenmedik durumdan çıkınca da bir nefes alayım falan demeden, sanki çok doğal bir durummuş gibi hemen diğer harekete geçiyorsunuz
2- Kesinlikle doğuştan gelen bir yetenek var ki bu zaten bu kadar sürede aldığınız yoldan belli :thumbup:
3- Araştırmayı ve çalışmayı seviyorsunuz ki buna sim de dahil :)

Şimdi tüm bunları göz önüne alınca;

- Aman dikkat biraz yavaş gidin diyeceğim diyemiyorum :rolleyes:
- Valla harikasınız tam gaz devam diyeceğim onu da diyemiyorum :rolleyes: Zira, allahtan henüz bir kırım yaşamadığınız, ama kırım insanı hem maddi ve özellikle manevi olarak bazen çok aşırı etkileyebiliyor.

Bu durumda hem mevcut yeteneği de gereksiz yere frenlememek, hem de olası kırım riski sonrası ortaya çıkacak olumsuzlukları minimize etmek adına, size 2 tavsiyem olabilir:

1- Bu dönemlerde mümkün olduğunca biraz daha yüksekte uçun. Bu size bir aksilik halinde daha çok zaman verecektir. Sonra hareketler %100 oturunca ve siz modelin tepkilerine daha iyi algılayınca yere yaklaşırsınız. Yeni bir hareket deneceğiniz zaman da yine ilk denemeleri yukarıda yaparsınız.

2- Bu kırılgan dönemde bence uçuş öncesi hareketleri ve neleri deneyeceğinizi daha net planlayın. Video seyrederken biraz fazla doğaçlama yaptığınızı hissettim.
Yerinizde olsa bu hafta neleri havada denemek istiyorsanız, bolca simde uçuş planını ve hareketleri çalışırdım ve mümkün olduğunca bu belirlediğim hareketler dışına çıkmazdım.
Bazen doğaçlama, özellikle ilk zamanlar, ters bir pozisyonda kalmanıza neden olabiliyor. Gerçi refleksler iyi ama bunlar sadece extra önlem.

Biraz uzun oldu ama kısaca benim tavsiyelerim bunlar :D Yoksa uçuş da, pilotaj da harika :thumbup:

Mehmet bey dediklerinizi çok iyi anlıyorum. Sizin konu açarken, konuları düzenlerken ne kadar titiz ve düzenli olduğunuzu herkes biliyordur artık. Ki bu düzen eleştiri mesajlarınızda da mevcut. Bu şekilde madde madde yazdığınız önerileriniz için teşekür ediyorum.