Raptor G4 havada enerji kesilmesi

Cahit Kaş

Kıdemli Uye
İlgi Alanı
Heli
Merhaba Arkadaşlar. Bu aralar LYS yaklaştığından pek boş vaktim olmuyor. Olduğunda da son ufak kırımımdan sonra modelin ayarlarını oturtmaya çalışıyorum. Özellikle spiriti ilk ayarlamamda kısa sürede oturttuğum kuyruk ayarı beni uğraştırdı.
Şu an ayarlar iyi görünüyor. Ama içimde birşeylerin ters gideceği yönünde bir his oluşuyor.
Dün de kontrol amaçlı bir uçuş yapayım dedim. Hatta kanopiyi takmadım. (Daha önce hiç yapmadığım bir şey) ama videonun sonunda görebilirsiniz model enerji kesti. Ben başta ESC sandım ama ESC kablosu lehim yerinden ayrılmış.
(Planlı bir uçuş olmadığından telefonu yere koyup çekim yaptım. Yanımda başka çekim malzemesi yoktu maalesef)

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Cahit bey çok geçmiş olsun güzel bir otorotasyon yapmışsınız kırım olmaması en güzel haber %p bence diğer lehimleride tekrardan bir kontrol edin :saygilar:

Geçmiş olsun Cahit hocam, bende aynı connectorlerden kullanıyordum ama benim şarj aleti pil adaptöründe buna benzer lehim atması oldu ondan sonra suprax larla değiştirdim. Bunlar lehim atsa da temasta kalıyormus.

SM-G900F cihazımdan gönderildi

Geçmiş olsun Cahit bey, gerçi gayet güzel bir şekilde otorotasyonla modeli inidirmişsiniz tebrikler. :bravo:

Şu lehim olayını oldum olası sevmiyorum. :(

Teşekkürler. Aslında lehimden eyrılabileceği aklıma gelmemişti.

Şimdi benim merak ettiğim şu. Konnektördeki lehimlerde zamanla böyle bir sorun çıkıyor mu. Yani belli bir süre sonra yenilemek şart mı?

Mustafa Çoban.' Alıntı:
Geçmiş olsun Cahit hocam, bende aynı connectorlerden kullanıyordum ama benim şarj aleti pil adaptöründe buna benzer lehim atması oldu ondan sonra suprax larla değiştirdim. Bunlar lehim atsa da temasta kalıyormus.

SM-G900F cihazımdan gönderildi
Teşekkürler. Ben de düşünüyorum aslında değiştirmeyi ama lehim yapmayı ben de sevmiyorum.
Türker Akgün' Alıntı:
Geçmiş olsun Cahit bey, gerçi gayet güzel bir şekilde otorotasyonla modeli inidirmişsiniz tebrikler. :bravo:

Şu lehim olayını oldum olası sevmiyorum. :(
Teşekkürler Türker Bey. Ben de sevmiyorum. Bu benim modeli ilk aldığımdan beri olan lehim. Zaten ben bi konnektörü 1 saatte falan lehimleyebiliyorum. :)

Cahit bey aslında lehim tam oturmuşsa kanımca yenilemeye gerek yok tabi sonuçta bu standart parçalar için ama bizim modellerde elektronik parçalar yüksek ısıya maruz kalıyor buda zamanla lehimin atmasına sebep olabilir bu yüzden belli periyodlarda özelikle yüksek ısı ya maruz kaldıkları uçuş sonrasında bi kontrol etmekte fayda var. %p

Cahit hocam geçmiş olsun , yine de kırımsız olarak inmeyi başarmışsın....Modeller sürekli olarak ilgi ve bakıma muhtaçlar , yine de atmaya yaklaşmış bir lehimi tesbit etmek gerçekten çok zor.Uçuş esnasında insanın başına gelmeden pek anlamak da mümkün görünmüyor.Şansın ve sağukkanlı pilotajın sayesinde gerçekten ucuz atlatmışsın...... :saygilar:

Cahit Kaş' Alıntı:
Teşekkürler. Aslında lehimden eyrılabileceği aklıma gelmemişti.

Şimdi benim merak ettiğim şu. Konnektördeki lehimlerde zamanla böyle bir sorun çıkıyor mu. Yani belli bir süre sonra yenilemek şart mı?
Öncelikle geçmiş olsun Cahit bey. Allah korumuş diyelim. Siz de soğukkanlı ve güzel bir pilotaj ile kazasız belasız atlatmışsınız bu kazayı. Inşallah bu son olsun diyelim.

Şayet lehim düzgün yapılmış ve soğuk lehimlik bir durum olmamış ise, lehimi yenilemek gibi bir durum söz konusu değil. Sadece lehim ilk yapılırken düzgün yapılmamış ise, zaman içerisinde sorun çıkarabiliyor.

Bu nedenle lehim konusunda iyi değilsek, bu konuda mutlaka yardım almamız lazım, özellikle çok akım çekilen büyük modellerde..

Çok geçmiş olsun cahit. Neyseki soğuk kanlılığınla heliyi indirmissin. Ellerine sağlık. Usta bir indiriş.

Lehimlerden bende çok çekmiştim. Geçmiş olsun kırımsız olması sevindirici.

Cahit çok geçmiş olsun. Benzer durum cumartesi günü benim de başıma geldi goblin 700 ile havada elektrik kesti ve otorotasyonla iniş yaptım. Modelin kanopisini çıkarttığımda connectörlerin biri birbirinden çıkmıştı. İniş takımı ve servo horm kırıldı şükürler olsun başka bi sıkıntı yok. :)

ismail ŞENCAN' Alıntı:
Cahit çok geçmiş olsun. Benzer durum cumartesi günü benim de başıma geldi goblin 700 ile havada elektrik kesti ve otorotasyonla iniş yaptım. Modelin kanopisini çıkarttığımda connectörlerin biri birbirinden çıkmıştı. İniş takımı ve servo horm kırıldı şükürler olsun başka bi sıkıntı yok. :)
İsmail sana da büyük geçmiş olsun kardeşim :-\ Allahtan hasar çok küçük.

Konnektör mü yerinden çıkmış yoksai lehim mi erimiş ??

İsmail sana da geçmiş olsun kardeşim , az hasarla atlatmışsın gelmiş geçmiş olsun diyelim...... :saygilar: