Raptor G4 ve çobanlar (10.05.2014)

Cahit Kaş

Kıdemli Uye
İlgi Alanı
Heli
Herkese merhaba.

Uzun bir aradan sonra yine bir uçuş videomu paylaşmak istiyorum. Her ne kadar geçen sürede zaman zaman uçmuş olsam da video çekmemiştim. Şimdi aldığım mobius kamerayı şapkaya monte ederek bir video çektim. Video yüklemesi bitince eklerim.

Uçuş alanına gittiğimde bana doğru birçok sürünün geldiğini fark ettim. çok bekledim ama bir türlü geçmediler. Sonra yanıma bir çoban geldi ve "sen uçur biz de izleyelim" dedi. Ve başladı o meşhur soruları sormaya

-Kaç kilometreye uçuyor?
-Ne kadar yükselebiliyor?
-Burada satılıyorlar mı?

Ben de bu soruların bazıları hakkında çok da fikir sahibi olmamakla beraber aklıma ilk gelen cevapları verdim.

Bu arada geçenlerde ufak bir kırım da yaşadım. Ama bu aletin ufak kırımları bile maliyetli. Ama pallerle kurtardım sayılır. Yani sorun yok. :halay:
Yeni baştan ayar yaptım o nedenle şu an biraz korkak uçuyorum :)

Şunu da belirteyim yakında 130x sahibi olabilirim :halay:

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Öncelikle resme bittim, tek kelime ile harika :thumbup: :bravo:

Şu mobius ile çekim kalitesini merak edenlerdenim. Bakalım tam balık gözü olmayan lensle nasıl bir çekim ortaya çıkmış.

Kırım olayını daha önce paylaşmadın değil mi Cahit Bey, yoksa ben mi atladım :rolleyes: Hayırdır nasıl oldu ? Kırım sonrası biraz bir çekince hepimizde oluyor, gayet normal ;)

Sorun soranlar için olmadı bu yaz, şöyle forum olarak güzel bir tişört yaptıralım bari :laugh:

Size de bir micro şart. Malum en az bizim kadar zaman sıkıntısı yaşıyorsunuz bu aralar :embarras: Blade 130X benimde almamak için zor tuttuğum bir model. Şu kuyruk hikayesi ve upgrade meselesi biraz düşündürüyor. Neyse siz benden önce alır ve yorumlarınızı bizlerle paylaşırsınız, biz de hazıra konmuş oluruz :laugh:

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Öncelikle resme bittim, tek kelime ile harika :thumbup: :bravo:

Şu mobius ile çekim kalitesini merak edenlerdenim. Bakalım tam balık gözü olmayan lensle nasıl bir çekim ortaya çıkmış.

Kırım olayını daha önce paylaşmadın değil mi Cahit Bey, yoksa ben mi atladım :rolleyes: Hayırdır nasıl oldu ? Kırım sonrası biraz bir çekince hepimizde oluyor, gayet normal ;)

Sorun soranlar için olmadı bu yaz, şöyle forum olarak güzel bir tişört yaptıralım bari :laugh:

Size de bir micro şart. Malum en az bizim kadar zaman sıkıntısı yaşıyorsunuz bu aralar :embarras: Blade 130X benimde almamak için zor tuttuğum bir model. Şu kuyruk hikayesi ve upgrade meselesi biraz düşündürüyor. Neyse siz benden önce alır ve yorumlarınızı bizlerle paylaşırsınız, biz de hazıra konmuş oluruz :laugh:

Teşekkürler Mehmet Bey. Fotoğraf aslında biraz eski. Ama konu boş olmasın diye ekledim.

Kırım konusuna gelince çok önemli bulmadığımdan ve nedenini de çok iyi bildiğimden paylaşmadım. Kaldı ki maalesef elimde videosu da yok.
"tail in invert" alan turunu biraz yere yakın yaparken ters aileron verme sonucu anlık bir refleks ile holdu çektim. Allahtan uzun buğday başaklarının üstünde uçuyordum. Helikopte sol yanının üstüne düştü. paller hasar gördü ve bir iki ballink kırıldı. Daha önce çatlattığım iniş takımları da kırıldı. Yedeğini almıştım zaten onları da taktım.

130x i de sürekli yanımda taşıyıp uçabilmek adına alacağım. Gelsin bi bakalım yorumlarımı yazarım. benim de korkum o dişli sıyırması ama bakalım.

video ilk mesaja eklenmiştir

Vay demek Tail-In Invert alan turlarına başladık, harikasın Cahit Bey :bravo: Allahtan fazla bir hasar olmamış. Bu arada iyi ki video yüklemesi bitmemiş de, biz de o güzel resmi görmüş olduk bu vesile ile :)

Cahit Kaş' Alıntı:
video ilk mesaja eklenmiştir
Şapha üzerinde Mobius kamera ile bu iş süper olmuş :halay: Bizim kameramanı aratmıyor ;) Heli büyük olunca iyi de görünüyor. Renkler de harika :yuppi:

Bu arada çobanımızı da gördük, meraklı gözlerle seni izlerken :)

Uçuş ise maşallahı var, gayet sakin, hareketler çok net ve temiz :thumbup: Bir ara kısa da olsa Tail-In Invert alan turuna girmişsin, o da güzeldi :bravo:

Adana'dan selemlar, Cahit bey.
Gercekten de harika bir resim yakalamışsınız. %p Raptor 90 lık benim fly sim.de uçmuş olduğum model. Yazınızı yeni okudum,kırım için geçmiş olsun. Mobius kamera
sının cekimini bende merak ediyorum. İşyerinde youtube kullanamıyoruz, :laugh: İş çıkışı evde seyrederim :thumbup: 09.05.2014 cuma günü Mardin'deydim iş gezisi
hava yağmurlu olmasına rağmen manzara çok güzeldi.Cahit bey kırım da olsa uçmaya devam edeçeğiz sabır ve azimle bu işin üstesinden geleçeğimize eminim %p
Size kırımsız uçuşlar dilerim. :RCKolik:

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Şapha üzerinde Mobius kamera ile bu iş süper olmuş :halay: Bizim kameramanı aratmıyor ;) Heli büyük olunca iyi de görünüyor. Renkler de harika :yuppi:

Bu arada çobanımızı da gördük, meraklı gözlerle seni izlerken :)

Uçuş ise maşallahı var, gayet sakin, hareketler çok net ve temiz :thumbup: Bir ara kısa da olsa Tail-In Invert alan turuna girmişsin, o da güzeldi :bravo:

Teşekkürler Mehmet Bey. Kamera parasının hakkını veriyor. Tail-in invert biraz gözümü korkutuyor artık. halbuki simulasyonda çok rahat yapıyorum.

SIRRI TABAKOĞLU' Alıntı:
Adana'dan selemlar, Cahit bey.
Gercekten de harika bir resim yakalamışsınız. %p Raptor 90 lık benim fly sim.de uçmuş olduğum model. Yazınızı yeni okudum,kırım için geçmiş olsun. Mobius kamera
sının cekimini bende merak ediyorum. İşyerinde youtube kullanamıyoruz, :laugh: İş çıkışı evde seyrederim :thumbup: 09.05.2014 cuma günü Mardin'deydim iş gezisi
hava yağmurlu olmasına rağmen manzara çok güzeldi.Cahit bey kırım da olsa uçmaya devam edeçeğiz sabır ve azimle bu işin üstesinden geleçeğimize eminim %p
Size kırımsız uçuşlar dilerim. :RCKolik:

Selamlar Sırrı Bey. Teşekkür ederim. Böyle kırımlar uçma tutkumuzun önüne geçemiyor.
Mardin'e bir daha gelirseniz belki de görüşürüz.

Cahıt bey selamlar
Bizlere mardin'den o güzelim manzaraları ve çok güzel olan uçuşunuzu paylaştığınız için teşekkürler.

Merhaba Cahit bey.
Mardin'e allah izin verirse tekrar geleceğim Hava radar lojmanlarının işi için, Mardin kalesinin ünlü bir tarifini söylediler ''GECELERİ GERDANLIK ,GÜNDÜZLERİ SEYRANLIK'' doğrumu dur.
Kalesi gerçekten müthiş görülmeye değer bir tarihi eser yurdumun her köşesi bir tarih hazinesi %p Cahit bey siz uygun görürseniz g mail adresim forumda var telefon numaranızı verirseniz
geldiğimde sizi ararım bir kahve ısmarlamak isterim. :thumbup:

Elinize sağlık Cahit Bey. :thumbup:

Raptoru ve sizin uçuşunuzu özlemişiz doğrusu. :coolxf:

130 şimdiden hayırlı olsun, zaman kısıtı olunca uçabilmek için bir mikro kaçınılmaz bence de. %p

Ayrıca laf aramızda büyük modeldeki kırım streside olmayınca uçmaya doyum olmuyor. Malum bende de 700 sınıfı bir heli var tık dese 200 TL'den açılıyor kapı. :'(

Mordo Ortasi' Alıntı:
Cahıt bey selamlar
Bizlere mardin'den o güzelim manzaraları ve çok güzel olan uçuşunuzu paylaştığınız için teşekkürler.

Selam Mordo bey. Manzarayı ve uçuşu beğendiğinize sevindim.
Aslında heliyi indirdikten sonra kameraya elim gitti kapatmak için. Meğer kapanmamış. Şapkayı çıkarıp arabanın üstüne koyduktan sonra hala çekim yaptığını fark ettim ben de sürüyü de çekeyim dedim.

SIRRI TABAKOĞLU' Alıntı:
Merhaba Cahit bey.
Mardin'e allah izin verirse tekrar geleceğim Hava radar lojmanlarının işi için, Mardin kalesinin ünlü bir tarifini söylediler ''GECELERİ GERDANLIK ,GÜNDÜZLERİ SEYRANLIK'' doğrumu dur.
Kalesi gerçekten müthiş görülmeye değer bir tarihi eser yurdumun her köşesi bir tarih hazinesi %p Cahit bey siz uygun görürseniz g mail adresim forumda var telefon numaranızı verirseniz
geldiğimde sizi ararım bir kahve ısmarlamak isterim. :thumbup:

Sırrı Bey telefonumu yazarım size. Belki sayenizde Mardin Kalesine çıkarız. Malum orası Hava radarı olduğundan yani askeri bölge olduğundan çıkamıyoruz. Bu arada kahveyi ben ısmarlarım :) Siz misafirsiniz burada

Türker Akgün' Alıntı:
Elinize sağlık Cahit Bey. :thumbup:

Raptoru ve sizin uçuşunuzu özlemişiz doğrusu. :coolxf:

130 şimdiden hayırlı olsun, zaman kısıtı olunca uçabilmek için bir mikro kaçınılmaz bence de. %p

Ayrıca laf aramızda büyük modeldeki kırım streside olmayınca uçmaya doyum olmuyor. Malum bende de 700 sınıfı bir heli var tık dese 200 TL'den açılıyor kapı. :'(

Teşekkürler Türker Bey. Bu 700 lük heliler maalesef zevkli oldukları kadar stresliler de.

ne harika bir resim olmuş.elinize sağlık.manzara da mükemmel .insan orada saatlerce durabilir.