Rc helikopter tavsiyesi

yılmaz kayadır

Yeni Uye
İlgi Alanı
Heli
s.a arkadaşlar uzaktan kumandalı helikopter almak istiyorum tavsiye alabilirmiyim bir arkadaşım V911 modeli önerdi ama biraz pahalı gibi sanki başka tavsiye edeceğiniz neler var acaba daha önce drone aldım istediğim gibi çıkmadı iade ettim..

A.s V911 bildiğimiz bir helikopter ancak bizim forumda pek tavsiye edilmez ve destek verilmez, 4 kanallı bir helikopter olduğu için. Her yeni başlayana verebileceğimiz en güzel tavsiye öncelikle bir simülasyon çalışması olacaktır, böylelikle hem gelişim yönünden daha iyi olacaktır hemde kırım maliyetinden korunmuş olursunuz. Bu hobinin birde kırım maliyeti vardır ki bir çok kişi bu yüzden devam etmeyi göze alamaz, başlarda kırım yaşayıp hevesiniz kaçmasındansa , simülasyonla gelişip kırım riskini en aza indirmek bu zamanlarda fazlasıyla doğru bir seçim olacaktır. :saygilar:

A.s V911 bildiğimiz bir helikopter ancak bizim forumda pek tavsiye edilmez ve destek verilmez, 4 kanallı bir helikopter olduğu için. Her yeni başlayana verebileceğimiz en güzel tavsiye öncelikle bir simülasyon çalışması olacaktır, böylelikle hem gelişim yönünden daha iyi olacaktır hemde kırım maliyetinden korunmuş olursunuz. Bu hobinin birde kırım maliyeti vardır ki bir çok kişi bu yüzden devam etmeyi göze alamaz, başlarda kırım yaşayıp hevesiniz kaçmasındansa , simülasyonla gelişip kırım riskini en aza indirmek bu zamanlarda fazlasıyla doğru bir seçim olacaktır. :saygilar:
kırımdan kastınız nedir pek anlıyamadım ??
birde similasyonu nerden bulacaz ?? benim yaptığım iş bulunduğum ortam oldukça stresli ve gergin haliyle çalıştığım adam larda sıkıntılı bana böyle stres atacak bir şey lazım maksimum 400 450 TL bütçem var ne tavsiye edersiniz ???

Günümüzde herhangi bir oyuncakçıda o bütçeye orta şekerli birşeyler alınabilir....

RC helikopter dediğimiz şey öncelikle kumanda ve helikopterden oluşuyor. Daha sonra pil ve şarj cihazı gibi ekipmanlar lazım. Simülatör için eskiden 50 lira olan şuan muhtemelen 200 lira civarı olan simülatör kablosu lazım. Stres atmak için şöyle arada 3-5 dakika uçayım tarzı bişey hiç değil helikopterler veya uçaklar. Bol bol okuma yapıp öğrenmek lazım. Sonra modelin ve kumandanın ayarlarını yapmak lazım. Sonra simde yeterli pilotaja ulaşana kadar uçuşlar yapmak lazım. Modelle ilk uçuşlarda yaşanacak pilotaj, tecrübe ve bilgi eksikliğinden kaynaklanan düşmelerde model hasar alacak ve haliyle hasarlı parçaları yenisi ile değiştirmek gerekecek. Velhasıl aaa çok güzelmiş. Arada bende uçurayım deyip helikopter satın alıp ertesi gün keyifli keyifli uçarak stres atılacak bir hobi değil. Maalesef..

birde similasyonu nerden bulacaz ?? benim yaptığım iş bulunduğum ortam oldukça stresli ve gergin haliyle çalıştığım adam larda sıkıntılı bana böyle stres atacak bir şey lazım maksimum 400 450 TL bütçem var ne tavsiye edersiniz ???
Kırımı şöyle bir video ile anlatayım daha iyi yer eder sanırım kafanızda izleyince ;

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol
Video güncel değil, bir on yılı var bu hobinin çetrefilli yanlarından biri işte elektronik bir arıza sonucu olmuştu diye hatırlıyorum. O zamanlar çok zorlamıyordu kırım maliyetleri ancak şimdi Allah korusun heliyi rafa kaldırtır diye düşünüyorum. Parça maliyeti, parçayı bulmak getirtebilmek vs. Herşey zorlaştı o yüzden en ufak bir kırım bile modelciyi oldukça üzüyor.

400 - 450 TL gibi bir bütçeyle alınabilecek bir model bilmiyorum açıkçası. Bir oyuncakçıdan üç buçuk kanallı !!! Bir oyuncak alıp bir iki hafta içinde parayı çöpe atmak olası kötü seçeneklerden görünüyor, yapmayın derim. ( Bunlarda ayrı konular para harcamadan önce araştırmaya başlamak çok daha faydalı olacaktır. Forumda her konu var yeni başlayanlar kısmına bir göz atmak yeterli bunun içinde)

• Beğen
Tepkiler: Mehmet Kucuksari
Modelim kontrol dışı yere temas etmesi sonrası bazı parçaların hasar görmesi. Eğer model Heli ise, bu hasar gören parçaların orijinal parçalar ile değiştirilmesi lazım ki bu da para demek.

Eğer model uçak ise maliyet daha uygun olur. Çünkü hasarın boyutuna göre sadece işçilik ile modeli yeniden uçar hale getirebilirsiniz.
Simülasyon linkini size özelden göndereceğim. Fakat bunu kullanmak için simülasyon kumandası almanız lazım. Simülasyon nedir, sim kumandası nedir aşağıdaki konudan okuyabilirsiniz.

Bütceniz ne yazık ki arkadaşların da dediği gibi bu hobiye başlamak için çok ama çok düşük. Bu para ile ancak bir sim kumandası alıp, PC ortamında model uçurma keyfi ve zorluğunu yaşayabilirsiniz.:saygilar:

Kırımı şöyle bir video ile anlatayım daha iyi yer eder sanırım kafanızda izleyince ;

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol
Video güncel değil, bir on yılı var bu hobinin çetrefilli yanlarından biri işte elektronik bir arıza sonucu olmuştu diye hatırlıyorum. O zamanlar çok zorlamıyordu kırım maliyetleri ancak şimdi Allah korusun heliyi rafa kaldırtır diye düşünüyorum. Parça maliyeti, parçayı bulmak getirtebilmek vs. Herşey zorlaştı o yüzden en ufak bir kırım bile modelciyi oldukça üzüyor.

400 - 450 TL gibi bir bütçeyle alınabilecek bir model bilmiyorum açıkçası. Bir oyuncakçıdan üç buçuk kanallı !!! Bir oyuncak alıp bir iki hafta içinde parayı çöpe atmak olası kötü seçeneklerden görünüyor, yapmayın derim. ( Bunlarda ayrı konular para harcamadan önce araştırmaya başlamak çok daha faydalı olacaktır. Forumda her konu var yeni başlayanlar kısmına bir göz atmak yeterli bunun içinde)

:D valla kafam karıştı usta....
kırım dediğiniz şey uaçağın yükselip yere çakılıp zarar görmesi sanırım. ama video da çok yüksek e uçuyordu o kadar yükseklerde uçurmam ben.
2.si ben 15 gün önce bu drone dan aldım ama istediğim gibi çıkmayınca iade ettim bilmiyorum drone almak daha mı mantıklı kararsız kaldım ....

valla moralim bozuldu şevkim kırıldı ....
ben sanki profosyonel olarak bu işi yapacam demedim ki... en azından hafta sonları dışarı çıkınca açık alanda 3 -5 tur uçurup stres atarız dedim .
kılıırsa zaten yapacak birşey yok + o kadar yüksek de uçurmayada gerek yok...
neyse canım çok sıkıldı moralim eksi sıfır oldu... :( :( :( :( :(

Yılmaz Bey , hiç helikopterle uğraşmayın . D&R lara veya BİM e gelen quacopterler oluyor . Sizin isteklerinize birebir cevap verir . Hem bütçenize uygun olur hemde kırılma , simülasyon vs derdiniz olmaz . Pilotajı da oldukça kolay . Sonrasında kendi durumunuzu değerlendirecek bilgiyede kısmen ulaşmış olursunuz .

• Beğen
Tepkiler: yılmaz kayadır
Yılmaz Bey , hiç helikopterle uğraşmayın . D&R lara veya BİM e gelen quacopterler oluyor . Sizin isteklerinize birebir cevap verir . Hem bütçenize uygun olur hemde kırılma , simülasyon vs derdiniz olmaz . Pilotajı da oldukça kolay . Sonrasında kendi durumunuzu değerlendirecek bilgiyede kısmen ulaşmış olursunuz .
evet gayet mantıklı ....

bu ürün nasıl acaba ???

Yılmaz Bey bunlar basit uçuş yapan hava araçları . Sizi strese sokmaz kırılsa üzmez . Bu hobinin ucuz olan bi tarafı kalmamış . Bunu almanızdaki amaç uçma hevesinizi kısmen karşılayan basit bir araç ise alın ve önce hiç kumanda ile hava aracı uçurmamış birisi olmaktan çıkın . Ben alırmıyım , hayır almam ama bütçem 500 TL ise ve alternatifi yoksa ozaman alırım .

Ben onu da almam ne yalan söyleyeyim. Keyfi yok. Kamera koymuşlar anlamsız, bir işe yaramıyor. Şekli şemali tırt. Havada uçsa ne uçmasa ne. Ev içerisinde uçurmak için büyük bir oda gerekli. Bence en azından 4 kanallı oyuncak ve küçük bir helikopter alın. (V911) Küçük olmayan bir odada keyifli olabilir. Tabi sonra da 6 kanallı profesyonel helikopter uçurma isteği başlarsa o zaman 4 kanallı helikopteri uçurmadaki ustalığınız sizin karşınıza dezavantaj olarak çıkacak... Önce refleks olarak öğrendiklerinizi unutacaksınız. Sonra yeni refleks kazanmanız gerekecek..