RC model uçak için genel bilgi almak istiyorum!!

Berkay ŞAHİN

Yeni Uye
İlgi Alanı
Uçak
Merhabalar,

Araç gereçler için internetten bir kaç araştırma yaptım ve birkaç bir şeyler buldum.Yapmak istediğim uçağın boyutu 50-60 santim aralığından olmasını istiyorum.
Şimdi sizlerle paylaşacağım likteki araç gereçler ne kadar uyumlu olur,ne kadar uyumsuz olur bilgi verirseniz sevinirim

Kumanda

Kumada

Kumanda

Motor

Motor

Motor

Batarya

Diğer İhtiyaçlar

Kumandalar arasında ciddi fiyat farkları var ve çok pahalılar ve kumandalar hakkında hiçbir bilgim yok.Motorlar ve bataryalar hakkındada hiçbir bilgim yok.Attığım linkerden bana yardımcı olursanız sevinirim,yada sizlerin önerebileceğiniz neler var ?

Bizlerin önereceği öncelikle acele etmeden ve gerekli zamanı ayırarak şu konulara bakman.

Burada "Şu reçete nasıl, bakar mısınız ?" gibi sorulara pek cevap verilmiyor ne yazık ki.

Madem bu işe girdin, o zaman bu iş için acele etmeden ve gerekli zamanı ayırarak öncelikle gerekli olan temel bilgileri öğrenmen gerekiyor ne yazık ki.

NOT: Lütfen mesajların da STANDARD font kullan. FONT büyük ve KALIN yapman, cevap alma ihtimalini arttırmaz.

Berkay, istersen önce yapmak istediğin modeli belirle, ondan sonra modele göre ekipman alırsın. Kit mi alacaksın yoksa plandan mı yapacaksın? Çaylak modelinin planı forumda var, istersen bir bak.:saygilar:

• Beğen
Tepkiler: Berkay ŞAHİN
Bir başka arkadaşın benzer sorusuna şunu yazdım. Sürekli aynı şeyi yazmaktan sıkıldığım için kopyala yapıştır yapıyorum kusura bakma.

Önce uçağa karar verilir. Sonra motor ESC ve pil seçimi yapılır. Tersten gidilmez. Hele acemiysen hiç gidilmez.
İlk uçağını yapacak olan tüm arkadaşlara yapılmış, denenmiş, bilinen bir model seçmelerini söylüyoruz. Bunu söylememiz, yeni ve aşırı yetenekli kardeşlerimiz bizi geçerler korkusu taşıdığımızdan değil, yeni kardeşlerimizin hevesleri kırılmasın da bu hobide kalıcı olsunlar diyedir.