Rc model uçaklarda Navigasyon ve ikaz ışık sistemleri rc olarak nasıl yapılır ?

Ataberk SOLAK

Yeni Uye
İlgi Alanı
Hepsi
Merhaba ben Ataberk. Model uçak yapıyorum. Sizin yardımınızı istediğim bir konu var.
Yaptığım model uçağa gerçek uçaklardaki gibi ışık sistemini eklemek istiyorum. Ama bunu manual olarak değil. Açma ve kapamasını kumandamdan (rc) yapmak istiyorum. Bu ışık sistemi elektronik bağlantı işleminin nasıl yapılacağını biliyorsanız, yazarak veya videoyla ya da fotoğraf la anlatır mısınız. Eğer bilmiyorsanız bu işi bilen bir kişiye veya bunu anlatmiş olan bir siteye yönlediriseniz çok mutlu olurum. Teşekkürler

Su konuda ihtiyacın olan paylaşımları bulabilirsin.

Arduino merakın varsa su konu da yardımcı olacaktır.

Hazır kitler var. Led sistemler ve kumananın bır kanalına irtibatlanan sürücüsü ile bir kanaldan aç kapa yapabiliyorsun.
Örnk:

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Moderatör tarafında düzenlendi:
Hazır kitler var. Led sistemler ve kumananın bır kanalına irtibatlanan sürücüsü ile bir kanaldan aç kapa yapabiliyorsun.
Örnk:

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol
Aynı alıcıya bağladığım zaman uçuşta (servo, gaz) güç harcamaları olduğu zaman ışıkta bir parlaklık dalgalanması olur mu ?

Hayır, sistem kit halinde regüleli. Zaten led olunca çektiği akım göz ardı edilebilir.

• Beğen
Tepkiler: Ataberk SOLAK
Ben piyasada hazır bulunup da Power LED kullanan bir ürüne rastlamadım. PowerLED değil de normal LED kullanılınca da zaten açık havada o ışıkların görünmesi imkansız.

Sayın abim, var. Ama 50 USD istiyorlar power ledli olanına...
Geçen hafta o yüzden sana sormuştum ama laf kaynadı gitti...

Önceki mesajımda eklediğim sistemin sürücüsünü kullanarak minik bir 12 volt role üzerinden yine 12 voltla çalışan 100 watt gücünde power ledleri RX in bir kanalından konrtol etmek mümkün.

Bu arada, siz doların ne kadar olduğunu biliyormusunuz.?:evil::thumbup:;D

• Beğen
Tepkiler: Hakan Ülgenalp
Önceki mesajımda eklediğim sistemin sürücüsünü kullanarak minik bir 12 volt role üzerinden yine 12 voltla çalışan 100 watt gücünde power ledleri RX in bir kanalından konrtol etmek mümkün.

Bu arada, siz doların ne kadar olduğunu biliyormusunuz.?:evil::thumbup:;D

Tabii ki biliyorum ama naapiim sonuçta tüm elektronik malzeme dolar üzerinden hesaplanıyor. Yoksa dükkan sizin! :p :D (100 W PowerLED için sanırım 1:1 scale uçaklarınız vardır) :D :D :D

Sayın abim, var. Ama 50 USD istiyorlar power ledli olanına...
Geçen hafta o yüzden sana sormuştum ama laf kaynadı gitti...
rc bir model uçak için normal led sistemi gece uçuşlarında istenilen farkındalığı sağlayamıyor mu yani. Yoksa o kadar ciddi bir durum yok mu power led kullanmak için

Tabii ki biliyorum ama naapiim sonuçta tüm elektronik malzeme dolar üzerinden hesaplanıyor. Yoksa dükkan sizin! :p:D (100 W PowerLED için sanırım 1:1 scale uçaklarınız vardır) :D:D:D

Valla bizim buralar çok karanlık oluyor 100 watt anca kurtarıyor...:lollol:
Ben Çinlinin Yalancısıyım. 100 Watt diye gönderdiği 10 watt anca var. Önüne taktığı tırıvırı merceği ekliyor üstüne hehalde...:p